zabka2
30.11.10,15:22
angličtinu sa učím od 5 triedy (6 rokov) ale to bolo "učenie" také že sa to ani nedá nazvať učenie pretože prišiel matikár a mali sme matiku a keď aj bola anglina tak sme sa hrali pexeso (slovenské) no jednoducho sme nič nerobili
a teraz by som chcela ísť študovať do zahraničia (írsko) lenže s mojou angličtinou to nie je veľmi dobré rozumiem ako tak ale horšie je povedať niečo a ešte horšie je čo mi povie na to moja terajšia angličtinárka (mala som 3 a na základke 1 som v 2.ročníku sš) dáva ona nejaké odporučanie alebo čo? ako sa mám začať zdokonaľovať v aj? keď ona príde na hodinu a baví sa len s tími čo vedia anglinu ( čo boli na jazykovej škole a učili sa od 3. roč.!) ?
profesional
30.11.10,14:37
Prevazna vacsina skol v zahranici pozaduje doklad o jazykovej znalosti ktory je medzinarodne uznavany. Nie nejaky doklad od anglictinarky na nejakej skole. Vacsinou sa vyzaduje niektory zo standardizovanych certifikatov. Prebazna skol v zahranici vyzaduje certifikat TOEFL. (Test Of English As Foreign Language)
Takze sup sup trosku googlit. Pri troche stastia 3 roky intenzivneho studia na pripravnom kurze by ti mohli stacit.