Michael0
30.11.10,08:23
Dobry den,

vedeli by ste mi niekto poradit v nasledovnej veci? Idem kupovat garzonku a polovicu chcem cez uver, polovicu som planoval riesit hotovostou - vinkulaciou. Pri podavani ziadosti o uver v banke mi pracovnicka prekvapivo oznamila, ze to moze trvat teraz aj 3 tyzdne, ze toho maju vela. Povodne v kupnej zmluve bolo vsetko dohodnute, ze sa prevedie az na zaklade listu vlastnictva s mojim menom (samozrejme najprv moja cast, nasledne banka).
V tomto obdobi to ale vyzera, ze by sa to mohlo pretiahnut az do januara co predavajucemu nevyhovuje a chcel by som mu vyjst v ustrety... povedzme aby sa dostal aspon k tej mojej casti skor. Je nejake bezpecne riesenie pre mna ako kupujuceho?

Ja som rozmyslal, ci by bolo mozne podat navrh na vklad na prepis na mna, ked ja budem na LV (toto pri zrychlenom konani vedia vybavit do tyzdna) tak mu zaplatit moju cast a nasledne dat na kataster zalozne pravo v prospech banky, myslite ze je to schodne? Ci by s tym suhlasila banka a ci to takto robi kataster? Predavajuci by s tym problem nemal.

Dakujem