Gong
01.12.10,20:47
Ahojte, mám na Vás skúsenejších prosbu, prosím o radu, máme dohodára - študenta, ktorý dostáva mesačne 165,97Eur, zrážame mu zrážkovú daň a do SP UP a GP. Šéfka sa mu rozhodla vyplatiť odmenu vo výške 333Eur a ja mám dilemu, či tým neporušíme zákon. Na porade som sa dočítala, že odmena pre dohodárov študentov je neobmedzená, ale čo so zrážkovou daňou, to by znamenalo, že by zaplatil preddavkovú dan. A RZZP by takisto nemal povinnosť podať, lebo je to neobmedzené. Prosím poraďte, či som to všetko správne pochopila.
Dakujem
veronikasad
01.12.10,20:40
Ahojte, mám na Vás skúsenejších prosbu, prosím o radu, máme dohodára - študenta, ktorý dostáva mesačne 165,97Eur, zrážame mu zrážkovú daň a do SP UP a GP. Šéfka sa mu rozhodla vyplatiť odmenu vo výške 333Eur a ja mám dilemu, či tým neporušíme zákon. Na porade som sa dočítala, že odmena pre dohodárov študentov je neobmedzená, ale čo so zrážkovou daňou, to by znamenalo, že by zaplatil preddavkovú dan. A RZZP by takisto nemal povinnosť podať, lebo je to neobmedzené. Prosím poraďte, či som to všetko správne pochopila.
Dakujem
Dohodár študent nepodáva RZZP - výška príjmu nie je obmedzená. Príjem nad 165,97€ je zdanený preddavkovou daňou. Neporušíš žiadny zákon, len v potvrdení o zdanitelnej mzde budeš mať jeho príjem rozdelený na zrážkovú aj preddavkovú daň. Treba ho správne uviesť aj v mesačnom výkaze štvrťročnom prehlade a zahrnúť do ročného hlásenia.

Ak si študent podá DP alebo požiada o RZD, vráti sa mu zrážková aj preddavková daň.
Gong
01.12.10,20:50
Dakujem veľmi pekne za radu Veronikasad. Ešte otázočka, mesačný výkaz myslíš do SP?
veronikasad
01.12.10,20:56
Dakujem veľmi pekne za radu Veronikasad. Ešte otázočka, mesačný výkaz myslíš do SP?
nie - myslela som štvrťročný prehlad na DU - už som to opravila.

Samozrejme, uvádzaš ho aj v mesačnom výkaze do SP.
Gong
01.12.10,20:59
Dakujem ešte raz veľmi pekne