sprievodca5
30.11.10,13:56
zdravím všetkých.
mám taký problém-kto ich nemá:)
týka sa to príspevku z úpsvar.
požiadal som o tento príspevok, všetko som absolvoval, všetky požiadavky splnil. nikto nemal žiadne výhrady-urad práce a príspevok v zákonom stanovenej lehote mi neprišiel, nie som sám ani kamarátovi neprišiel. ako mám dalej postupovať? chcem to dať na súd aby sa mi vrátili všetky vynaložené náklady na začiatok podnikania.
nezamestnaný musí všetko doržať: bol som nútený byť na úrade práce 8.!!! mesiacov-skôr to nešlo-tvrdí úr. práce. predložil som im 16!!! dokumentov atď. a oni ked majú zaplatiť tak to majú v riti!!!
tak pozdravujem všetkých kto žiada o tento príspevok
p.s. dám vedieť ako to všetko dopadlo
Zoltán Kovács
30.11.10,12:58
A koľko meškajú s poukázaním príspevku?
sprievodca5
30.11.10,13:02
no. pravdupovediac- majú to stihnúť do dnešnej polnoci. takže majú na to 9. hodín
Zoltán Kovács
30.11.10,13:03
Zatiaľ som sa nestretol s tým, žeby to stihli na čas. Väčšinou platbou meškali 1-2 týždeň.
sprievodca5
30.11.10,13:10
živnosť mám od 1.11.2010. takže podnikám už jeden mesiac. je to zakotvené aj v zmluve, že príspevok bude vyplatený do 30 kalendárnych dní. čo mám ja skúsenosti od iných čo žiadali o tento príspevok, tak im prišli rýchlo peniaze a nie v žiadom prípade po lehote splatnosti. možno, že sa blíži koniec roka a v štátnom rozpočte už nie je nič a predsa oni si musia rozdeliť posledné peniaze. napr. ministerstvo financii-700 zamestnancov a každému pripadné vianočné odmeny v priemere 1000€
tak je to na Slovensku
Zoltán Kovács
30.11.10,13:13
No ja mám aj takú skúsenosť, že poukázanie peňazí trvalo až 3 mesiace.
sprievodca5
30.11.10,13:23
tak načo sú potom zákony. však oni ich tvoria, aby ich mohli aj sami porušovať:)?
človek ked je na úrade, nesplní jednú podmienku a má smolu.
no nič zajtra idem na úrad. a tuším si to niekto od..... :)
Zoltán Kovács
30.11.10,13:25
Úrad práce netvorí zákony.......

Myslíš si, že tým niečo vyriešiš, keď niekto to na úrade od......
Ten človek za prepážkou nie je kompetentná na poukazovanie peňazí.
sprievodca5
30.11.10,13:27
a ty si myslíš, že ja z dôvodu toho musím ukončiť živnosť, lebo nemám na zaplatenie nájmu a preto mi dal výpoved z nájmu? je to v poriadku??? mám dve deti, priateľka na materskej. ja viem, je to môj problém, že???
sprievodca5
30.11.10,13:28
toto tu nepatri, to sú moje problémy. ale taký je tento štát. oni požadujú hend, ale ked oni majú dať tak...
veronikasad
30.11.10,13:28
tak načo sú potom zákony. však oni ich tvoria, aby ich mohli aj sami porušovať:)?
človek ked je na úrade, nesplní jednú podmienku a má smolu.
no nič zajtra idem na úrad. a tuším si to niekto od..... :)
na radovej pracovníčke UP sa budeš vršiť zbytočne - tá za to nemôže. Na konci roka už obyčajne nebývajú peniaze a na začiatku roka ešte tiež nie sú. V tomto období to trvá dlhšie.
ondrejvla
30.11.10,13:32
a ty si myslíš, že ja z dôvodu toho musím ukončiť živnosť, lebo nemám na zaplatenie nájmu a preto mi dal výpoved z nájmu? je to v poriadku??? mám dve deti, priateľka na materskej. ja viem, je to môj problém, že???

Viem, si v zúfalej situácii, ale preto nekop vôkol seba, my tu za to nemôžeme,
poraďáci ti chceli len poradiť, kde sa mohla stať chyba, zbytočne kričíš, my ti nepomôžeme z tejto situácie. Skús sa obrátiť na rodinu, priateľov, v zúfalej situácii sú predsa ľudia pre ľudí...
sprievodca5
30.11.10,13:35
ale, o čom je to potom všetko. však oni si určuju podmienky.a nevedia ani to dodržať čo si sami vytvoria:):):)
Zoltán Kovács
30.11.10,13:42
Ak celé podnikanie bolo postavené len na príjme štátnej dotácie, tak si myslím, že to nebola najšťastnejšia voľba. Totiž si myslím, že ak človek podniká, resp. si založí živnosť, tak mal by mať premyslené, aké bude mať príjmy, kedy ich bude mať a pod. záležitosti.
Ejo
30.11.10,13:54
Ak celé podnikanie bolo postavené len na príjme štátnej dotácie, tak si myslím, že to nebola najšťastnejšia voľba. Totiž si myslím, že ak človek podniká, resp. si založí živnosť, tak mal by mať premyslené, aké bude mať príjmy, kedy ich bude mať a pod. záležitosti.
Celkom s tebou súhlasím. Moja klientka mi včera tiež rozhorčene volala, že jej v piatok uplynulo 30 dní a mali jej poukázať peniaze na účet. Ale sa tak nestalo a ani jej na úrade nedajú žiadnu odpoveď, niekde jej ani telefon nedvihnú. Vraj si nevie ani z čoho kúpiť pokladnicu a začať podnikať. Tak tiež si myslím, že keď niekto začne podnikať, mal by si premyslieť všetky alternatívy a mať niečo v rezerve, čo keď.... Viem, že to nie je korektné, lebo keď "my" spravíme chybu, je oheň na streche. Ale viem, že čím viacej bude niekto nepríjemný na úrade, vráti sa to aj úrokmi...... cestičku si nájdu.
veronikasad
30.11.10,13:57
Na UP majú iné starosti, treba včas doručiť výpovede, aby od 1.12. bežala výpovedná doba ...
sprievodca5
30.11.10,14:43
veronikasad- nerozumiem.
takže poporiadku:
nech mi nikto netvrdí, že štát nemám peniaze. ak sú na koncoročné odmeny, premie, 13,14-te platy pre štátnych úradníkov.....
pracovník na úrade práce je minimálne sprostretkovateľ požiadaviek uchádzača o zamestnanie. všetky dokumenty išli tam. takže ten zamestnanec môže moju, našu sťažnosť podať kompetentnej osobe. ináč sa to asi nedozvie.
čo sa týka môjho podnikania. klamal som- samozrejme že mám rezervu, ale čo ak niekto nemá. podnikám s obchodom. a ak niekto má aspoň trochu znalosti tak mi dá za pravdu, že je to nevyspitateľné. sme úplne závisli na ľudí, či si prídu niečo kupiť alebo nie. mali sme aj prieskum trhu atď. každý vie, že pri začatí podnikania s obchodom musí mať dosť peňazi a aj hned reagovať na požiadavky trhu-toto sme zanedbali. nakúpili sme veci, ktoré ľudia nechcu a museli sme hned nakupovať čo chceli.
ale toto je o tom princípe. ak má ešte niekto niečo, tak kludne.
myslím si, že človek musí ísť za svojím čo mu patri
zdravím všetkých
veronikasad
30.11.10,14:47
Kto dostane koncoročné odmeny v rezorte práce, soc.vecí a rodiny neviem, ale viem že mnohí zamestnanci UP dostali tento týždeň vianočný darček v podobe výpovedí.
Zoltán Kovács
30.11.10,14:53
živnosť mám od 1.11.2010. takže podnikám už jeden mesiac. je to zakotvené aj v zmluve, že príspevok bude vyplatený do 30 kalendárnych dní.

Vrátím sa ešte k tomuto príspevku. Je veľmi možné, že platbu zadali dnes - termín dodržali, ím z účtu odídu peniaze do 30 dní - a prevod potrvá niekedy 2 - 3 dni.
veronikasad
30.11.10,14:58
sprievodca5, píšeš o nákupe tovaru - dotáciu z UP nie je možné použiť na tento účel ...
sprievodca5
30.11.10,15:01
nemyslel som rezort práce, soc.veci a rodiny ale napr. ministerstov financii dostane odmeny 700 zamestnancov v priemere po 1000€. - však odtiaľ sa vyplácajú peniaze, či nie?
je to paradox s tými zamestnancami UP. dnes za dverami a zajtra pred dverami.
s tou platbou je to možné ako uvádzaš. no uvidíme.
zajtra tam idem, tak budem múdrejší. len si musím zobrať nejaké lieky na ukludnenie:)
sprievodca5
30.11.10,15:02
nepísal som, že z príspevku sa môže nakupovať tovar. to je prevda, že tovar sa nemôže nakupovať s príspevku
hodinar
01.12.10,10:45
Ahojte,
presne tento isty problem mam aj ja, od februara 2010 som bol vedeny na UP od marca mam ziadost na prispevok na SZC. Po cakaniach, trapnych testoch za 7 minut po pol roku som vsetko splnil, v zmluve mam do 30 dni najneskor!!! maju poslat peniaze na ucet a nic.:mad:
dohodu som podpisal 6.10.10 a zivnost mam od 15.10.10 - uz som skoro 2 mesiace odhlaseny z UPSVaR, takze si musim zaplatit zdravotnu, lenze neviem z coho, kedze tie peniaze som mal davno dostat, zacat pracovat a mohol mat zarobene, tiez neviem co s tym. Ci zalovat urad, nech ma spatne zaeviduje na urad az kym nebudu vyplatene peniaze alebo cosi podobne, s tym ze zaplati za mna odvody.
Ako pise sprievodca5 - toto je Slovensko (drel som cely zivot pre stat ako kon a mam ...... z toho) :( este ani terminy nedodrzia.

Verim ze sa nam podari z toho vyjst bez ujmy.:)
hodinar
01.12.10,10:58
este som si spatne precital prispevky od poradakov:

niekto napisal, ze je to nestastny zaciatok podnikania, ked sa spolieham na prispevok z UP. Tak ja sa opytam, naco potom ten prispevok je? samozrejme ze sa ludia na neho spoliehaju. Ja som osobne pracoval cely zivot a ked som dostal vypoved a musel sa naucit pracovat v sukr. sektore, co som ani len netusil o com to je, bolo to tazke, aj je. Firmy nezoberu len tak hocikoho, kazdy skrti ako sa da a zarobit? keby ti co ziadaju o prispevok na zaciatok podnikania, museli by asi kradnut, keby chceli rozbehnut zivnost, pretoze bez prace, nie su peniazky...
Takze spatne k tomu cakaniu, nie je to normalne a ano, ja napr. som na tom zavisly, vypracoval som detailne plan, presne viem co potrebujem aj ako zarobim, mal som aj klientelu, lenze ked sa nic nedialo, cakat nebudu vacne a ten po..... urad si robi co chce. Cele zleee... :mad:
Len tolko som chcel - reakcia a pridanie sa k nazoru sprievodcu5 - bez prace, priatelka caka dieta. A pomoc po 8 mesiacoch v nedohladne :(
linko1
01.12.10,13:17
Ahojte,
presne tento isty problem mam aj ja, od februara 2010 som bol vedeny na UP od marca mam ziadost na prispevok na SZC. Po cakaniach, trapnych testoch za 7 minut po pol roku som vsetko splnil, v zmluve mam do 30 dni najneskor!!! maju poslat peniaze na ucet a nic.:mad:
dohodu som podpisal 6.10.10 a zivnost mam od 15.10.10 - uz som skoro 2 mesiace odhlaseny z UPSVaR, takze si musim zaplatit zdravotnu, lenze neviem z coho, kedze tie peniaze som mal davno dostat, zacat pracovat a mohol mat zarobene, tiez neviem co s tym. Ci zalovat urad, nech ma spatne zaeviduje na urad az kym nebudu vyplatene peniaze alebo cosi podobne, s tym ze zaplati za mna odvody.
Ako pise sprievodca5 - toto je Slovensko (drel som cely zivot pre stat ako kon a mam ...... z toho) :( este ani terminy nedodrzia.

Verim ze sa nam podari z toho vyjst bez ujmy.:)

každopáne treba kontaktovať osobu ktorá s tebou spisovala žiadosť o prisevok, overiť či uvedené tvoje číslo účtu - kam mali príspevok poslať je správne /lebo aj to sa stáva/ a veci riešiť s kontaknou osobou, my tu viac neporadíme...
Gabriela 19
01.12.10,13:20
Je nás viacej čo čakajú za príspevok.

Práva a povinnostiu úradu - úrad sa zaväzuje poukázať jednorázový paušálny príspevok na účet príjemcu pomoci, n a j n e s k ô r do 30 kalendárnych dní odo dňa predloženia žiadosti o platbu na predpísanom tlačive /pozor nie odo dňa podpísania dohody, ale kedy bola napísaná
žiadosť o platbu na predpísanom tlačive.
Ked sa to nesplní može sa podať sťažnosť na príslušnom UPSVaR.
sprievodca5
01.12.10,16:20
ahojte všetci.
no tak dnes som bol na úrade práce sa opýtať čo je s tým.
a čo mi povedali: že peniaze nie sú, že im bratislava neposlala.
konkrétne v liptovskom mikuláši už čaká asi 60 takýchto čakateľov. a v dolnom kubíne je to ževraj horšie-tam údajne čakajú od septembra. ospravedlnili sa mi, za to za čo oni nemôžu. údájne má blava poslať do konca týždňa peniaze- no uvidíme.
ešte mi povedali, že sa to ešte nastalo. no nová vláda- nové podmienky:). škrtia, kde sa dá, aj kde sa nedá
ale človek sa uči. netreba platiť nikde. pokiaľ nebudú peniaze, tak ani ja nikde nebudem platiť. nech ma oni naháňajú:)
majte sa
veronikasad
01.12.10,16:22
ahojte všetci.
no tak dnes som bol na úrade práce sa opýtať čo je s tým.
a čo mi povedali: že peniaze nie sú, že im bratislava neposlala.
konkrétne v liptovskom mikuláši už čaká asi 60 takýchto čakateľov. a v dolnom kubíne je to ževraj horšie-tam údajne čakajú od septembra. ospravedlnili sa mi, za to za čo oni nemôžu. údájne má blava poslať do konca týždňa peniaze- no uvidíme.
ešte mi povedali, že sa to ešte nastalo. no nová vláda- nové podmienky:). škrtia, kde sa dá, aj kde sa nedá
ale človek sa uči. netreba platiť nikde. pokiaľ nebudú peniaze, tak ani ja nikde nebudem platiť. nech ma oni naháňajú:)
majte sa
pozor na zdravotné poistenie, aby si nebol prekvapený pri návšteve lekára, ak nebudeš platiť dlhšie ako tri mesiace ...
sprievodca5
01.12.10,16:35
neboj. taký blby nie som:).
no treba asi každému otužovať, aby nebol chorý a potom si to môže dovoliť:)
Zoltán Kovács
01.12.10,16:53
neboj. taký blby nie som:).
no treba asi každému otužovať, aby nebol chorý a potom si to môže dovoliť:)


Aj keby si nebol v živote chorý, neplatenie ZP by sa ti vypomstilo. Prinajmenšom v ročnom zúčtovaní ZP, keď ti vyskočí celoročný nedoplatok a budeš to musieť uhradiť naraz.
hodinar
06.12.10,10:48
Zdravim opat,

mate niekto uz nejake blizsie informacie?
pred 2 tyzdnami mi hovorili, ze na 110 percent budu peniaze do 2 tyzdnov - dodnes nemam na ucte ani korunu :s
idem tam dnes opat zavolat, uvidm ci sa dovolam, a dam vediet, co a ako.

Drzte sa :)
sprievodca5
06.12.10,11:18
a odkiaľ si hodinár? z ktorého mesta?
ja sa tam chystám v stredu-aspoň si prevolám. a uvidím akú výhovorku dostanem.
sprievodca5
06.12.10,11:34
zdravím.
akurát som teraz pozeral na int. banking.
peniaze už prišli.aspoň ja ich mám na účte. poslali ich už 3-tieho. takže "iba" tri dni po splatnosti. akurát nechápem prečo mi neprišla sms z banky.
tak, možno už aj vám ostatným prišli. veľa šťastia v podnikani prajem.
hodinar
09.12.10,08:08
ja som z BA.
pred 5-timi minutami som dovolal s pani, ktora mi vsetko vysvetlila - bola mila, ziadne koktanie, hovorila k veci a vsetko som pochopil (na margo toho, ze od pondelka som volal s 10-timi zamestnancami upsvar z roznych oddeleni a nikto nic nevedel - sedia na zadkoch a h.... robia).
Co sa penazi tyka este som nevidel ani cent.

Dnes je to u mna presne 64 dni od podpisu dohody, tzn. ze "iba" 34 dni po splatnosti.
Sprievodca - gratulujem :) tebe ich treba viac ako mne, cize je to spravodlive ;) bodaj by ti biznis isiel 10x lepsie ako ocakavas :D

.... ja idem cakat... :D
sprievodca5
09.12.10,15:31
dík. kiež by si mal pravdu:). ale realita je iná