jinkt
01.12.10,15:20
zdravim vsetkych

chcem sa opytat ci slovenska legislativa nieako prikazuje firmam zverejnovat ich cennik, ak ano tak ktorym ?

viem ze napr. telekomunikacne firmy su povinne zverejnovat predavane sluzby vo svojom cenniku mesiac predtym ako ich zacne predavat, minimalne slovak telekom to robi,

dakujem
profesional
01.12.10,18:03
Nemyslim ze je to vyslovena povinnost.
Ale z casti ano,. Na zaklade zakona o sluzbach na vnutornom trhu.
blavaciko
01.12.10,22:37
zakaznik musi byt informovany o cene tovaru alebo sluzby najneskor v case objednania/kupy.
toto by z hladiska zakona o ochrane spotrebitela mal splnat kazdy podnikatelsky subjekt a cennik ma byt zverejneny na viditelnom mieste (niekto ma jeden centralny, niekto ma priamo pri tovare cenovky, niekto vravi zakaznikovi, mame to, stoji to 20 €),
ale zmenu ceny nemusis vopred oznamovat (ak sa teda nemeni cena nejakej predplatenej sluzby, kde sa vlastne tym padom zmenia podmienky kupno-predajnej zmluvy, alebo cohokolvek ineho)

V praxi to vyzera tak, ze ak si maloobchod, staci ti cenovka pri tovare, suhrnny cennik nepotrebujes.
Ak poskytujes sluzby, je nutne zakaznikovi cenu oznamit vopred a je dobre mat aj nejaky "informativny cennik"