rizlon
30.11.10,07:23
Ahojte, mam otazku: Ako nastavit co najekonomickejsie, najoptimalnejsie teplotu na kurenie bytu plynovym kotlom. Jedna sa mi o co najmensiu spotrebu m3 plynu. Poradte, momentalne mam: cez den 19C, na noc 21C. Mozte uviest aj casove harmonogrami a svoje skusenosti so zmenou teploty.
Vdaka :)
KoxXxo
30.11.10,08:05
S tou teplotou to nemáš náhodou naopak. My keď nie sme doma a v noci máme teplotu nastavenú na 18-19°C, cez deň na 21. V noci si pod perinou a je lepšie keď sa vzduch čím menej vysušuje.
rizlon
30.11.10,08:16
Hej hej,,, opacne som myslel :)
Silvika70
30.11.10,08:37
Nam prave vcera robili zarucnu kontrolu kotla Protherm a pan Majster za to vzal 70 €... Je to normalne ? Za necelu hodinku "prace" ? Kam s tymi cenami spejeme ? Buduci rok to bude mozno 80, alebo hned gulatych 100 ! :confused:
Ospravedlnujem sa, ale nedalo mi to... mimotemy
mahony1
30.11.10,09:24
Pri nastaveni optimalnej teploty v izbe musis vychadzat z vlastneho pocitu tepelneho komfortu v byte + z pravidla, ze kazde zvysenie teploty o 1 stupen ti zvysi mesacne naklady na vykurovanie o cca 6-7%.

Stanov si, pri akej teplote sa este citis v byte prijemne - zvycajne je to cca 21°C. Ale v domacnostiach s malym dietatom to moze kludne byt 22-23°C. Na noc kludne teplotu zniz o proti tepelnemu komfortu 2-3 stupne dole (to iste, ked si cez den prec).
iv@n
30.11.10,19:28
Nam prave vcera robili zarucnu kontrolu kotla Protherm a pan Majster za to vzal 70 €... Je to normalne ? Za necelu hodinku "prace" ? Kam s tymi cenami spejeme ? Buduci rok to bude mozno 80, alebo hned gulatych 100 ! :confused:
Ospravedlnujem sa, ale nedalo mi to... mimotemy
tiež ma ide hodiť o zem ked vidím takéto sadzby. v akom si regione? treba aj pohľadať viac majstrov po okolí, mne akurát dnes menil na prothermáckom kotli pokazenú zapalovaciu elektroniku, s diagnostikou chyby, výmenou a dopravou to spravil za 80€.
iv@n
30.11.10,19:31
Ahojte, mam otazku: Ako nastavit co najekonomickejsie, najoptimalnejsie teplotu na kurenie bytu plynovym kotlom. Jedna sa mi o co najmensiu spotrebu m3 plynu. Poradte, momentalne mam: cez den 19C, na noc 21C. Mozte uviest aj casove harmonogrami a svoje skusenosti so zmenou teploty.
Vdaka :)
ja som napríklad špekuloval na kotli protherm panter čo mám doma aj s teplotou vykurovacej vody, podla odpočtov plynomeru mi vychádza, že je účinnost kotla vyššia čím je vyššia teplota VV, takže som našiel kompromis medzi teplotou vody a komfortom v interiéri a je to. na tak lacný kšunt som bol so spotrebou spokojný, zožerie to okolo 2000m3 za sezonu pri kúrení na 21C na 200m2 plochy. akurát by ten bazmek mohol byť kvalitnejšie spracovaný.
Zoltán Kovács
30.11.10,20:00
U mňa bol iba 30 min, a stálo to 60 evri. Okolie BA (25 km)
durisovad
30.11.10,20:03
Nas stala kontrola a vycistenie kotla 20 EUR. Robota trvala asi hodinu.