milosk
01.12.10,05:02
Dobry den,
na jar by som chcel dokoncit novostvabu RD a potreboval by som tienenie (neviem ci interierove zaluzie, vonkajsie rolety, alebo exterierove zaluzie)
Poprosim Vas, ak je to mozne zhrnut neake vyhody, pre ktoru variantu by som sa mal rozhodnut.

dakujem
bezhmyzu
09.11.11,07:13
Dobry den, tato otazka je pomerne komplikovana, kedze vzdy zalezi na poziadavkach zakaznika, technickych moznostiach stavby a v neposlednom rade je rozhodujucim faktorom urcite aj cena. Skusim teda zhrnut zakladne vyhody a nevyhody oboch rieseni.
1, interierove zaluzie - toto je najlacnejsie a najjednoduchsie riesenie tienenia interierovych priestorov zo vsetkych moznosti. Stretavame sa s nim pomerne casto, vyznacuju sa jednoduchou montazou s pomerne priaznivou cenou. V ponuke je niekolko typov zaluzii od klasickych ISSO zaluzii, cez LOCO zaluzie (nemaju plastove krytky na vrchnej liste) az po stresne zaluzie. Vsetky typy su v ponuke od zakladnych farebnych moznostiach az po renolit v imitacii dreva. Tuto moznost tienenia odporucame pouzit, ak si nechcete pozmenit exterierovy vzhlad domu, chcete vyriesit protislnecne tienenie v co najkratsom termine a v co najlepsej cene.

2, rolety - pozname niekolko typov roliet od zakladnych plastovych roliet az po elektricke celohlinikove rolety. Tuto moznost tienenia vyuzivaju nasi zakaznici hlavne ak maju aj ine poziadavky na tienenie, ako je len vyriesenie problemu so slnecnymi lucmi. Nakolko roleta plni aj dalsie funkcie, ako napriklad dalsia forma izolacie (hlinikove lamely su naplnene polyuretanovou penou), zvysenou bezpecnostou (roletu nie je mozne zdvihnut bez patricneho hluku, v pripade poziadavky je mozne osadit roletu aj bezpecnostnym zamkom, uplnym zatemnenim toto je jedna z mala rieseni, pri ktorom je mozne docielit uplne zatemnenie miestnosti pri stiahnutej rolete.
3, exterierove zaluzie - exterierove zaluzie su modernym riesenim tienenia, vyznacuju sa vysokou kvalitou spracovania materialov a dlhou zivotnostou. Na vyber ma zakaznik z niekolkych typov rieseni a moznosti od klasickej zaluzie Z90, C80 az po mensie tvary Z70 a C50, vzdy zalezi na poziadavkach zakaznika a pri obhliadke je mozne prejst jednotlive poziadavky, kedze tieto exterierove zaluzie si vyzaduju nejake poziadavky na stavebnu pripravenost, vzdy sa moze vyskytnut problem, pre ktory nie je mozne osadit tuto exterierovu zaluziu. Pricinou moze byt aj uzky okenny ram, ktory je vela zaomietnuty a zakaznik mal poziadavku montaze rucnej exterierivej zaluzie. V takomto pripade pri obhliadke preverime technicku pripravenost a casto sa stava, ze rucnu zaluziu nie je mozne osadit a zakaznik ma jedinu moznost ak nepriek tomu chce namontovat zaluziu jedine namontovat elektricku exterierovu zaluziu.
bezhmyzu
09.11.11,07:15
v pripade ak mate dalsie otazky, nevahajte nam ich napisat, pripadne si mozete pozriet aj nas blog, kde pomerne casto doplname riesenia a caste dotazy nasich zakaznikov. Nas blog najdete tu: http://zaluzie-rolety-siete-markizy.blogspot.com/