akynka
30.11.10,11:22
Keď som bola kedysi evidovaná na ÚPSVaR, mala som absolvenstkú prax a prikladala som dohodu od zamestnávateľa. Pracovníčka ma upozornila, že ak zarobím viac ako 131 (v hubom to je nejak tak, nieje to presná cifra - vtedy to vravela ešte v slovenských) tak.. a nedopovedala a mňa to vlastne vtedy netrápilo :-). Len teraz mám otázku, či mi neviete povedať, čo sa stane ak človek zarobí viac ako tých 130? Vyradia ho z evidencie alebo mu "len" pokrátia dávky?

Ďakujem
Zoltán Kovács
30.11.10,10:24
Vyradia.
katka50
30.11.10,10:27
Keď som bola kedysi evidovaná na ÚPSVaR, mala som absolvenstkú prax a prikladala som dohodu od zamestnávateľa. Pracovníčka ma upozornila, že ak zarobím viac ako 131 (v hubom to je nejak tak, nieje to presná cifra - vtedy to vravela ešte v slovenských) tak.. a nedopovedala a mňa to vlastne vtedy netrápilo :-). Len teraz mám otázku, či mi neviete povedať, čo sa stane ak človek zarobí viac ako tých 130? Vyradia ho z evidencie alebo mu "len" pokrátia dávky?

Ďakujem
Ak Ti mesačná odmena presiahne 136,52€, tak ťa vyradia z evidencie. Táto čiastka sa mení-vždy k 1. júlu. Je to 65% zo životného minima navýšených o odvody poistného.
janaGT
30.11.10,10:45
- či vykonáva zárobkovú činnosť, za ktorú mzda alebo odmena nepresiahne stanovenú sumu 136,52 €. (uchádzač o zamestnanie preukazuje skutočnosti o výške mzdy alebo odmeny zo zárobkovej činnosti v pravidelných mesačných intervaloch vždy za uplynulý kalendárny mesiac v termíne, ktorý mu určuje zamestnanec úradu; ak výška mzdy alebo odmeny za vykonávanie zárobkovej činnosti prekročí sumu 136,52 €, uchádzač o zamestnanie je vyradený z evidencie
veronikasad
30.11.10,11:41
Keď som bola kedysi evidovaná na ÚPSVaR, mala som absolvenstkú prax a prikladala som dohodu od zamestnávateľa. Pracovníčka ma upozornila, že ak zarobím viac ako 131 (v hubom to je nejak tak, nieje to presná cifra - vtedy to vravela ešte v slovenských) tak.. a nedopovedala a mňa to vlastne vtedy netrápilo :-). Len teraz mám otázku, či mi neviete povedať, čo sa stane ak človek zarobí viac ako tých 130? Vyradia ho z evidencie alebo mu "len" pokrátia dávky?

Ďakujem
Vyradia z evidencie, nevyplatia príspevok na absolventskú prax a musí sa v zdr. poisťovni prihlásiť ako samoplatitel.
akynka
01.12.10,04:39
Ďakujem všetkým za odpovede.