g-vision.sk
02.12.10,06:04
Dobry den,
potreboval by som poradit v nasledovnom:
pred cca 5 mesiacmi som kupil dom. Predosly majitel si 4 mesiace vystahovaval veci, avsak v garazi zanechal stroje (vraj ich ma len poziciane), ktore mi zaberaju cast garaze. Tym padom nemozem ju vyuzivat pre auto.
Urgoval som ho, aby tie stroje vypratal. Bez vysledku. Nasledne so mu poslal sms-ku, ze ich na vlastne naklady vynesiem mimo mojho pozemku bez zodpovednosti za poskodenie event. odsudzenie, ak do konca novembra ich neodnesie. Zostalo to bez reakcie.
Ako mam vlastne postupovat v ramci prava? Mam sa ich jednoducho zbavit (mam zaujemca o stroje). Inak nepodpisoval som ziadne papiere, ze zanechava u mna stroje ...

vopred dakujem
GV
arizona
02.12.10,05:41
Asi jediná oficiálna možnosť je podanie žaloby na súd o vypratanie nehnuteľnosti a následná exekúcia. Je síce zdĺhavý, no právne čistý postup.

Takto získate právoplatný a vykonateľný rozsudok, ktorý bude podkladom na výkon exekúcie. Súdny exekútor je oprávnený aj za asistencie polície byt vypratať. Môžeš žiadať aj zaplatenie dlžného nájomného.

Predtým by som bývalemu majiteľovi napísala doporučený list,kde ho upozorním,ako to idem riešiť a upozornila by som ho na to, že ho to uskladnenie vyjde pekne draho,ak okrem nájomného bude musieť zaplatiť aj súdne trovy a ostatné poplatky...
Snáď pochopí.Ak nie,máš smolu...
marketa77
02.12.10,06:55
Zdravím Vás,
Chcela by som Vás poprosiť o radu. V júli manžel kupil dom s tým, že v garáži zostali vraj po bývalých majiteľoch domu nejaké stroje na obrábanie kovov. Bývalý majiteľ poprosil, či si tam tie stroje môže ešte chvíľu nechať. Nekonkretizoval ako dlho. Manžel sa vyjadril kladne, nech si ich tam ešte chvíľu nechá, keď ich nemá kam dať, mysleli sme že sú jeho. Pred vyše mesiacom manžel vyzval bývalého majitela domu nech si tie stroje už niekam odvezie. Bývalý majiteľ domu na to nijakým spôsobom nereagoval, na túto výzvu neregoval vlastne nikto. A dnes je už december, stroje sú stále v našej garáži a navyše sme zistili od bývalého majiteľa domu, že tie stroje ani nie su jeho, ale nejakého jeho kamaráta, ktorý si ich tam volakedy dal. A my vlastne ani nevieme čie tie stroje skutočne su. Sme my povinní vlastne vôbec pátrať po skutočnom majitelovi tých strojov, alebo ako vlastne postupovať ? Akú my máme vlastne zodpovednosť za tie stroje, ked ani nevieme, čie su, skutočny majitel tých strojov sa s manželom vlastne na ničom nedohodol, ani sa nepoznajú.. Ako by ste to riešili ?
Vdaka za každú radu
Chobot
02.12.10,09:06
Zdravím Vás,
Chcela by som Vás poprosiť o radu. V júli manžel kupil dom s tým, že v garáži zostali vraj po bývalých majiteľoch domu nejaké stroje na obrábanie kovov. Bývalý majiteľ poprosil, či si tam tie stroje môže ešte chvíľu nechať. Nekonkretizoval ako dlho. Manžel sa vyjadril kladne, nech si ich tam ešte chvíľu nechá, keď ich nemá kam dať, mysleli sme že sú jeho. Pred vyše mesiacom manžel vyzval bývalého majitela domu nech si tie stroje už niekam odvezie. Bývalý majiteľ domu na to nijakým spôsobom nereagoval, na túto výzvu neregoval vlastne nikto. A dnes je už december, stroje sú stále v našej garáži a navyše sme zistili od bývalého majiteľa domu, že tie stroje ani nie su jeho, ale nejakého jeho kamaráta, ktorý si ich tam volakedy dal. A my vlastne ani nevieme čie tie stroje skutočne su. Sme my povinní vlastne vôbec pátrať po skutočnom majitelovi tých strojov, alebo ako vlastne postupovať ? Akú my máme vlastne zodpovednosť za tie stroje, ked ani nevieme, čie su, skutočny majitel tých strojov sa s manželom vlastne na ničom nedohodol, ani sa nepoznajú.. Ako by ste to riešili ?
Vdaka za každú radu

Vyzvi ho doporučeným listom, aby si tie veci vypratal do nejakého termínu. Po tomto termíne tie stroje zlikviduj. Aké mal on dohody s inými osobami (údajnými vlastníkmi strojov) ťa zaujímať nemusí.

Už tu raz bola taká téma, skús si ju vyhľadať. Bolo tam toho popísaného viac.
Andy Kralik
02.12.10,09:37
A urcite by som bol opatrny s tym svojvolnym vynesenim mimo pozemok, pretoze zodpovednosti za pripadnu skodu by si sa asi nevyhla.
Chobot
02.12.10,10:16
Dobry den,
potreboval by som poradit v nasledovnom:
pred cca 5 mesiacmi som kupil dom. Predosly majitel si 4 mesiace vystahovaval veci, avsak v garazi zanechal stroje (vraj ich ma len poziciane), ktore mi zaberaju cast garaze. Tym padom nemozem ju vyuzivat pre auto.
Urgoval som ho, aby tie stroje vypratal. Bez vysledku. Nasledne so mu poslal sms-ku, ze ich na vlastne naklady vynesiem mimo mojho pozemku bez zodpovednosti za poskodenie event. odsudzenie, ak do konca novembra ich neodnesie. Zostalo to bez reakcie.
Ako mam vlastne postupovat v ramci prava? Mam sa ich jednoducho zbavit (mam zaujemca o stroje). Inak nepodpisoval som ziadne papiere, ze zanechava u mna stroje ...

vopred dakujem
GV


Zdravím Vás,
Chcela by som Vás poprosiť o radu. V júli manžel kupil dom s tým, že v garáži zostali vraj po bývalých majiteľoch domu nejaké stroje na obrábanie kovov. Bývalý majiteľ poprosil, či si tam tie stroje môže ešte chvíľu nechať. Nekonkretizoval ako dlho. Manžel sa vyjadril kladne, nech si ich tam ešte chvíľu nechá, keď ich nemá kam dať, mysleli sme že sú jeho. Pred vyše mesiacom manžel vyzval bývalého majitela domu nech si tie stroje už niekam odvezie. Bývalý majiteľ domu na to nijakým spôsobom nereagoval, na túto výzvu neregoval vlastne nikto. A dnes je už december, stroje sú stále v našej garáži a navyše sme zistili od bývalého majiteľa domu, že tie stroje ani nie su jeho, ale nejakého jeho kamaráta, ktorý si ich tam volakedy dal. A my vlastne ani nevieme čie tie stroje skutočne su. Sme my povinní vlastne vôbec pátrať po skutočnom majitelovi tých strojov, alebo ako vlastne postupovať ? Akú my máme vlastne zodpovednosť za tie stroje, ked ani nevieme, čie su, skutočny majitel tých strojov sa s manželom vlastne na ničom nedohodol, ani sa nepoznajú.. Ako by ste to riešili ?
Vdaka za každú radu

Veľmi podobný problém....

Normálne mám pocit, že ide o toho istého zadávateľa. Len prečo sa kvôli tomu znovu registroval...?:confused::rolleyes:
Mária27
02.12.10,13:46
Najskôr ho písomne vyzvi, aby to vypratal, potom mu písomne poďakuj za vypratanie a zdôrazni, že nežiadaš odplatu za to, že si tie stroje tam nechal pár mesiacov.:D

Uvidíš, či to bude zase bez odpovede. Nakoniec, môžeš ty vedieť, kto to vypratal, keď si žiadala len jeho?:mad:
viktorviktor
02.12.10,14:25
ked nemáš písmo z dohody v čom je problém? Ako vraví Mária 27 Nakoniec, môžeš ty vedieť, kto to vypratal, keď si žiadala len jeho?