zubrinka
29.11.10,23:06
pracovná zmluva mi končí 30.11.2010. PZ je na dobu určitú. Vraj mám ochrannú lehotu 42 dní takže môžem ísť na PNku a social. poisťovňa by mi mala platiť 55percent z platu. Môj problém je to, že nieviem či mám ísť sa zaregistrovať na úrad práce a potom ísť na PN alebo nemusím byť zaregistrovaná. Na PN by som mohla ísť až od 10.12.10 a neviem čo mám robiť tých 10dní do PNky. bude mi to chýbať pred dôchodkom? Prosím poradte mi. Ďakujem
KEJKA
29.11.10,22:17
zaregistruj sa na UP. PN potom na UP predlož - prerušia ti podporu.
zubrinka
30.11.10,06:37
Ďakujem. Ked ja nemám nárok na podporu. Preto som si myslela že je zbytočné prihlásiť sa na úrad práce. Počula som že ked sa prihlásim na úrad práce a zároven si dám PN tak nebudem mať nárok na vyplatenie PNky v 55percentách z platu ale mi vyplatia iba nejakých 60 eur.
veronikasad
30.11.10,08:08
Ďakujem. Ked ja nemám nárok na podporu. Preto som si myslela že je zbytočné prihlásiť sa na úrad práce. Počula som že ked sa prihlásim na úrad práce a zároven si dám PN tak nebudem mať nárok na vyplatenie PNky v 55percentách z platu ale mi vyplatia iba nejakých 60 eur.
Informácie z agentúry JPP nie sú správne. Ak ti vznikne nárok na nemocenské, nemá na to vplyv evidencia na úrade práce. Opak je však pravdou - ak poberáš z úradu práce dávky v hmotnej núdzi, vyplatené nemocenské zo SP sa považuje za príjem - dávka v hmotnej núdzi sa kráti.
zubrinka
30.11.10,09:12
takže to znamená že sa kludne môžem hned prvého decembra evidovať na úrad práce a do 42 dni kým plynie ochranná lehota môžem ísť na PN a budem to mať normálne zaplatené- nebudem v ničom stratová? pracujem vo firme kde nás cez zimu prepúšťajú už 2 roky. Na podporu nemám nárok a príspevok v hmotnej núdzi som tiež nedostala. Tak som sa chcela dať na PN do 1,1,2011 kým ma znova zamestná majitel firmy aby som mala aspon ako taký príjem.
veronikasad
30.11.10,09:15
takže to znamená že sa kludne môžem hned prvého decembra evidovať na úrad práce a do 42 dni kým plynie ochranná lehota môžem ísť na PN a budem to mať normálne zaplatené- nebudem v ničom stratová? pracujem vo firme kde nás cez zimu prepúšťajú už 2 roky. Na podporu nemám nárok a príspevok v hmotnej núdzi som tiež nedostala. Tak som sa chcela dať na PN do 1,1,2011 kým ma znova zamestná majitel firmy aby som mala aspon ako taký príjem.
Ano je to tak ako píšeš, len s malou poznámkou. Myslím, že nemocenské sa vypláca chorým ľuďom a nie ľudom bez príjmu - to by však mal posúdiť ošetrujúci lekár.
zubrinka
30.11.10,09:28
ďakujem velmi pekne. Mne je jasné komu patrí nemocenské a bohužial keby som mala inú možnosť nerobila by som to takto ale už vonku prituhuje tak myslím že budem naozaj chorá :-)) Ešte raz ďakujem
veronikasad
30.11.10,09:30
ďakujem velmi pekne. Mne je jasné komu patrí nemocenské a bohužial keby som mala inú možnosť nerobila by som to takto ale už vonku prituhuje tak myslím že budem naozaj chorá :-)) Ešte raz ďakujem
mimotemymyslieť si to môžeš, ale na Porade platí etiketa porady

Nezadávam otázky, ktoré súvisia s porušením zákona. Takže nabudúce sa pýtaj inak, alebo myšlienky si nechaj pre seba.
berry
30.11.10,09:48
Presne ako napísal veronikasad - to čo je za tému potrebujem poradiť? To tu asi všetci , keďže sme na porade :-)