Mirka K.
01.12.10,07:03
Dobre rano chcem Vas poprosit, prepisala som v TP auto zo zivnosti /zrusena/ do novej sro-cky, poradte mi akym stylom by som auto zaradila do majetku sro-cky a robila odpisy? mam auto predat zo zivnosti do sro za trhovu cenu, pretoze auto bolo odpisane za 4 roky v zivnosti, ZC teda nulova,len ten prijem bude cisty prijem v zivnosti. dakujem
Zoltán Kovács
01.12.10,06:04
Dobre rano chcem Vas poprosit, prepisala som v TP auto zo zivnosti /zrusena/ do novej sro-cky, poradte mi akym stylom by som auto zaradila do majetku sro-cky a robila odpisy? mam auto predat zo zivnosti do sro za trhovu cenu, pretoze auto bolo odpisane za 4 roky v zivnosti, ZC teda nulova,len ten prijem bude cisty prijem v zivnosti. dakujem


NA základe akého dokumentu dopravný inšpektorát vykonal zmenu majiteľa v osvedčení a TP?
Mirka K.
01.12.10,06:16
dobra otazka...:-) len som predlozila zivnostensky list + zrusenie, vypis z OR, KPZ nepytali...:-)
Zoltán Kovács
01.12.10,06:19
dobra otazka...:-) len som predlozila zivnostensky list + zrusenie, vypis z OR, KPZ nepytali...:-)


No ten vklad je potrebné napriek tomu nejako podložiť "papierovo".
Možnost isú:
kúpna zmluva za obvyklú cenu
nepeňažný vklad spoločníka...
Mirka K.
01.12.10,06:24
kupna zmluva za obvyklu cenu, cize trhovu v tomto case ako sa pohybuju ceny daneho typu auta, tak? len to bude potom cisty prijem na zrusenu zivnost, cize este to budem musiet zahrnut do DP za FO, nepenazny vklad, treba znalecky posudok ? len pri tom nepenaznom vklade, tam to bude do PU cez 365 a tym padom do odpisov, nakladov sa mi nic nedostane...
Zoltán Kovács
01.12.10,06:32
kupna zmluva za obvyklu cenu, cize trhovu v tomto case ako sa pohybuju ceny daneho typu auta, tak? len to bude potom cisty prijem na zrusenu zivnost, cize este to budem musiet zahrnut do DP za FO, nepenazny vklad, treba znalecky posudok ? len pri tom nepenaznom vklade, tam to bude do PU cez 365 a tym padom do odpisov, nakladov sa mi nic nedostane...


Pri kúpnej zmluve samozrejme, že FO to musí zdaniť.
Pri vklade mal som na mysli účtovanie cez 413 účet. A pôjde to do odpisov, treba znalecký v tomto prípade.
Dada
01.12.10,07:08
Keď to auto vloží ako nepeňažný vklad do s. r. o. v cene podľa znaleckého posudku, ako to potom vysporiada FO v rámci JÚ.
KEJKA
01.12.10,07:11
aj nepeňažný vklad sa zdaňuje.....
ale kúpnou zmluvou to vyrieši jednoduchšie. Ak by hodnota auta nebola vysoká, v sro to pôjde rovno do nákladov.
Dada
01.12.10,07:15
Takže jednoduchšie je to predať s. r. o.? SZČO uvažuje, že založí s. r. o., a tento rok kúpil auto aj priestory, v ktorých podniká, tak aby som vedela, že čo bude lepšie.
jacekova
01.12.10,07:32
Takže jednoduchšie je to predať s. r. o.? SZČO uvažuje, že založí s. r. o., a tento rok kúpil auto aj priestory, v ktorých podniká, tak aby som vedela, že čo bude lepšie.


áno, určite je lepšie predať auto do s.r.o.
Mirka K.
01.12.10,12:26
cize do nakladov to pojde do hodnoty 1659,70 eur /50 tis. Sk/? ci sa to menilo? na jednej strane to pojde do nakladov, v sro-cke ale na druhej, v tej zivnosti sa to zdani ako cisty prijem, cize je to nula k nule ...:-(
chudaska
28.01.12,17:53
dobry den, tiez sa chcem spytat, FO -zivnostnik zalozil sro, auto je sukromne nezalozene v zivnosti, chce ho ako FO predat sro, v ktorej je zaroven aj spolocnik na zaklade kupnej zmluvy, niekde na nete som ale citala toto:
Na základe kúpnej zmluvy vám ako predávajúcemu vzniká právo k spoločnosti ako kupujúcemu na zaplatenie kúpnej ceny (http://www.inclick.sk/returns/redirect.php?goto=1250&pr=0.15&w_id=1408&tstamp=1327772690&pid=817&cd=e306a9f1c6c3c09890390b9d03b55c88&f=1) v dohodnutej výške a lehote splatnosti. V prípade, ak protihodnota poskytovaná za prevod spoločnosťou tvorí najmenej 10 percent hodnoty jej základného imania, musí mať kúpna zmluva písomnú formu a jej predmet musí byť ocenený znaleckým posudkom. Do úvahy sa berie výlučne kúpna cena dohodnutá v zmluve, teda skutočná hodnota motorového vozidla nie je podstatná. Keďže od vzniku vašej spoločnosti ešte neuplynuli dva roky, musí túto kúpnu zmluvu vopred schváliť valné zhromaždenie spoločnosti. Kúpna zmluva nemôže nadobudnúť účinnosť skôr, ako bude uložená spolu so znaleckým posudkom do Zbierky listín obchodného registra.
Na záver je potrebné doplniť, že zákon síce stanovuje povinnosť znalecky oceniť predmet kúpnej zmluvy, neobsahuje však žiadne ustanovenie o tom, že dohodnutá kúpna cena musí skutočne zodpovedať cene stanovenej znalcom. Táto povinnosť vyplýva zo zákona len nepriamo, a to napríklad zo všeobecnej povinnosti konateľov spoločnosti vykonávať svoju pôsobnosť s odbornou starostlivosťou a v súlade so záujmami spoločnosti a všetkých jej členov, ako aj zo zákazu uprednostňovať svoje záujmy alebo záujmy len niektorého zo spoločníkov pred záujmami spoločnosti.

cize musi mat znalecky posudok? cena podobnych aut na nete je cca 4500 eur, on ho chce predat za 5000 eur /je zachovale/. Na co treba dat pozor?
KEJKA
28.01.12,22:50
tou citáciou si si odpovedala. Buď počkáš dva roky, alebo rieš znalecký posudok.
Katus6
14.01.13,16:17
Dobry den, chcela by som sa opytat: zivnostnik ukoncil svoju zivnost k 14.09.2012 a mal v JU zaradene dve vozidla, ktore aj odpisoval. Keď skončil živnosť vozidla ešte neboli uplne doodpisovane. Založil si s.r.o. a tie vozidla ako živnostník predal do s.r.o. na zaklade vystavenej fakture v zostatkovej cene vozidiel. Ako živnostník si to zdani. No v s.r.o. mam ako odpisovat vozidla. Zas 4 roky s tym, že ich zaradím v cene obstarania, podľa faktury?

Ďakujem veľmi pekne

Katarina
Silvi
05.02.13,08:28
Dobry den, chcela by som sa opytat: zivnostnik ukoncil svoju zivnost k 14.09.2012 a mal v JU zaradene dve vozidla, ktore aj odpisoval. Keď skončil živnosť vozidla ešte neboli uplne doodpisovane. Založil si s.r.o. a tie vozidla ako živnostník predal do s.r.o. na zaklade vystavenej fakture v zostatkovej cene vozidiel. Ako živnostník si to zdani. No v s.r.o. mam ako odpisovat vozidla. Zas 4 roky s tym, že ich zaradím v cene obstarania, podľa faktury?

Ďakujem veľmi pekne

Katarina

Katka, vyriešila si? Ako?
Ďakujem