DVX
01.12.10,18:37
Ahojte.

Existuje nejaky osvečený sposob ako prist na stratene heslo VBA a excel suboru?


:confused::eek::confused:
Chobot
02.12.10,08:34
Ahojte.

Existuje nejaky osvečený sposob ako prist na stratene heslo VBA a excel suboru?


:confused::eek::confused:

Osvedčený nie. Môžeš hádať, alebo použiť nejaký generátor hesiel. Na nete ich nájdeš niekoľko. Problém je, že ak to heslo je silné (napr. 10 a viac znakov) tak generátor ho bude hľadať aj pol roka.

Písal som o tom viac tu:

http://www.porada.sk/t58481-zaheslovany-excel-harok.html
DVX
02.12.10,08:51
No ved preto sa pýtam na ovečený sposob lebo jeden taky , dokonca platený som skušal a nič...:mee:
Chobot
02.12.10,09:35
No ved preto sa pýtam na ovečený sposob lebo jeden taky , dokonca platený som skušal a nič...:mee:

Ale veď to je účelom hesiel - aby sa ten, čo nepozná heslo, nemohol dostať k údajom, alebo aby to mal čo najviac sťažené. Keby sa dalo cez nejakú aplikáciu heslo vymazať, tak by bolo zbytočné heslovať súbory.
DVX
02.12.10,09:46
Jasne .. ale odborník by si mal vediet poradit s problemom v každej oblasti ...

Ja už dost dlho hladam po webe ale ešte sa mi nepodarilo najst program ktory by to dokazal...

Len som narazil na jeden prispevok v nejakom fore kde učastnik pisal že ked mu druha strana pošle subor tak do 10 sekund nema problem zistit heslo :eek::eek::eek: , že pre profika to nie je ochrana ...

A v tej suvislosti ma napadlo že nie je problem zabudnut heslo ked sa človek vrati s odstupom času k nejakemu projektu čo vytvoril ...
Chobot
02.12.10,09:54
Jasne .. ale odborník by si mal vediet poradit s problemom v každej oblasti ...

Ja už dost dlho hladam po webe ale ešte sa mi nepodarilo najst program ktory by to dokazal...

Len som narazil na jeden prispevok v nejakom fore kde učastnik pisal že ked mu druha strana pošle subor tak do 10 sekund nema problem zistit heslo :eek::eek::eek: , že pre profika to nie je ochrana ...

A v tej suvislosti ma napadlo že nie je problem zabudnut heslo ked sa človek vrati s odstupom času k nejakemu projektu čo vytvoril ...

TO nie sú odborníci, ale hackeri. A ten, čo tvrdí, že odblokuje akékoľvek heslo do 10 sekúnd, sa len chváli.

Treba skúsiť viac Password recovery nástrojov. Ale zvýšením počtu znakov v hesle klesá šanca na skoré prelomenie hesla.
DVX
02.12.10,10:09
OK to si ma ukludnil ... ;););)
PaloPa
03.12.10,05:21
OK to si ma ukludnil ... ;););)

Na to, že je zaheslovaný zošit či hárok (alebo VBA) v Exceli by som sa URČITE nespoliehal. Nie vždy sa totiž hľadá pôvodné heslo, ale existuje viacero nástrojov, ktoré umožnia heslo zrušiť.

Palo.
evadur234
07.01.11,16:42
Tak to že si nepamätáš heslo je pre teba TRAGÉDIA, alebo skúšaš odheslovať šefov súbor? :o)
exportrs
28.03.11,13:27
pošli mi tvoju e-mail.adresu a pošlem ti stránku www kde si stiahneš súbor, ktorý ti zaheslovaný súbor *.xls otvorí a môžeš ho znovu zaheslovať novým heslom. môj mail musím napísať takto imao_zavináč_zoznam.sk