polis1
01.12.10,10:33
Dobrý deň

chcem poprosiť o radu,
Slovenský prepravca fakturuje slovenskej firme cestu z Homburgu(nemecko)-Chemnitz(nemecko)-SR

len homburg sa fakturuje bez dph a chcemnitz by mal byt z dph ako vystaviť fakturu
IvoM
01.12.10,13:31
Neviem možno som neporozumel otázke, ale ak ide o prepravu tovaru ktoru na uvedenej trase vykonal slovenský plátca DPH pre slovenského plátcu DPH tak je predsa celá preprava so slovenskou DPH vrátane úseku v Nemecku.
betka
05.12.10,19:44
§ 15
Miesto dodania služby


(1) Miestom dodania služby zdaniteľnej osobe, ktorá koná v postavení zdaniteľnej osoby, je miesto, kde má táto osoba sídlo alebo miesto podnikania, a ak je služba dodaná prevádzkarni zdaniteľnej osoby, miestom dodania služby je miesto, kde má táto osoba prevádzkareň. Ak zdaniteľná osoba, ktorá je príjemcom služby, nemá sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, miestom dodania služby je jej bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava.
serena
08.12.10,11:15
Prepravca = SK, Odber.=HU, cize EU, Tovar: z HU do FR, ale konecny prijemca je Tunis /ma VAT Nr./. Mam aj colne papiere.
Otazka: faktura bude bez DPH podla §47, DP k DPH r.15 a 17 a v SV neuvadzat?
serena
09.12.10,07:59
Prepravca = SK, Odber.=HU, cize EU, Tovar: z HU do FR, ale konecny prijemca je Tunis /ma VAT Nr./. Mam aj colne papiere.
Otazka: faktura bude bez DPH podla §47, DP k DPH r.15 a 17 a v SV neuvadzat?


prosim!!! :mee:
serena
10.12.10,09:57
Preco mi nikto neodpoveda???
serena
15.12.10,19:05
Prepravca = SK, Odber.=HU, cize EU, Tovar: z HU do FR, ale konecny prijemca je Tunis /ma VAT Nr./. Mam aj colne papiere.
Otazka: faktura bude bez DPH podla §47, DP k DPH r.15 a 17 a v SV neuvadzat?


Pomozte mi prosim :mee:
danushka
15.12.10,19:08
Prepravca = SK, Odber.=HU, cize EU, Tovar: z HU do FR, ale konecny prijemca je Tunis /ma VAT Nr./. Mam aj colne papiere.
Otazka: faktura bude bez DPH podla §47, DP k DPH r.15 a 17 a v SV neuvadzat?
Takto je to správne :)
Tovar je na trase HU - FR pod colným dohľadom.