ERROR141
01.12.10,10:19
Mám notebook ASUS F5GL a moja mechanika sa rozhodla ze prestane napalovat CD a poniektoré DVD, trocha som googlil a zistil som ze sa to niekedy stava a staci preinstalovat "Firmware" alebo nieco podobne. hardvér je TSSTcorp CDDVDW TS-633A ATA Device....je to este v záruke niekolko mesiacov ale to by som musel posielat do CZ a to neprichádza do úvahy.
tranzistor20
01.12.10,09:24
To nemusi byt len firmware-om mechaniky.... skus nejaký iný operacny systém ci to bude robit to iste ..... ak ano tak pouvazuj o kupe samotnej mechaniky(z nejakeho pokazeneho notebooku co niekto rozpredava na diely), bo firmware do mechaniky sa pokial viem napaluje iba na boxoch ...je tam takzvana "pic-ka" a s tym si ty rady nedas....
Flinstone
01.12.10,10:44
skôr by som tipoval, že odchádza mechanika do večných lovíšť. To nový firmware nevyrieši.
Ceny DVD/RW mechaník pre notbuky sú relatívne nízke, tak by som neexperimentoval s nejakou ojazdenou zo starého ntb, ktorá sa môže tiež pokaziť. Ak meniť, tak za novú.
tranzistor20
01.12.10,11:04
Aspon by som skusil tu mechaniku na inom operacnom systeme ... nech sa zbytocne nenakupuje.... osobne by som tiez kupil novu ..ale az ked by som si bol isty ze staru mozem odpratat...
ERROR141
01.12.10,18:31
no už som poskladal desiatky PC ale NTB som ešte pod skrutkovačom nemal, ako vidím je čas to skúsiť :)