brunetka777
30.11.10,15:31
Prosim Vas pekne, viete mi poradit ako urcim priemerny vymeriavaci zaklad pre odvody do Socialnej poistovne za 3 mesiace? Viem ako sa robi priemrnyy vypocet :-)...len neviem, co vsetko mam zahrnut do toho priemeru, ked odvody do SP za 1 kalendarny mesiac sa skladaju z viacerych poloziek....tak, ze ci ich mam vsetky tieto polozky v 1mesiaci zratat a takisto spravit aj dalsie 2 mesiace a potom tieito sumy zratat a samozrejme to vydelime 3-kou...? :-)

alebo sa pod odvodmi do SP mysli len ciastkovy odvod do SP, ktory nezahrna odvody ( NP, IV,PvN,GP,RFs)...
veronikasad
30.11.10,14:34
Prosim Vas pekne, viete mi poradit ako urcim priemerny vymeriavaci zaklad pre odvody do Socialnej poistovne za 3 mesiace? Viem ako sa robi priemrnyy vypocet :-)...len neviem, co vsetko mam zahrnut do toho priemeru, ked odvody do SP za 1 kalendarny mesiac sa skladaju z viacerych poloziek....tak, ze ci ich mam vsetky tieto polozky v 1mesiaci zratat a takisto spravit aj dalsie 2 mesiace a potom tieito sumy zratat a samozrejme to vydelime 3-kou...? :-)

alebo sa pod odvodmi do SP mysli len ciastkovy odvod do SP, ktory nezahrna odvody ( NP, IV,PvN,GP,RFs)...
Priznám sa, že tvojej otázke vôbec nerozumiem. Si živnostník, zamestnanec ...

Ak živnostník, uveď prosím odkedy podnikáš, aké si mala príjmy a základ dane.
brunetka777
30.11.10,14:57
Zamestnanec...k ziadosti o uver, banka pozaduje vypocitat primerny vymeriavaci zaklad pre odvody do socialnej poistovne...:-)
veronikasad
30.11.10,15:01
Zamestnanec...k ziadosti o uver, banka pozaduje vypocitat primerny vymeriavaci zaklad pre odvody do socialnej poistovne...:-)
spočítaš hrubú mzdu za posledné tri mesiace a vypočítaš priemer na jeden mesiac (deleno 3). Ak je hrubá mzda vyššia ako max. VZ, tak zrejme musíš zobrať VZ uvedené vo výkazoch do SP. Len sa treba v banke spýtať, ktorý VZ ich zaujíma - keďže ide o úver, zrejme ten vyšší, na dôch. poistenie (banky majú prepojenie na SP, kde si overujú potvrdenie o príjme).
Zoltán Kovács
30.11.10,15:07
Zamestnanec...k ziadosti o uver, banka pozaduje vypocitat primerny vymeriavaci zaklad pre odvody do socialnej poistovne...:-)


Tento údaj by ti mal potvrdiť zamestnávateľ predsa na tlačive od banky, či nie?
brunetka777
30.11.10,15:12
veronikasad: dakujem, to co ty uvadzas, tak to je priemerny hruby mesacny zarobok...ale to, co pisem je dalsia polozka, ktoru banka pozaduje a nejak jej nerozumiem...
veronikasad
30.11.10,15:16
veronikasad: dakujem, to co ty uvadzas, tak to je priemerny hruby mesacny zarobok...ale to, co pisem je dalsia polozka, ktoru banka pozaduje a nejak jej nerozumiem...
podla mna banka chce to, čo som ti napísala, aby si mohla údaj overiť z výkazov. Lebo ak je hrubá mzda vyššia ako max. VZ, nemá si to ako overiť.
londay
11.01.11,11:20
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať aké budú VZ pre jednotlivé odvody do SP a ZP, ak zamestnanec mal HM 2 500 €, odstupné 1000 € a od 01.12.2010 - 26.12.2010 bol na rodičovskej dovolenke, od 27.12.2010 začal pracovať a k 31.12.2010 s ním bol ukončený pracovný pomer. Ďakujem.