dadika22
30.11.10,11:35
Pri reklamácii našich výrobkov uplatňujeme zákonnú záručnú lehotu, t.j. 24 mesiacov. Niekedy sa však stane,že zákazník reklamuje nejakú malú súčiastku krátko po skončení tejto záručnej lehoty. Pre dobré meno našej firmy mu ju poskytneme zadarmo. Pre nás je to náklad v hodnote cca 5 €, do roka to môže byť tak max. 30 €. Môže byť takáto pozáručná reklamácia daňovým výdavkom?
Tweety
30.11.10,10:40
Pri reklamácii našich výrobkov uplatňujeme zákonnú záručnú lehotu, t.j. 24 mesiacov. Niekedy sa však stane,že zákazník reklamuje nejakú malú súčiastku krátko po skončení tejto záručnej lehoty. Pre dobré meno našej firmy mu ju poskytneme zadarmo. Pre nás je to náklad v hodnote cca 5 €, do roka to môže byť tak max. 30 €. Môže byť takáto pozáručná reklamácia daňovým výdavkom?
Môže.
dadika22
30.11.10,10:45
Môže.

Ďakujem za odpoveď. A čím sa to môže obhájiť?
Tweety
30.11.10,10:51
Ďakujem za odpoveď. A čím sa to môže obhájiť?
Zákonom o dani z príjmov.
dadika22
30.11.10,11:28
Zákonom o dani z príjmov.

:) To znamená, že zákon o dani z príjmov nevymedzuje rozdiel medzi záručnou a pozáručnou opravou, ani neurčuje výšku daňovo uznateľnej sumy na reklamácie...
ja som si to takto aj myslela,len som si to chcela potvrdiť...blíži sa koniec roka, robím si poriadky a už rozmýšľam nad pripoč.položkami...