alla66
01.12.10,16:24
Ako správne postupovať v prípade, keď pri výbere peňazí z bankomatu zákazník obdrží menšiu sumu, o ktorú požiadal. Na os.účte má dostatok peňazí. Na potvrdení o výbere bola uvedená čiastka, ktorú dotyčný požadoval. Nemal pri sebe telefón. Na druhý deň navštívil pobočku VÚB banky. Čo bude nasledovať?... vyplatí mu banka zvyšok peňazí, ktoré mu bankomat nevydal, i keď sa transakcia s požadovanou sumou zobrazila na lístku o výbere a vo výpise z účtu?
veronikasad
01.12.10,15:29
osobnú skúsenosť nemám. Ak si však v bankomate urobia inventúru, mali by tam mať prebytok a na základe tohu mu "nedoplatok" vrátiť.
alla66
01.12.10,15:52
Ďakujem, dúfam že banke nebude vadiť, ak peniaze vyberal včera večer a až dnes poobede nahlásil, čo sa mu stalo;)
veronikasad
01.12.10,15:56
Ďakujem, dúfam že banke nebude vadiť, ak peniaze vyberal včera večer a až dnes poobede nahlásil, čo sa mu stalo?
Spísali s ním nejakú reklamáciu ? O aký rozdiel ide ?
Rozalka
01.12.10,16:10
Toto sa stalo aj môjmu manželovi, z banky, ktorej bol automat, ho poslali do jeho banky, kde s ním spísali zápisnicu a jeho banka tú druhú požiadala o dorovnanie platby. Celé sa to napravilo asi do 15 dní.
veronikasad
01.12.10,16:12
Som bývalá bankárka, pýtala som sa bývalej kolegyne - vraj inventúru bankomatu v takomto prípade nerobia. Ale bankomat vo svojom systéme zaznamenáva skutočný výdaj hotovosti.
alla66
01.12.10,16:12
Nespomínal žiadny zápis, iba zajtra musí znova do banky. Chcel 30 €, bankomat mu dal 10 €.
alla66
01.12.10,16:15
Ako je možné, že bankomat vydá inú sumu, ako je uvedená na lístku?
veronikasad
01.12.10,16:18
Ako je možné, že bankomat vydá inú sumu, ako je uvedená na lístku?
Ak bola bankovka trochu pokrčená, mohla sa stať, že ju nezobralo. Bol to bankomat VUB ? Ak s ním nespísali reklamáciu, treba tam isť znovu aj s potvrdenkou.
alla66
01.12.10,16:23
Áno bol to vlastný bankomat.
stanco007
01.12.10,16:25
Lepsie by bolo keby to bolo opacne :D
Chces 10€ a vyjde ti 30€ :D Len potom to vracanie € banke :mee:
Uz sa nieco take stalo par rokov dozadu myslim, ze v BB. Tam kazdy co vyberal akukolvek hotovost, tak mu daval bankomat 5000cky ( boli este SK ) :D
Rozalka
01.12.10,16:27
Ako je možné, že bankomat vydá inú sumu, ako je uvedená na lístku?
... napr. zato, že už nemá viac peňazí.
stanco007
01.12.10,16:30
... napr. zato, že už nemá viac peňazí.
To je mozne ale osobne si myslim, ze na to by sam bankomat upozornil, ze ziadanu ciastku nema a aj keby dal menej, tak na listku o vybere bude suma, ktoru vydal a nie ta ktoru dotycny ziadal....
adi11
01.12.10,17:07
Vcera som vyberala z bankomatu SLSP a zadala som sumu ako skoro vzdy 150 euro a vyslo mi len 100 euro. Nastastie aj na doklade bolo 100, ale stale mi to vrta v hlave, co sa to deje :confused:
Nandrolon
01.12.10,17:26
asi treba navštíviť bankomat s 3-kilovým kladivom pod kabátom :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

akurát na záver treba zakývať do kamery v bankomate :-)))
220870
01.12.10,17:43
Včera cca o 14:30 som chcel vyberať z VUB bankomatu hotovosť.Bankomaty nefungovali.Tak som bol o 100m ďalej v pobočke vybrať pri priehradke.Pracovníčka mi oznámila že mi nič nedá pretože im opakovane padol systém a momentálne im nič nefunguje.Asi po po hodine to fungovalo.
stanco007
01.12.10,17:51
asi treba navštíviť bankomat s 3-kilovým kladivom pod kabátom :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

akurát na záver treba zakývať do kamery v bankomate :-)))
Tak, to pochybujem, ze potom keby ten bankomat navstivis s tym 3-kilovym kladivom, ze by si este zakyval do kamery resp. ze by ta nieco zaznamenala :D:D:D
alla66
01.12.10,21:52
Katy a R
03.12.10,22:44
asi treba navštíviť bankomat s 3-kilovým kladivom pod kabátom :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

akurát na záver treba zakývať do kamery v bankomate :-)))

.. to nie s kladivom sa chodí .. ale parádne autíčko - a celý bankomat sa berie;):D
mimotemy
Katy a R
03.12.10,22:57
Raz sa mi stalo v bankomate slsp, že pri výbere len "zachrčal" .. a peniaze nevydal. vybrala som v druhom. Bolo mi to odúčtované dva-krát .. samozrejme som reklamovala - písomne. Asi po dvoch týždňoch mi prišla odpoveď, že pri inventúre zistili prebytok (moju sumu) a peniaze mi vrátili na účet.:)
Vo VUB .. ale to už asi desať rokov bude ... dva-krát odúčtovaný výber - ale napísali, že chyba v systéme a vrátili.
Flinstone
04.12.10,07:08
VUB ma raz za dva tyzdne uzavierku v ATM, takže prebytok sa zistí. Ak po narátaní bankoviek náhodou vyletela z pásov (lebo to ráta veľmi rýchlo) tak senzory nemuseli zaznamenať že vypadla. Pri vydávaní už len ATM kontroluje či bankovky pásmi prešli smerom von a boli odobraté.
Stačí podať vo VUB reklamáciu, tá dvacka sa v bankomate nájde.
kamoska1
04.12.10,17:00
Mojej kolegynke sa to tiež stalo,v bankomate VUB,banky.Vydalo jej to o 50 EU menej,za ňou čo stál pán,išiel hneď s ňou do VUB-čky,ako svedok.Povedali jej tam,že peniaze v bankomate prepočítajú,ma prísť o tri dni.Prišla,peniaze boli prepočítané,50-tka bola v bankomate navyše,tak jej ju poslali na účet.
vrto007
06.12.10,18:53
Stalo sa mi asi pred 2 mesiacmi, že mi namiesto 300€ dal 200€. Prišla mi aj sms o výbere 300€. Vyberal som priamo v pobočke, ihneď som išiel reklamovať, nestačil som si ani sadnúť a už mi prišla nová sms o pripísaní rozdielu 100€ späť na účet. Skontrolovali sme to na účte a bolo to v poriadku. Vraj bankomat nemal dostatok hotovosti.
Tezaurus
07.12.10,17:30
moja skusenost: peniaze mi nevydalo ziadne, prisla mi sms ze pozadovanu sumu strhlo z mojho uctu, nasledne mi v banke peniaze vydali v hotovosti