d-anjel
01.12.10,08:25
dobry den,

pracujem ako zamestnanec, avsak formou absolventskej praxe.
kedze zvyknem pracovat dlhsie alebo sa podielam aj na urcitych projektoch a analyzach pre zamestnávateľových klientov, zamestnavatel by mi chcel vyplatit urcitu "proviziu" avsak tak, aby to dostal do nakladov.
dohodu o pracovnej cinnosti ani o vykonani prace so mnou uzatvorit nechce. akym sposobom sa k tymto peniazom mozem dostat? je napriklad vhodna mandatna alebo prikazna zmluva? alebo poznate nieco ine? iny sposob?
Xanti
01.12.10,09:41
Pozor,
aby mesačný príjem neprekročil 136,52 € , lebo ťa vyradia z UP.
KEJKA
01.12.10,10:21
ako vieš, že je na UP?
Xanti
01.12.10,10:31
Kejka,
jednoducho, je na absolventskej praxi ved to píše vo svojom príspevku. A len evidovaný na UP môžu byť na absolventskej praxi. :D
KEJKA
01.12.10,10:34
aha, to som nevedela, že absolventská prax = evidencia na ÚP.
Stefan2005
01.12.10,11:12
formulácia "pracujem ako zamestnanec" mi nesedí...
Xanti
01.12.10,11:14
Mnoho ludí nevie presne pomenovať čo sú, ako sú a tak.
Častokrát aj na porade vidíme, že napíšu že sú zamestnanci chcú ísť na PN a po čase z nich vylezie, že pracujú na dohodu.
tikka
01.12.10,14:03
nuž ale k tvojej otázke.. možno by sa dal urobiť nejaký dodatok k zmluve o absolventskej praxi. Priznam sa, ze si uz ale nepamatam, ako je stavana. Skus sa pripadne opytat na UP, ti by na to mali byt kompetentni - ted ako, aby to bolo ok a aby ta ozaj nevyradili
veronikasad
01.12.10,14:05
dobry den,

pracujem ako zamestnanec, avsak formou absolventskej praxe.
kedze zvyknem pracovat dlhsie alebo sa podielam aj na urcitych projektoch a analyzach pre zamestnávateľových klientov, zamestnavatel by mi chcel vyplatit urcitu "proviziu" avsak tak, aby to dostal do nakladov.
dohodu o pracovnej cinnosti ani o vykonani prace so mnou uzatvorit nechce. akym sposobom sa k tymto peniazom mozem dostat? je napriklad vhodna mandatna alebo prikazna zmluva? alebo poznate nieco ine? iny sposob?
Počas evidencie na úrade práce nemôžeš mať iný príjem ako z dohody - limitovaný sumou 136,52€ mesačne. Inak ťa z evidencie vyradia a nevyplatia ti ani absolventskú prax.
tikka
01.12.10,21:31
Kedze plati zasada, ze pokial si evidovany na UP, mozes mat len jednu dohodu o vykonavani AP. Urad prace poskytuje uchádzačovi o zamestnanie paušálny príspevok vo výške sumy životného minima, t.j. 185,38 €.
Inu dohodu ani pracovnu zmluvu, na ktoru by ti zamestnavatel vyplatil odmenu zial uzatvorenu mat nemozes, inak ta z evidencie vyradia.
Xanti
02.12.10,05:47
Kedze plati zasada, ze pokial si evidovany na UP, mozes mat len jednu dohodu o vykonavani AP. Urad prace poskytuje uchádzačovi o zamestnanie paušálny príspevok vo výške sumy životného minima, t.j. 185,38 €.
Inu dohodu ani pracovnu zmluvu, na ktoru by ti zamestnavatel vyplatil odmenu zial uzatvorenu mat nemozes, inak ta z evidencie vyradia.
No mýliš sa,
lebo na ak je na absolventskej praxi, tak stále môže zarobiť na dohode 136,52 € mesačne, lebo sa to nevylučuje. Túto info mám priamo z UP.
d-anjel
02.12.10,15:06
dobre tak: "som uchádzač o zamestnanie v evidencii uchádzačov o zamestnanie a vykonávam absolventskú prax"
d-anjel
02.12.10,15:10
No mýliš sa,
lebo na ak je na absolventskej praxi, tak stále môže zarobiť na dohode 136,52 € mesačne, lebo sa to nevylučuje. Túto info mám priamo z UP.
áno dohody popri abs. praxi sú možné, ak príjmy v súhrne z nich neoprekračujú 136,52 €. avšak on so mnou nechce uzatvoriť ani dohodu.
Xanti
02.12.10,17:10
áno dohody popri abs. praxi sú možné, ak príjmy v súhrne z nich neoprekračujú 136,52 €. avšak on so mnou nechce uzatvoriť ani dohodu.
Tak potom Ti nemôže dať odmenu - províziu, tak aby ju dostal do nákladov.
Prečo nechce uzavrieť dohodu?
Veď by platil odvody do SP len garančného fondu vo výške 0,25% z tvojej odmeny, a potom úrazové poistenie 0,8% z tvojej odmeny.
d-anjel
06.12.10,07:53
Tak potom Ti nemôže dať odmenu - províziu, tak aby ju dostal do nákladov.
Prečo nechce uzavrieť dohodu?
Veď by platil odvody do SP len garančného fondu vo výške 0,25% z tvojej odmeny, a potom úrazové poistenie 0,8% z tvojej odmeny.
tiež neviem pochopiť, čo ho k tomu vedie, že nechce uzatvoriť dohodu, veď odvody na GP a ÚP sú zanedbateľné.
tikka
06.12.10,14:52
No mýliš sa,
lebo na ak je na absolventskej praxi, tak stále môže zarobiť na dohode 136,52 € mesačne, lebo sa to nevylučuje. Túto info mám priamo z UP.

ano, no mas pravdu... mala som zle infosky