zeppka
30.11.10,17:32
Zdravím,
neviem nájsť, aký druh kontinuálneho vzdelávania predstavuje štúdium na VŠ - magisterské štúdium v danom odbore. Ide o kvalifikačné štúdium? Potrebujem to do plánu kontinuálneho vzdelávania. Ďakujem za odpovede.
Janka 52
02.12.10,08:24
Ide o štúdium - získanie kvalifikačného predokladu pre ďalší aprobačný predmet?

Ak áno, potom je to kvalifikačné vzdelávanie.

Verím, že zamestnanec už má nejaké VŠ vzdelanie II. stupňa, pretože:
čo je kontinuálne vzdelávanie?
- ďalšie vzdelávanie a sebavzdelávanie, doteraz bez kreditov a odmeňovania, po novom kredity a kreditový príplatok
pe.pe
02.12.10,13:25
Ide o štúdium - získanie kvalifikačného predokladu pre ďalší aprobačný predmet?

Ak áno, potom je to kvalifikačné vzdelávanie.

Verím, že zamestnanec už má nejaké VŠ vzdelanie II. stupňa, pretože:
čo je kontinuálne vzdelávanie?
- ďalšie vzdelávanie a sebavzdelávanie, doteraz bez kreditov a odmeňovania, po novom kredity a kreditový príplatok

Ja Mgr. štúdium za kontinuálne štúdium nepovažujem. Kontinuálne štúdium je ošetrené prísl. vyhláškou a Mgr. štúdium v ňom nie je zahrnuté. Nie sú zaň ani kredity. Je to vysokoškolské štúdium II. stupňa spojené s prípadným rozšírením kvalifikácie. Vysoké školy môžu poskytovať kvalifikačné kontinuálne vzdelávanie (rozšírenie aprobácie), ale nie formou VŠ štúdia II. stupňa. Napr. PdF UK - štúdium jazykov, biológie, dejepisu, psychológie - zväčša 2ročné štúdium spojené s pridelním kreditov.
Kontinuálne vzdelávanie podlieha akreditácii Akreditačnou radou. Mgr. štúdium podlieha akreditácii Akreditačnou komisiou pre VŠ štúdium.
Janka 52
02.12.10,13:44
Ja Mgr. štúdium za kontinuálne štúdium nepovažujem. Kontinuálne štúdium je ošetrené prísl. vyhláškou a Mgr. štúdium v ňom nie je zahrnuté. Nie sú zaň ani kredity. Je to vysokoškolské štúdium II. stupňa spojené s prípadným rozšírením kvalifikácie. Vysoké školy môžu poskytovať kvalifikačné kontinuálne vzdelávanie (rozšírenie aprobácie), ale nie formou VŠ štúdia II. stupňa. Napr. PdF UK - štúdium jazykov, biológie, dejepisu, psychológie - zväčša 2ročné štúdium spojené s pridelním kreditov.
Kontinuálne vzdelávanie podlieha akreditácii Akreditačnou radou. Mgr. štúdium podlieha akreditácii Akreditačnou komisiou pre VŠ štúdium.
Však aj ja ho nepovažujem, preto som sa pýtala, či náhodou nejde o rozširujúce štúdium - samozrejme, že najviac 2 ročným štúdiom,myslela som, ak absolvent už mal titl. Mgr. - VŠ II. stupňa v nejakom odbore.
Veď preto v poslednej vete vysvetľujem, čo je kontinuálne vzdelávanie
Tezaurus
02.12.10,14:29
a doktorandske studium?
Janka 52
07.12.10,07:10
a doktorandske studium?
Doktorandské štúdium je vysokoškolské vzdelanie tretieho stupňa- zároveň je to jediná náhrada druhej atestačnej skúšky za predpokladu, že zamestnanec má 6 rokov pedagogickej praxe a vysokoškolské vzdelanie tretieho stupňa získal v odbore súvisiacom s výkonom jeho pedagogickej činnosti
Tezaurus
07.12.10,17:20
Jana52: dakujem za reakciu, ale to co si napisala viem. Otazka je aky druh kontinualneho vzdelavania predstavuje doktorandske studium. Pretoze v Rocnom plane kontinualneho vzdelavania nie je jasne kam zaradit doktorandske studium. Moznosti su:
Adaptačné
Špecializačné
Funkčné
Aktualizačné
Vlastné aktualizačné
Prípravné atestačné
Inovačné
Špecializačné inovačné
Funkčné inovačné
Kvalifikačné
Janka 52
08.12.10,07:43
Jana52: dakujem za reakciu, ale to co si napisala viem. Otazka je aky druh kontinualneho vzdelavania predstavuje doktorandske studium. Pretoze v Rocnom plane kontinualneho vzdelavania nie je jasne kam zaradit doktorandske studium. Moznosti su:
Adaptačné
Špecializačné
Funkčné
Aktualizačné
Vlastné aktualizačné
Prípravné atestačné
Inovačné
Špecializačné inovačné
Funkčné inovačné
Kvalifikačné

Môj názor - ani toto vzdelávanie nespadá pod kontinuálne vzdelávanie. Je to tretí stupeň vysokoškolského vzdelania ukončený titulom - PhD.