esmeraldina
01.12.10,21:50
Ahojte,
vedel by mi niekto definovať čo sú interné smernice a čo metodika /vnutropodnikové predpisy/, aký je medzi nimi rozdiel?
zažila som sklamanie pred niekoľkými dňami. Istý neverejný subjekt, ktorý prevádzkuje domovy sociálnych služieb. Mala som takú príležitosť, vypracovať internú smernicu podľa zákona o sťažnostiach. Novým zákonom o domovoch sociálnych služieb musia aj tieto domovy mať vypracovanú internú smernicu. Ja som postúpovala podľa toho zákona. A štatutárny orgán - osoba mi povedala, že je pre nich nepoužiteľný. Neviem v čom, vychádzala som len zo zákona o sťažnostiach. možno sa tento štatutárny orgán pomýlil a žiadal od do mňa vypracovať metodiku. Mám vzdelanie v oblasti sociálnych služieb. A odpísali mi ďalej, že si nájdu niekoho, kto má dlhoročnú prax.
Vdaka za odpovede.
Mária27
01.12.10,20:59
Metodika je niečo ako pracovný postup - čo sa ako robí, metódy. Nech to robí ktorékoľvek pracovisko, robí sa to takto a takto.
Smernica skor niečo prikazuje - kto má aké právomoci, kto má čo zabezpečiť, za čo zodpovedá, kam čo a ako odovzdať.
esmeraldina
02.12.10,20:18
vdaka. pomohlo to.