STRALIO
30.11.10,11:14
Predávam tovar cez internet - maloobchod. Spotrebiteľ zaplatí za tovar vopred na účet. Ako daňový doklad postačuje, keď mu vystavím faktúru na ktorej bude suma, ktorú má uhradiť, dátum kedy ju uhradil, čiže k úhrade 0 € . Nemusím mať v tomto prípade registračnú pokladňu ?
ego.mc
30.11.10,10:21
Keďže peniaze neprijímate v hotovosti (idú na účet), registračnú pokladňu nepotrebujete.
linko1
30.11.10,10:21
na faktúre bude suma ktorú zaplatil... pripadne má zaplatiť zákazník nemôže tam byť 0
STRALIO
30.11.10,10:25
ale faktúra nie je doklad o zaplatení - je to doklad iba o tom koľko má zaplatiť.
čiže pri objednávke mu pošlem faktúru - kolko má zaplatit

a pri dodávke tovaru mu pošlem faktúru - v ktorej bude, že už bola tá suma uhradená ????
Tweety
30.11.10,10:46
ale faktúra nie je doklad o zaplatení - je to doklad iba o tom koľko má zaplatiť.
čiže pri objednávke mu pošlem faktúru - kolko má zaplatit

a pri dodávke tovaru mu pošlem faktúru - v ktorej bude, že už bola tá suma uhradená ????
Pri dodávke uvedieš celú sumu dodaného tovaru s odpočtom už zaplatenj sumy, takže výsledná suma k úhrade bude nula.
STRALIO
30.11.10,10:58
ďakujem za odpovede ... A ešte jednu otázočku ...
Ak mi zákzník vráti tovar späť a ja mu pošlem peniaze na účet - mne postačuje ako daňový doklad pohyb na účte ?
jacekova
30.11.10,10:59
ďakujem za odpovede ... A ešte jednu otázočku ...
Ak mi zákzník vráti tovar späť a ja mu pošlem peniaze na účet - mne postačuje ako daňový doklad pohyb na účte ?


treba urobiť dobropis (faktúru s mínusom) a poznačiť ku ktorej pôvodnej faktúre sa vzťahuje