ivča26
27.11.05,13:10
Dobrý deň, uhradila som faktúru firme na účet uvedený na faktúre. Na tento účet som uhradila ešte 3 ďalšie faktúry v priebehu mesiaca. Na konci mesiaca mi firma oznámila, že tento účet už majú mesiac zrušený a platby im nedošli.
Tieto sa mi vrátili na Bankový účet a ja som všetky 4 faktúry uhradila na nový účet firmy. Avšak mám problém, neviem ako mám zaúčtovať vrátené platby za faktúry. Môže mi niekto poradiť?
liba2
27.11.05,12:14
Odporúčam zapísať v JU cez priebežné položky, strany sa vyrovnajú.
Manual
27.11.05,13:33
Ak uhrádzala DF, napr. za material, tovar a podobne tak v JU to bol VOD. Preto by som navrhoval vrátené platby zaúčtovať ako iný POD a tým sa z daňového hladiska tento pohyb peňazí vynuluje. Ak by to dala ako príjem cez priebežné položky, tak druhú úhradu DF na správny účet by dala ako ? Znova ako VOD ? Potom by to mala 2x ako VOD. Priebežné položky neriešia vzťah medzi VOD a POD.
Pekný deň želám...
betka
27.11.05,13:41
Stalo sa to aj mne. V Ju si si zauctovala pociatocnu platbu do nakladov OZD. Banka Ti vsak peniaze vratila a ty si to znova uhradila. Vratenie PP bankou uctujem tak, ze si ich dam do vydavkov NZD z prijmov so znamienkom - a poznacim si v PD, ze sa jedna o vratenu platbu z FA č. .... a ked ju nasledne znova uhradim, tak si to znovu zauctujem do vydavkov NZD ale so znamienkom kladnym, tym padom sa mi to vyparuje. V konecnom dosledku mi to tak ci tak ovplyvni vydavky len raz. Cez priebezne polozky by som to moc neuctovala, lebo tam mam pohyby penazi medzi bankou a hotovostou a medzi bankami( peniaze na ceste). Inac, ked som mala kontrolu bolo to odskrtnute ako dobre, a neboli k tomu ziadne pripomienky.
Paula
27.11.05,13:42
Ja by som opravila záznamy v účtovnom denníku. Mylné platby by som zaúčtovala ako VND, vrátené platby ako PND...a tie správne platby by som zaúčtovala ako VOD.
Manual
27.11.05,13:45
Ja by som opravila záznamy v účtovnom denníku. Mylné platby by som zaúčtovala ako VND, vrátené platby ako PND...a tie správne platby by som zaúčtovala ako VOD.
Len doplním, že je to to isté, len v opačnom poradí.:):):)
betka
27.11.05,14:13
Je to to iste, len nerada prepisujem, opravujem nieco, co uz bolo zauctovane ako prvotne. Da sa to riesit roznymi sposobmi. Ale je to dobre tak, ci onak.
Heni
27.11.05,14:37
ak by bola úhrada faktúry a následné vrátenie platieb na tom istom výpise z účtu, tak by som si to poznačila na výpis a do peňažného denníka by som to nezapisovala. iba potom tú správnu úhradu na správny účet obvyklým spôsobom...
ivča26
01.12.05,19:05
ďakujem Vám, veľmi ste mi pomohli.