Danielko69
30.11.10,22:31
Ahojte, chcel som sa spytat ohladom srocky a inych veci, viem ze sa tu uz riesili, ale chcel by som konkretne na moje zameranie, alebo problem.

ad1. Som zivnostnik ale chcem prejst na sro z dovodu zacatia podnikania maloobchod, v sro budeme 2ja konatelia, do akej vysky musime splatit zakladne imanie, ci dokopy 5000eur alebo kazdy 5000eur, alebo ci to je len formalna zalezitost? plus ci musia byt tie peniaze stale fixne niekde bez toho aby sa s nimi pohlo.

ad2. Kedze budeme dvaja konatelia ako to je s nejakymi financiami, viem ako konatel zobrat peniaze z sro pre bezne vydavky v sukromi?, alebo to viem riesit len 1x za rok odmenou, ale az po rocnom zuctovani, myslim tak pokial nechcem byt riadne zamestnany, alebo nechcem dostavat riadnu vyplatu,(kvoli vysokym odvodom), ci to viem riesit jednoduchou pozickou z sro?
Popripade ci je lepsie si zanechat zivnost ktorou budem vystavovat faktury na nejake sluzby? tym padom vyplacat nejake financie.

ad3. Ako to bude s tym ked si zoberiem pozicku ako sukromna osoba s tym ze ju pouzijem na financovanie srocky, nasledne mozem bezproblemov brat peniaze z sro na vyplacanie uveru? alebo je to len cisto uctovnicka zalezitost?
KEJKA
30.11.10,21:39
preštuduj si linky, ktoré tu vložila poraďáčka.
Až si všetko naštuduješ a ešte budeš mať nejasnosti, polož konkrétnu otázku
http://www.porada.sk/t149809-prechod-zo-szco-na-s-r-o.html
jaboig
02.12.10,09:26
Zdravím, som SZČO a chcem si založiť s.r.o...aj živnosť si ponechať.Ako SZČO si platím odvody do SP a ZP..chcem sa spýtať či budem platiť odvody aj z s.r.o?
zalobaba
02.12.10,09:27
Zdravím, som SZČO a chcem si založiť s.r.o...aj živnosť si ponechať.Ako SZČO si platím odvody do SP a ZP..chcem sa spýtať či budem platiť odvody aj z s.r.o?

Budeš platiť iba v prípade, ak sa vo vlastnej SRO zamestnáš.
jaboig
02.12.10,09:33
Budeš platiť iba v prípade, ak sa vo vlastnej SRO zamestnáš.



A čo je výhodnejšie zamestnať sa vo vlastnej s.r.o. alebo nie?
zalobaba
02.12.10,09:44
A čo je výhodnejšie zamestnať sa vo vlastnej s.r.o. alebo nie?

To je veľmi individuálne, každý má iné potreby a požiadavky.
jaboig
02.12.10,09:59
To je veľmi individuálne, každý má iné potreby a požiadavky.


Ešte sa opýtam ktorá možnosť je výhodnejšia z účtovného hľadiska?
Lenka1979
02.12.10,10:09
Ešte sa opýtam ktorá možnosť je výhodnejšia z účtovného hľadiska?

Zaúčtovať musíš aj jedno aj druhé, a dobrému účtovníkovi nerobí problém zaúčtovať poistné zo zamest. pomeru alebo z titulu ,že si SZČO platí poistné sama.
jaboig
02.12.10,10:12
ďakujem...len som chcela vedieť či tam nieje nejaký veľký rozdiel...?
jacekova
02.12.10,10:13
ďakujem...len som chcela vedieť či tam nieje nejaký veľký rozdiel...?


zauctovat predpis miezd je v podvojnom (sro) zlozitejsi nez u szco, ale neni v tom fakt ziaden problem