22370696
30.11.10,09:51
Som novozvolený starossta a som majitelom a konatelom s.r.o. a mám živnosť.
Dakujem Peter
ercsu189
05.12.10,07:20
to by aj mna zaujímalo! ?
profesional
05.12.10,07:32
Nie, nemoze.
Starosta ma statut verejneho cinitela. A teda nesmie podnikat ani byt statutarnym organom pravnickej osoby inej ako je obec, vyssi uzemny celok.
Takze zivnost musis vratit a konatelstva v pravnickej osobe sa vzdat.
Inak ak to zisti obecne zastupitelstvo, mozes prist o mandat.
misoft
10.12.10,23:30
Zákon č. 357/2004 Z. z. o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov:


Čl. 5
Nezlučiteľnosť niektorých funkcií, zamestnaní a činností

(1) Verejný funkcionár nesmie vykonávať funkcie, zamestnania a činnosti, ktoré sú nezlučiteľné s funkciou verejného funkcionára podľa Ústavy Slovenskej republiky a zákonov.

(2) Verejný funkcionár nesmie byť štatutárnym orgánom alebo členom štatutárneho orgánu, členom riadiaceho, kontrolného alebo dozorného orgánu právnickej osoby, ktorá bola zriadená na výkon podnikateľskej činnosti, okrem valného zhromaždenia a členskej schôdze. Verejný funkcionár nesmie podnikať; to sa nevzťahuje na výkon povolania, ktoré môže vykonávať len fyzická osoba za zákonom ustanovených podmienok.

(3) Zákaz podľa odseku 2 prvej vety sa nevzťahuje na členstvo verejného funkcionára v orgáne právnickej osoby, ktoré vyplýva zo zákona alebo z výkonu funkcie verejného funkcionára.

(4) Zákaz podľa odseku 2 prvej vety sa nevzťahuje ani na zastupovanie

a) štátu v orgánoch právnických osôb s majetkovou účasťou štátu,
b) Fondu národného majetku Slovenskej republiky v orgánoch právnických osôb s majetkovou účasťou Fondu národného majetku Slovenskej republiky alebo
c) obce, alebo vyššieho územného celku v orgánoch právnických osôb s majetkovou účasťou obce alebo vyššieho územného celku.

(5) Zákaz podľa odseku 2 prvej vety sa nevzťahuje na činnosť podľa odseku 4, ak tam uvedené právne subjekty vykonávajú podnikateľskú činnosť a ak sa za členstvo v nich neposkytuje finančná odmena.

(6) Ustanovenie odseku 2 sa nevzťahuje na verejného funkcionára podľa čl. 2 ods. 1 písm. p) a r). Zákaz podľa odseku 2 druhej vety sa nevzťahuje na starostov obcí.

Nesprávna odpoveď, profesional, prechádzate do ďalšieho kola so stratou desiatky :D
Rudolf Kubík
25.02.14,09:53
A primátor mesta?