rasto84
01.12.10,12:18
Poradte prosim, uz stvrty mesiac mame problem s PPC (Problemove PC) po burke. Traja, ktori sa vraj vyznaju do PC to boli u nas pozriet ale nic sa nevyriesilo. Vstavana sietova karta na doske je po burke (v lete) nefunkcna. Dali sme novu sietovu kartu, nainstalovali, pracuje spravne. Modem ZyXEL na DSL bol prevereny u servisaka, tiez je funkcny. Internet cez notebook s tymto modemom u nas ide, ale PPC nechce ist. Vyskusali sme PPC u inych cez ich modem a pripojenie cez tuto novu sietovku funguje. Takze aj modem aj PPC su v poriadku, ale spolu im to neklape :) Nastavenia prehliadaca su tiez spravne (TCP a pod.), ale mozno sme na nieco pozabudli, len zial na to nevieme prist. Stale je v problemovom grafe vo VISTE zlty vystrazny trojuholnik medzi PC a sietovkou. V com bude problem?

1/Bol taky nazor, ze kabel od modemu do PPC ma byt iny, nakolko sme davali novu sietovku, ale aj to sme skusali a modem sa spraval neprirodzene (LEDky) -neziadal si tento iny kabel :).

2/Potom som skusal pripojit PPC s modemom cez USB, lenze z instalacneho CD sa na VISTU nedalo nainstalovat pripojenie na USB pre tento nas modem. Takze nic ani z toho.

3/ Potom sme namiesto VISTY chceli dat starsie XP na ktorom by sa pripojenie cez USB uz dalo nainstalovat. (skusali sme starsi PC s XP a internet isiel) Problem bol vsak v tom, ze instalacne CD na XP, VISTA nedovolila nainstalovat. To bola len krajna moznost nakolko o VISTU v PC nechceme prist a sama nam v tom zabranila :)

Co navrhujete??? Nechcem PPC este brat do servisu, dam aj VAM moznost vyriesit tuto zahadu.

Teraz som pripojeny z toho starsieho PC s XPckom cez USB a NET ide. Lenze ani toto starsie PC ked pripojim cez sietovku nejde nacitat ani konfiguracnu stranku modemu ani nic ine, ta ista chyba. Prosim poradte.
tranzistor20
01.12.10,11:28
Zostrucnim to .... Z mojho pohladu mam par otazok:
1.) v Spravcovi hardware-u je všetko nainstalovane korektne ? (nieje pri nicom zlty vykricnik)

2.) Skusali ste davat novu sietovu kartu aj do inej PCI zbernice ?

3.) Ked vytiahnete kabel zo sietovky , vypise vam vista ze sietovy kabel bol odpojeny?

4.)otvorte prikazovy riadok a napiste "ipconfig -all" a skopirujte sem co vam vypise...
Nandrolon
01.12.10,11:45
Najlepšie by bolo ak by ten PC niekto pozrel komplet ako celok aj vrátane softu...
ťažko sa PC "opravuje cez net, príp. telefón"...
rasto84
01.12.10,13:15
Zostrucnim to .... Z mojho pohladu mam par otazok:
1.) v Spravcovi hardware-u je všetko nainstalovane korektne ? (nieje pri nicom zlty vykricnik)

2.) Skusali ste davat novu sietovu kartu aj do inej PCI zbernice ?

3.) Ked vytiahnete kabel zo sietovky , vypise vam vista ze sietovy kabel bol odpojeny?

4.)otvorte prikazovy riadok a napiste "ipconfig -all" a skopirujte sem co vam vypise...




1/vsetko je OK, ziadny zlty vykricnik

2/skusal som sietovku aj do inej zbernice a nic

3/ANO vypise (cerveny krizik), pri zapojeni zlty vykricnik

4/
Microsoft Windows [Version 6.0.6001]
Copyright (c) 2006 Microsoft Corporation. All rights reserved.

C:\Users\HP>ipconfig /all

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : HP-PC
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter Local Area Connection 3:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : NVIDIA nForce Networking Controller
Physical Address. . . . . . . . . : 00-1A-92-25-CD-79
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Ethernet adapter Local Area Connection:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet
NIC
Physical Address. . . . . . . . . : 00-1F-1F-5C-AC-FD
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::605f:67e:2a46:57cb%8(Preferred)
Autoconfiguration IPv4 Address. . : 169.254.87.203(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Default Gateway . . . . . . . . . :
DNS Servers . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1
fec0:0:0:ffff::2%1
fec0:0:0:ffff::3%1
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Tunnel adapter Local Area Connection* 6:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Physical Address. . . . . . . . . : 02-00-54-55-4E-01
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter Local Area Connection* 7:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : isatap.{5DF320CC-59D8-4A3C-8D28-93B204426
2E1}
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter Local Area Connection* 11:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #2
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

C:\Users\HP>
rasto84
01.12.10,13:23
to mi nejde do hlavy, ze u kamarata toto moje PC na NET ide v pohode pripojit a naopak moj modem pripoji notebook v pohode sietovym aj USB kablom. Ale spolu maju problem, zeby to naozaj bolo v kabli?
Vlado40
01.12.10,13:24
V správcovi zariadení nesmie byť žiadny výkričník ani otáznik.Je to chyba ovládačov sieťovej karty.Už dávno by som bol vyskúšal inú sieťovú kartu veď cena je okolo 5 euro.Chyba môže byť aj PCI slotoch ak sú po búrke.Vyskúšaj inú sieťovú kartu do PCI slotu ,alebo sieťovú kartu do USB.
rasto84
01.12.10,13:38
V správcovi zariadení nesmie byť žiadny výkričník ani otáznik.Je to chyba ovládačov sieťovej karty.Už dávno by som bol vyskúšal inú sieťovú kartu veď cena je okolo 5 euro.Chyba môže byť aj PCI slotoch ak sú po búrke.Vyskúšaj inú sieťovú kartu do PCI slotu ,alebo sieťovú kartu do USB.
V spravcovi nebol nikde ziadny vykricnik ale dole na ploche, ked je kabel pripojeny. Tuto sietovku co teraz mam bola teraz kupovana, pred tym som skusal aj ine a do roznych PCI slotov a to iste, nic. Tento PC vsak u inych ide pripojit na NET, cize sietovka musi byt dobra.
Vlado40
01.12.10,14:05
Tak preinštaluj windows ,alebo odinštaluj antivyrus ,alebo iné programy ,ktoré by mohli blokovať prístup na internet a tak skúšaj.Neblokuje Ti router MAC adresu sieťovej karty.Ak si to mal nastavené aby router kontroloval MAC adresy PC ,tak po výmene sieťovky máš inú MAC adresu.Ak si pripojený cez kábel do menu routra
sa dostaneš?
rickman
01.12.10,15:18
2/Potom som skusal pripojit PPC s modemom cez USB, lenze z instalacneho CD sa na VISTU nedalo nainstalovat pripojenie na USB pre tento nas modem. Takze nic ani z toho.


Co je toto za bullshit? Nechaj operacny system, nech si s tym poradi sam, ked vyrobca nie je schopny spravit ovladace (ak si ich skutocne hladal).

Pozri IRQ-cka (poziadavky na prerusenie) ak sa k nim dopatras, nastavenia v BIOSe, ak sa zhoduje IRQ sietovky s inym zariadenim, tak ich zmen na nieco volne.

Takto sa tiez zvykne spravat sietovka, ak mas nastavene zle DNS servre. Ale to by si sa na konfiguracnu stranku mal dostat (kedze si uz pripojeny do "siete").

Skus iny kabel, updatni firmver modemu, karty.. Alebo potom kladivko :D.
tranzistor20
01.12.10,15:18
Ethernet adapter Local Area Connection:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet
NIC
Physical Address. . . . . . . . . : 00-1F-1F-5C-AC-FD
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::605f:67e:2a46:57cb%8(Preferred)
Autoconfiguration IPv4 Address. . : 169.254.87.203(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Default Gateway . . . . . . . . . :
DNS Servers . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1
fec0:0:0:ffff::2%1
fec0:0:0:ffff::3%1
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled


Ethernet adapter Local Area Connection 3:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : NVIDIA nForce Networking Controller
Physical Address. . . . . . . . . : 00-1A-92-25-CD-79
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Podla tohto vypisu vidim, ze mas v kompe 2 sietove karty. Obidve ocakavaju IP od DHCP servera a ziadne nedostavaju(Autoconfiguration IPv4 Address. . : 169.254.87.203(Preferred) ...tuto ip adresu PC dostane ked DHCP neodpoveda) ... ak mas router tak skontroluj nastavenia routra..ci niesi v dakom blackliste....ale sietova karta ti urcite fici..no podla tohto vidim ze 100% nema vyplnene IP...

Co sa tyka ovladacov ...Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet ..tento chipset pozna aj sam windows, a kedze ich ipconfig vypisal, tak ovladace su ok ... nic neodinstaluvaj , nic nepreinstaluvaj..len si korektne nastav IP....to je cele... Ake IP ste tam vkladali ?

este doplnim , ze s IRQ to nebude mat nic spolocne , pretoze to by tu sietovu kartu ani nenaslo....
tranzistor20
01.12.10,15:28
tranzistor20
01.12.10,15:34
to mi nejde do hlavy, ze u kamarata toto moje PC na NET ide v pohode pripojit a naopak moj modem pripoji notebook v pohode sietovym aj USB kablom. Ale spolu maju problem, zeby to naozaj bolo v kabli?
kamarat moze mat na routri zapnute DHCP... ale koniec koncov moze to byt aj pokazeny kabel
...
tranzistor20
01.12.10,15:37
Este jedna otazka...ked prisiel ten tvoj internet skusat ten kamarat s jeho kompom.... tak ste na jeho PC nastavovali IP adresy alebo nie? ak nie tak to znamena ze ty mas na routri zapnute pridelovanie IP , .....to by potom mohol byt kabel ... len nechapem , preco ste to s tym kamaratovym kablom neskusili aj na tvojom kompe....
rasto84
01.12.10,17:13
Este jedna otazka...ked prisiel ten tvoj internet skusat ten kamarat s jeho kompom.... tak ste na jeho PC nastavovali IP adresy alebo nie? ak nie tak to znamena ze ty mas na routri zapnute pridelovanie IP , .....to by potom mohol byt kabel ... len nechapem , preco ste to s tym kamaratovym kablom neskusili aj na tvojom kompe....

Mam mat automaticke pridelovanie IP, ale skusal a j nejake adresy dopisovat a aj tak nic. Tiez tvrdil, ze to bude asi s kablom, ale ked priniesol z domu ten na ktorom u neho PC islo + dalsi kabel, bol tiez prekvapeny ze nic. Ako zistit aky kabel potrebujem?
tranzistor20
01.12.10,17:25
ked sa pozries na koncovky kabla s ktorym ti to donedavna islo, tak ako idu farby v poradi? su na oboch stranach kabla rovnako ? alebo su inak ? ak su rovnako tak potrebujes normalny ethernetovy nekrizeny kabel , pokial su farby na konektoroch na oboch koncoch inak , tak potrebujes crosslink kabel...

kukni sem :
http://www.bb-elec.com/images/EthernetRJ45A.gif

ten spodnejsi je crosslink ..... este moze byt aj varianta v Ackovej norme ...pri tej je vsetko rovnako , akurat su vymenene orandzove so zelenymi.......
PotPalo
01.12.10,20:51
Tú zlú sieťovú kartu (tú, čo je na doske) si v BIOSe PPC dúfam vypol. Aby sa to náhodou nebilo s tou dobrou.

Už som o pobúrkových problémoch počul, internet na jednom počítači išiel, na druhom nie, a nakoniec bol zlý modem. Keby bol servisák k svetu, skúsil by iný modem.

A ešte ma napadlo: čo vzťah MAC adresy a modemu? Nieje to filtrované len pre tú sieťovú kartu, ktorá je (bola) na doske, a inú ten modem odmieta?
tranzistor20
01.12.10,21:26
to by to potom ale neslo pripojit ten kamaratov pocitac.... to ma uz napadlo... access control na modeme/routri teda mozme vylucit..
...druhu sietovu kartu vypinat nemusi... ja mam v kompe 3 sietovky..vsetky su aktivne a kazdu z nich pouzivam... ja to vidim uz len na ten kabel ....vpraci sa stretavam s niecim obdobnym...ked zapojis nejake zariadenie priamo na komp cez rj45 nekrizenym kablom tak ti kontrolka zasvieti , aj ti napise kabel zapojeny ale , fungovat nefunguje.... treba kuknut aky mal ten povodny co mu isiel a skusit zohnat dalsi taky isty...ethernet kabel sa da kupit za dvacku...
PotPalo
02.12.10,10:35
...druhu sietovu kartu vypinat nemusi... ja mam v kompe 3 sietovky..vsetky su aktivne a kazdu z nich pouzivam...
No áno, ale všetky máš dobré. Ktovie, čo narobí jedna taká zlá, môže rušiť vstupno-výstupný rozsah, IRQ, a čo ja viem čo. Ak je zlá, treba ju pre istotu vypnúť, zlé zariadenie nemá čo v počítači robiť.
tranzistor20
02.12.10,10:54
tak skusit to moze... to je fakt....
rasto84
02.12.10,11:28
VDAKA VSETKYM ZA RADY!!! Podarilo sa mi to spojazdnit cez USB kabel, podarilo sa najst ovladace modemu na VISTU. Robilo mi to spociatku problem, napr. mys nesla a pod. tak som PC resetol a skoro mi odisiel cely windows. Nastastie uz opat ide, chyby si system sam opravil. Takze uz NET cez USB ide, ale nadalej budem skusat spojazdnit cez sietovku NET, myslim ze to naozaj bude v kabli. Zatial VDAKA.