janka10101
30.11.10,19:08
Potrebovala by som poradit este v jednej veci. Pisala som uz sem, ze od 1-ho decembra nastupujem na novu pracovnu poziciu. 26.11. som terajsiemu zamestnavatelovi oznamila a zaslala ziadost o ukoncenie prac.pomeru dnom 30.11.Zamestnavatel odmietol so mnou rozviazat pracovny pomer dohodou a odvolava sa na 2 mesacnu vypovednu lehotu. Tak som od zaciatku decembra chcela nastupit na dovolenku a pocas tejto doby najst za seba nahradu a zaskolit ju. Na co mi moja nadriadena odmietla dat dovolenku so slovami, ze ide z mojej strany len o spekulaciu a v decembri sa uz aj tak dovolenky necerpaju. Chcem sa opytat, moze byt toto, ze mi odmietli dat dovolenku, hoci s polovicou dovolenky mam pravo disponovat sama ako chcem dovodom na okamzitu vypoved? Pocas celeho roka sme si dovolenky vybrat s veducou nevedeli, pretoze nas nemal kto zastupit a teraz mi ju odmietli dat.
veronikasad
30.11.10,18:10
Janka, prečo zakladáš novú tému ?. Požiadaj admina o presun príspevku do začatej témy (cez tlačítko nahlás pri svojom príspevku). Inak sa bude znovu rozoberať tvoj problém od začiatku.
Tweety
30.11.10,18:11
Potrebovala by som poradit este v jednej veci. Pisala som uz sem, ze od 1-ho decembra nastupujem na novu pracovnu poziciu. 26.11. som terajsiemu zamestnavatelovi oznamila a zaslala ziadost o ukoncenie prac.pomeru dnom 30.11.Zamestnavatel odmietol so mnou rozviazat pracovny pomer dohodou a odvolava sa na 2 mesacnu vypovednu lehotu. Tak som od zaciatku decembra chcela nastupit na dovolenku a pocas tejto doby najst za seba nahradu a zaskolit ju. Na co mi moja nadriadena odmietla dat dovolenku so slovami, ze ide z mojej strany len o spekulaciu a v decembri sa uz aj tak dovolenky necerpaju. Chcem sa opytat, moze byt toto, ze mi odmietli dat dovolenku, hoci s polovicou dovolenky mam pravo disponovat sama ako chcem dovodom na okamzitu vypoved? Nie, nie je to dôvod na okamžité skončenie PP, a to, že s polovicou dovolenky môžeš sama disponovať, máš odkiaľ? podľa ZP s celou dovolenkou disponuje zamestnáv. po dohode so zamestnancom. aPocas celeho roka sme si dovolenky vybrat s veducou nevedeli, pretoze nas nemal kto zastupit a teraz mi ju odmietli dat.
Odpoveď v texte.
janka10101
30.11.10,18:16
pretoze tu neviem prilis dobre "chodit" a nepoznam este vsetky moznosti tejto stranky :-)
veronikasad
30.11.10,18:19
Veď som ti práve poradila ako v tom treba chodiť ...Cez tlačítko nahlás (nie presuň, ako som pôvodne uviedla).