madam3082007
01.12.10,07:39
Ahoj, ...Pracujem vo firme,ktora sa zaobera vyrobou. Som platena na ukol. Kazdy den pracujem na 200%. Chcem sa opytat, ako je mozne a ci to je vobec mozne, ze moja hodinova mzda stupa a ja idem dole s platom,alebo hodinovka mi ide dole a ja idem hore s platom. Ekonomka sa vyhovara na odpracovane dni, co je somarina. Napr. v septembri som mala odpracovane dni 20,hodinovku 4eura a vyssi plat, v oktobri som mala odpracovane dni 21, hodinovka mi isla hore na 4,50eura a mala som nizsi plat o 50eur. Pracovala som rovnako na 200%..Z pasky som .....absolutne neviem ,co tam je napisane a nema mi to kto vysvetlit a nielen mne. Kolegovia su na tom rovnako. Da sa ist za niekym alebo niekde kde sa mi na tie pasky niekto pozrie????? Dakujem
Chobot
01.12.10,07:14
Ahoj, ...Pracujem vo firme,ktora sa zaobera vyrobou. Som platena na ukol. Kazdy den pracujem na 200%. Chcem sa opytat, ako je mozne a ci to je vobec mozne, ze moja hodinova mzda stupa a ja idem dole s platom,alebo hodinovka mi ide dole a ja idem hore s platom. Ekonomka sa vyhovara na odpracovane dni, co je somarina. Napr. v septembri som mala odpracovane dni 20,hodinovku 4eura a vyssi plat, v oktobri som mala odpracovane dni 21, hodinovka mi isla hore na 4,50eura a mala som nizsi plat o 50eur. Pracovala som rovnako na 200%..Z pasky som .....absolutne neviem ,co tam je napisane a nema mi to kto vysvetlit a nielen mne. Kolegovia su na tom rovnako. Da sa ist za niekym alebo niekde kde sa mi na tie pasky niekto pozrie????? Dakujem

Na to, aby niekto mohol relevantne odpovedať, musíš priložiť tie výplatné pásky. Nikto na porade nie je jasnovidec, aby na diaľku vedel, aké položky máš na výplatnej páske. A tipovať, či si mala deň dovolenky, alebo nejaký nepeňažný prijem nemá zmysel.

A čo to znamená, že pracuješ na 200%? Máš úkolovú mzdu? (napr. za hodinu musíš vyrobiť 10 kusov niečoho a ty vyrobíš 20 kusov?) Alebo že plníš plán na 200%?
madam3082007
01.12.10,10:57
ano za smenu mam vyrobit na 100% 375 kusov a ja vyrobim 770 az 810 a ked sa mi velmi chce aj 910 kusov.Mam ukolovu mzdu
madam3082007
01.12.10,10:58
co sa tyka pasiek, chcem vediet,ci existuje niekto ,kto by sa mi na ne pozrel.Dakujem
Dada
01.12.10,11:01
co sa tyka pasiek, chcem vediet,ci existuje niekto ,kto by sa mi na ne pozrel.Dakujem

Áno, pozrieme sa na ne, len ich musíš sem priložiť (premaž svoje osobné údaje).
Mirica-LV
01.12.10,11:01
co sa tyka pasiek, chcem vediet,ci existuje niekto ,kto by sa mi na ne pozrel.Dakujem


ak ich sem prilepíš tak ti to tu vieme vysvetliť
mzdarka renca
01.12.10,11:03
ano za smenu mam vyrobit na 100% 375 kusov a ja vyrobim 770 az 810 a ked sa mi velmi chce aj 910 kusov.Mam ukolovu mzdu

k tomu, že robíš na 200%, by som si dala bacha, nakoľko sa môže stať a myslím si, že sa aj časom stane, že vám normu zvýšia.

k tej výplate, ak nemáme čísla, ťažko radiť, ale môže to byť tým, že sú vyššie odvody, vyššia daň a pod.

daj mi prosím sem 2 takto rozdielne sumy (hrubá mzda) a vypočítam ti to.
madam3082007
02.12.10,21:21
Takto pracujem,uz davno.Viem a aj som si vedoma,ze nemec moze dvihnut normu.Ale ,co uz.:-) Som vo firme uz piaty rok a viem,co mozem a nemozem.A zase 100%normu mam za tri hodiny hotovu a co potom???? Pocas prac.doby chodim aj kavu pit,aj jest ,aj pokecat ,aj....a aj tak urobim 200%.Uz neviem ako mam pomalsie robit:-).
vieraaaa
02.12.10,21:37
Ahoj, ...Pracujem vo firme,ktora sa zaobera vyrobou. Som platena na ukol. Kazdy den pracujem na 200%. Chcem sa opytat, ako je mozne a ci to je vobec mozne, ze moja hodinova mzda stupa a ja idem dole s platom,alebo hodinovka mi ide dole a ja idem hore s platom. Ekonomka sa vyhovara na odpracovane dni, co je somarina. Napr. v septembri som mala odpracovane dni 20,hodinovku 4eura a vyssi plat, v oktobri som mala odpracovane dni 21, hodinovka mi isla hore na 4,50eura a mala som nizsi plat o 50eur. Pracovala som rovnako na 200%..Z pasky som .....absolutne neviem ,co tam je napisane a nema mi to kto vysvetlit a nielen mne. Kolegovia su na tom rovnako. Da sa ist za niekym alebo niekde kde sa mi na tie pasky niekto pozrie????? Dakujem
Nemôže byť zrada v tom, že píšeš, že pracuješ na úkol a ako v príklade uvádzaš, porovnanie je v odpracovaných dňoch. Veď keď si platená na úkol, tak si platená od počtu vyrobených kusov a každý deň, resp. mesiac nevyrobíš rovnaký počet kusov výrobkov. Okrem toho, v septembri boli 2 sviatky. Neviem ako Ti pripadli pracovné zmeny, alebo si mala voľno a mala si platený sviatok, ktorý sa prepláca priemerom, alebo je možnosť, že ak si pracovala vo sviatok, tak máte príplatky za sviatok.