unidat
01.12.10,20:59
Zdravím Vás, 25.10. som dal výpoveď podľa § 67 ZP. Vzhľadom k tomu, že som v organizácii pracoval necelé 4 roky, uviedol som ta, že pri dvojmesačnej výpovednej lehote moj pracovný pomer skončí 31.12.2010.
Súhlasili, ale teraz mi predložili na podpi Dohodu o skončení pracovného pomeru podľa §60 ZP , tiež s termínom 31.12.2010.
Z akého dôvodu zmenili ten paragraf ? Získajú na tom niečo? Alebo ja stratím? Alebo je to pre mňa jedno, teda nepodstatné?
unidat
01.12.10,20:14
Ešte dodatok, začiatkom septembra som mal 62 rokov a rozhodol som sa pracovať max. do konca roku - dôvod výpovede. Ale podľa ZP
by to ani zmena § nemala mať vplyv napr. na odchodné a pod.
Alebo sa mýlim?
ivka70
01.12.10,20:20
Tiez nerozumiem, co tym sleduju.
Dajte si to vysvetlit, nevidim dovod menit vypoved.
Chobot
02.12.10,07:40
Zdravím Vás, 25.10. som dal výpoveď podľa § 67 ZP. Vzhľadom k tomu, že som v organizácii pracoval necelé 4 roky, uviedol som ta, že pri dvojmesačnej výpovednej lehote moj pracovný pomer skončí 31.12.2010.
Súhlasili, ale teraz mi predložili na podpi Dohodu o skončení pracovného pomeru podľa §60 ZP , tiež s termínom 31.12.2010.
Z akého dôvodu zmenili ten paragraf ? Získajú na tom niečo? Alebo ja stratím? Alebo je to pre mňa jedno, teda nepodstatné?

Spýtaj sa ich, prečo to chcú dohodou. V podstate je to jedno, či končíš na základe výpovede alebo dohody, pre teba v tom rozdiel nie je. Možno firma má nejaký dôvod na skončenie dohodou. Ak nemajú dôvod, nemusíš pristúpiť na dohodu.
Jana Motyčková
02.12.10,07:41
Je to jedno aj pre zamestnanca aj pre zamestnávateľa.
drobeceva
02.12.10,07:56
Ešte dodatok, začiatkom septembra som mal 62 rokov a rozhodol som sa pracovať max. do konca roku - dôvod výpovede. Ale podľa ZP
by to ani zmena § nemala mať vplyv napr. na odchodné a pod.
Alebo sa mýlim?
takisto nevidím dôvod, prečo to zamestnávateľ mení. Ak je to prvé skončenie PP po nadobudnutí nároku na SD, bez ohľadu na spôsob skončenia PP nárok na odchodné máš.