peru
01.12.10,16:36
Dobrý deň,

1.
je možné použiť získané 2% na poplatky súvisiace s registráciou na 2% v ďalšom roku? Konkrétne na notársky poplatok, potvrdenie o vedení účtu, poštovné a pod.

Sme malé združenie na podporu športu - organizujeme turnaje a pod. Nemáme iné príjmy ako 2%. Doteraz som to riešil mojím darom do združenia na všetky tieto poplatky. Bál som sa zaplatiť z 2% niečo iné ako prenájom telocvične a pod.

2.
všeobecnejšia otázka - môžu sa 2% použiť na chod združenia - kancelárske potreby, prenájom kancelárie, služobná cesta a pod?

Ďakujem za odpovede. :)
a_je_to
08.12.10,17:00
Ak iné príjmy nemáte, mal by si dobre preštudovať § 50, zákona o dani z príjmov - klik v úvode Porady, tam je všetko. Ak nemáte iné príjmy ... mali by byť uznané aj náklady O.Z. na celú nutnú réžiu, ak v nej nebude nič nedôveryhodné a provokujúce. Mali by ste získať aj iné zdroje, napr. dobrovoľné vstupné na poriadaných turnajoch. Ak ich robíte s nadšením a dobre, tak účastníci radi prispejú. Skúste vyhľadať na stránke svojho mesta, alebo priamo na magistráte Všeobecne záväzné nariadenie o poskytovaní dotácií z rozpočtu mesta - každá obec by ho mala mať schválené a podľa neho vybaviť dotáciu na činnosť.
peru
14.12.10,06:04
a_je_to: Dakujem pekne za reakciu. Ten zakon som samozrejme cital. Venujeme sa sportu a vzdelavaniu v IT, je to medzi nasimi cielmi a rovnako sa mozu na to pouzit peniaze z 2%.

Ale z ktorej casti paragrafu 50 Vam vyplyva nieco take, ze si mozem za 2% kupit napr. kancelarsky papier? Hmm to je najhorsie na danovych zakonoch, ze si ich moze kazdy vylozit inak a aj tak ma pravdu len teta z DRSR.

Dakujem za odpovede