fakoo1
30.11.10,22:41
dobry den chcel by som sa opytat,som spoluvlastnikom dvoch parciel vedenych ako zastavane plochy a nadvoria na obidvoch som 1/2spolumajitelom a mam zaujem o ich odkupenie,druhu polovicu vlastni stat.na jednej parcele je postavena stavba ktorej som majitelom.Na druhej parcele stoji ina stavba ktorej majitelom je niekto iny.Bude tato druha stavba prekazkou pri ziadosti o odkupenie???resp.ako postupovat aby nebola??? Dakujem
fakoo1
03.12.10,08:55
nikto nevie reagovat na tuto temu??? nikto nema podobnu skusenost???
Mária27
03.12.10,09:40
Vieš dobre, že záleží len na spoluvlastníkovi pozemku, ako sa zachová, aké má priority. Ak tá druhá budova patrí nepr. nejakému štátnemu podniku, tak ti to nepredá. Ak má problémy s nájmom pozemku vlastníkovi budovy, tak bude rád, že sa pozemku zbaví. Môže mať však s pozemkom vlastné zámery, o ktorých nemôžeš ani ty tušiť.
A ešte je otázka, či je štát vlastníkom alebo len správcom pozemku, napr. pri neznámom vlastníkovi ...
sarasara
03.12.10,09:54
Vlastníctvo štátu spravuje SPF. V okresnom meste, pod ktoré spadá aj miesto, kde sa nachádzajú pozemky podaj žiadosť o odkúpenie podielov. Zájdi na príslušné SPF a oni podajú informácie.
fakoo1
03.12.10,10:01
stat je spoluvlastnikom nie spravcom.dakujem za reakcie podam ziadost a uvidim vdaka.