rosemary
16.08.04,13:21
Prechádzame v účovníctve z DOSu na WIN a máme ponuku na program SOFTIP. Máte s ním niekto skúsennosti?
Braňo
16.08.04,11:25
Myslíš Hercules od Softipu?
bazalka
16.08.04,11:27
Softip je vraj dobrý program, práve naša firma sa rozhodovala medzi KROS a SOFTIP, vyhral KROS. Majú www.kros.sk:)
vladan
16.08.04,11:42
Softip je drahý a už som počula aj také, že žijú na mene Softip a nikam sa nepohýnajú :-)

ale ak sa rozhoduješ pre nový Soft, tak skús nejaké demoverzie, či ti budú vyhovovať zo stránky funkčnosti, praktickosti, jednoduchosti a iné.
Na túto tému ti každý odpovie podľa svojho softwaru, ale vyskúšať si ho musíš sama.

... a ešte, ja keď som sa rozhodovala medzi Softipom a inými, tak pre mňa bol Softip veľmi náročný z hľadiska financií :-)

Pekný deň
rosemary
16.08.04,11:53
Ďakujem všetkým.Ja to mám trochu komplikované,pretože máme autobusovú dopravu a od strojčekov v autobusov mi všetko prechádza do účtovníctva. Ide o to , že software na dopravu máme od dodavateľa strojčekov.Títo spolupracujú so SOFTIP od ktorých nám nakonfigurujú účtovníctvo kompatibilné s dopravou. Môžem sa rozhodnúť aj tak, že účtovníctvo zostane pod DOSom, ale začnem nahadzovať ručne ako za Márie-Terézie.
Braňo
16.08.04,11:55
Používame Softip niekoľko rokov, súhlasím, že je skutočne dosť nákladný, ale vyhovuje skôr väčšej firme (nad 100 zamestnancov).
ANYMex
16.08.04,16:37
Doporučujem skúsiť aj program WinDUO www.acory.sk - má celkom dobrý export-import údajov. Je tam dobrý pomer cena/kvalita. Navyše umožňuje nadefinovať zostavy od výmyslu sveta.
andrea.d
03.09.04,10:35
My uctujeme v Softipe (Hercules) uz 2 roky a sme spokojni. Celkom vcas reaguju na zmeny v legislative a taktiez DPH sa da dost sikovne vypocitat. Predtym sme fungovali pod DOSom (Softip).
ANNA
06.09.04,06:14
Nedá mi reagovať. Tiež som robila so Softipom DOS. Sklad majú veľmi dobrý a musím povedať, že jeden s najlepších s akými som vôbec robila. Účto sa mi až tak nepáčilo a mala som voči nemu aj dosť výhrad. A vlastne som volila zmenu programu. Ale mala som možnosť pozrieť nedávno si WIN a tam je to už lepšie. Ale prikláňam sa k názoru, že je to veľmi finančné náročný program, a ak nemáš možnosť pripojenia k internetu aktualizácie sú slabé. Ale ak možnosť internetu je, dajú sa stiahnuť.
jana
15.03.05,11:17
My už máme Softip od 1995 prešli od DOS-u k Herkulesu. S programom sme
veľmi spokojný. Máme FIN, IMA, POKLADNA, BAN, DIM, UCTO okrem skladu. Nespokojný sme len s Bratislavou, ktorá nás ma na starosti.Predtým sme patrili pod Nitrou a to sa nedá porovnať.
jana
15.03.05,11:18
My už máme Softip od 1995 prešli od DOS-u k Herkulesu. S programom sme
veľmi spokojní. Máme FIN, IMA, POKLADNA, BAN, DIM, UCTO okrem skladu. Nespokojní sme len s Bratislavou, ktorá nás ma na starosti.Predtým sme patrili pod Nitrou a to sa nedá porovnať.
Alexandra Molnárová
15.03.05,11:54
My máme Herkules PAM a UCTO už tretí rok a tiež sme veľmi spokojní, aj s Košickým a Prešovským Softipom!
dadida
15.03.05,11:58
Ahoj,
KROS som vyskúšala, ale rozhodla som sa pre SOFTIP, zdal sa mi zrozumiteľnejší a ľahší..ale všetko je vec názoru. Mala som ho lacnejšie ako KROS, lebo mám od nich JÚ.
Reny
15.03.05,12:04
Ahoj mi máme na mzdy Softip od roku 1998, najprv to bolo pod Dosom, teraz sme už 2 roky na Herkulese. Mám s nimi veľmi dobré skúsenosti, nemám s nimi žiaden problém. Hneď reagujú na legislatívne zmeny, ktoré majú dopad na mzdy. Z akýmkoľvek problémom vedia hneď poradiť, či už po telefóne alebo prídu osobne. Sme vo verejnej službe, máme stálych 18 zamestnancov a veľa dohodárov. Som veľmi spokojná a odporúčam.
Buková
15.09.05,15:07
Prechádzame v účovníctve z DOSu na WIN a máme ponuku na program SOFTIP. Máte s ním niekto skúsennosti?

Ja pracujem v Softipe, podľa mňa je náročný na financie, ale je dobrý. A učila som sa sama, bez školenia.
Teraz som zmenila zamestnanie a znova vyhrala ponuka od Softipu. Ak bude treba poradiť, pomôžem, ak budem vedieť.
Jozef Mihál
13.03.07,10:40
Užívatelia SW od Softipu už možno vedia, že Softip sa stal partnerom SAP-u. Takže niektorých z Vás zrejme čaká šťastná budúcnosť s týmto milým nemeckým programom.
TatianaM
14.03.07,11:23
Je to myslené v tom dobrom slova zmysle, alebo ironicky. Pretože o SAP-e som nič nepočula.
scorp
14.03.07,11:46
Aj mne neda neodpovedat. Ako som uz to niekde spominal, poznam Softip od r.1990. Vzdy sa debata dostane na uroven, co je lepsie. Zvlast u uctovnych softverov, kde sa porovnava program za 3500,- s programom za 35000,-. Je jasne, ze cena odraza urcitu kvalitu. Nezabudajte aj na podporu, t.j. nove verzie, pripadne sluzby realizatorov. Mimochodom nove verzie cez internet nie je nic neobvykle. Opakujem (uz neviem kolky-krat), ze taky program mi vyhovuje, na kolko sa financne citim.
scorp
14.03.07,11:50
Je to myslené v tom dobrom slova zmysle, alebo ironicky. Pretože o SAP-e som nič nepočula.
Skor si myslim, ze je to myslene ironicky (s dovolenim, ze odpovedam za niekoho ineho), lebo SAP je nieco sialene. Nehovorim to sice z vlastnej skusenosti, ale zo skusenosti ludi ci robili na Softipe a SAP-e. Okrem toho nevidim ziaden problem, kedze Softip urcite nesfuzuje so SAP-om a nastane koniec sveta...
TatianaM
15.03.07,05:28
Ďakujem za odpoveď. Ja robím v Softipe od roku 1996 a som maximálne spokojná.
VERONIKA6
15.03.07,05:43
Tiež používame SOFTIP HERKULES, sme spokojní. Máme iba dobré skúsenosti, robíme v ňom účtovníctvo, sklad a ja osobne mzdy. Včas reagujú na legislatívu, pokiaľ sa vyskytne problém, vysvetlia na telefón.
Robím na ňom všetky výkazy pre sociálnu a zdravotné poisťovne, daňové výkazy. Taktiež vytláčam potvrdenie pre úrad práce, oznamovacie povinnosti pri zmenách do zdravotných poisťovní, atď. Pre mňa je veľkou pomocou, nahradil mi veľa dokladov, ktoré som niekedy pracne vypisovala. Doporučujem.
evickam
05.05.07,00:52
najväčší omyl, ktorý som urobila- výber SOFTIPU PROFITU, prosím všetkých, aby si hneď na začiatku nechali konzultantom predviesť úhradu faktúry v hotovosti... konzultanti nevedia nikdy nič, napr. deň pred DPH vydali upgrade, ktorý zverejnili, ale nebol funkčný, t.j. užívateľ sa nedostal do evidencie dokladov vystavených faktúr v deň podania DP!. Nehovoriac o hot line, kde je stále slabší personál, ktorý problémy rieši metódou pokus- omyl.

Prosím všetkých účtovníkov, ak budete mať to štastie stáť ešte len pred samotným rozhodnutím- kúpiť/nekúpiť - obráťte sa na mňa, rada poskytnem aj ďalšie informácie.
betka
05.05.07,05:15
Súhlasím z časti, pretože aj my sme mali problémy s nimi v našom regione. Keď sme volali, nikto sa nehlásil (mimochodom aj pol dňa), keď sme sa dovolali, ochota? Hmm.. A poradiť??
Ale ako program je výborný, zložitejší, ale to je vec zvyku.
amzlerova
10.05.07,05:26
Suhlasim s evickou, vie o com hovori. Softip profit nikdy :mad: Uzivatelsky nesmierne narocny, nespolahlivy a nepruzny program. A samozrejme ako tu uz bolo napisane narocny na hw a financie. A to nehovorim o hot line, konzultantoch a pristupe samotnej firmy softip ak niekto s nimi nemal problem tak to je len fain moja skusenost bola opacna.
Hanica
24.01.08,15:22
najväčší omyl, ktorý som urobila- výber SOFTIPU PROFITU, prosím všetkých, aby si hneď na začiatku nechali konzultantom predviesť úhradu faktúry v hotovosti... konzultanti nevedia nikdy nič, napr. deň pred DPH vydali upgrade, ktorý zverejnili, ale nebol funkčný, t.j. užívateľ sa nedostal do evidencie dokladov vystavených faktúr v deň podania DP!. Nehovoriac o hot line, kde je stále slabší personál, ktorý problémy rieši metódou pokus- omyl.

Prosím všetkých účtovníkov, ak budete mať to štastie stáť ešte len pred samotným rozhodnutím- kúpiť/nekúpiť - obráťte sa na mňa, rada poskytnem aj ďalšie informácie.

Ahoj Evicka,
rozhodujeme sa o zakupeni softi-profit. Reagujem na tvoje zle skusenosti. Je hotline este stale taky slaby? Ake mas skusenosti ako uzivatel? Da sa v nom dobre orientovat? Vies mi doporucit iny software? alebo este lepsie, mozes mi povedat nejake negativa tohto programu? Najviac ma zaujima promtnost vo vydavani upgradov, dakujem za odpoved
scorp
27.01.08,08:31
pre evickam:
obavam sa, ze ci tu nenastala debata o 2 programoch. Softip ma produkt:
1. Packet na baze FoxPro
2. Profit na baze SQL
Lisia sa hlavne cenou. Ten "druhy" o dost viac.
A pokial viem, tak sluzby pre Profit su specialne zmluvne viazane a za uplne inych a inancne vyssich podmienok ako pre Packet. Preto neviem, ci su spravne "suhlasy" aj v dalsich prispevkoch.
drobeceva
27.03.08,10:26
Doteraz bolo prezentované zo strany SOFTIPU, že mzdový program PACKET nebude mať zahrnuté EURO, nebudú tento program naďalej udržiavať a údajne idú vypovedať firmám zmluvy, ktoré neprejdú na nový program HR. Dnes som si prezerala ich stránku a bola som prekvapená, keď som videla harmonogram distribúcie nových verzií v súvislosti s prechodom na EURO. Ostala som prekvapená, ale zároveň potešená /mne súčasný program vyhovuje/, lebo nechce sa mi prechádzať na HR. Čo o tom viete? Mne bolo na prezentácii povedané, že ak nevezmeme HR, od 1.7.2008 už legislatívne PACKET nebudú udržiavať.Prosím, kto máte informácie - OZVITE sa.
TatianaM
27.03.08,12:49
Najlepšie tam zatelefonovať, možno sa dozvieš viac.
scorp
27.03.08,13:40
To. drobeceva.
V minulych dnoch sme dostali ificialny list, ktory hovori ukonceni podpory pre SOFTIP PACKET Platy a mzdy. A verte mi, co slubuju, to aj splnia, v nablizsej dobe budu vypovedavat zmluvy.
drobeceva
28.03.08,07:10
No akurát som dohovorila s pánom zo SOFTIPU. Žiaľ, to, o čom som včera písala, sa vzťahuje na účtovníctvo, netýka sa to PaM-ky. Do 15.4. chcú poznať stanovisko, pripravujú výpovede zmlúv. Takže,.....stále váham a neviem, ako a pre čo sa rozhodnúť.
scorp
28.03.08,10:55
No akurát som dohovorila s pánom zo SOFTIPU. Žiaľ, to, o čom som včera písala, sa vzťahuje na účtovníctvo, netýka sa to PaM-ky. Do 15.4. chcú poznať stanovisko, pripravujú výpovede zmlúv. Takže,.....stále váham a neviem, ako a pre čo sa rozhodnúť.
My sme sa rozhodli-nie Softip. Podmienky su velmi tvrde.
drobeceva
04.06.08,10:18
Po dlhšom čase sa zase hlásim. Stále nie som rozhodnutá, aký mzdový program zoberieme. Má niekto skúsenosti s programom HELIOS ORANGE? Čakám na Vaše reakcie.
scorp
05.06.08,15:49
Po dlhšom čase sa zase hlásim. Stále nie som rozhodnutá, aký mzdový program zoberieme. Má niekto skúsenosti s programom HELIOS ORANGE? Čakám na Vaše reakcie.
Staci zadat HELIOS do vyhladavania na porade. Aj na zaklade toho sme sa rozhodli tak, ako uz viete. Mimochodom, dost ma prekvapuje Vasa poziadavka...