bozena13
02.12.10,06:36
Dobrý deň,
požiadala som o skončenie pracovného pomeru dohodou ku dňu 1.12.2010.
Zodpovedný pracovník mi potvrdil podanie tejto žiadosti. Ašak pri vybavovaní dokladov som dostala výpoveď ku dňu 30.11.2010. Napriek môjmu nesúhlasu som výpoveď musela podpísať, lebo pracovník mi povedal, že k 1.12.2010 nikto neodišiel, ani neodíde.
Chcem povedať, že na poslednú pracovnú smenu som natúpila 30.11.2010 o 22.hodine a pracovala som do 1.12.2010. Teda dňa 1.12.2010 som odpracovala 6 hodín, okrem toho som si 2 hodiny vabavovala výstup, takže celkove som vo firme strávila 8 hodín dňa 1.12.2010. Mám nárok na výpoveď dňa 1.12.2010. Je správny postup zamestnávateľa, ďakujem.
VERONIKA6
02.12.10,06:33
Dobrý deň,
požiadala som o skončenie pracovného pomeru dohodou ku dňu 1.12.2010.
Zodpovedný pracovník mi potvrdil podanie tejto žiadosti. Ašak pri vybavovaní dokladov som dostala výpoveď ku dňu 30.11.2010. Napriek môjmu nesúhlasu som výpoveď musela podpísať, lebo pracovník mi povedal, že k 1.12.2010 nikto neodišiel, ani neodíde.
Chcem povedať, že na poslednú pracovnú smenu som natúpila 30.11.2010 o 22.hodine a pracovala som do 1.12.2010. Teda dňa 1.12.2010 som odpracovala 6 hodín, okrem toho som si 2 hodiny vabavovala výstup, takže celkove som vo firme strávila 8 hodín dňa 1.12.2010. Mám nárok na výpoveď dňa 1.12.2010. Je správny postup zamestnávateľa, ďakujem.
Pokiaľ bol deň 1.12. odpracovaný, ukončiť pracovný pomer mali v tento deň. Píšeš, že si dostala výpoveď k 30.11. Nebolo to skončenie prac. pomeru dohodou?
bozena13
02.12.10,13:12
Ďakujem,v žiadosti som uviedla dňa 1.12., na základe toho som aj nastúpila podľa plánu na nočnú smenu dňa 30.11. do 1.12. do 6 hodiny ráno a poobede som si išla vybaviť výstup - teda výpoveď. Výpoveď bola dohodou k 1.12. a organizácia nenamietala, až pri vybavovaní dokladov bolo jasné, buď výpoveď podpíšem, alebo nie. Tam nemáš navýber. Takže si myslím, že organizácia nepostupovala správne, ďakujem.
mzdarka renca
02.12.10,13:23
Dobrý deň,
požiadala som o skončenie pracovného pomeru dohodou ku dňu 1.12.2010.
Zodpovedný pracovník mi potvrdil podanie tejto žiadosti. Ašak pri vybavovaní dokladov som dostala výpoveď ku dňu 30.11.2010. Napriek môjmu nesúhlasu som výpoveď musela podpísať, lebo pracovník mi povedal, že k 1.12.2010 nikto neodišiel, ani neodíde. inak pekná blbosť
Chcem povedať, že na poslednú pracovnú smenu som natúpila 30.11.2010 o 22.hodine a pracovala som do 1.12.2010. Teda dňa 1.12.2010 som odpracovala 6 hodín, okrem toho som si 2 hodiny vabavovala výstup, takže celkove som vo firme strávila 8 hodín dňa 1.12.2010. Mám nárok na výpoveď dňa 1.12.2010. Je správny postup zamestnávateľa, ďakujem.

myslím si, že postupovali správne, nakoľko som z tvojho príspevku pochopila, že si pracovala vo firme s nerovnomerne rozvrhnutým prac. časom. T.z., že v kalendári - v rozpise služieb bola tvoja zmena naplánovaná na 30.11.2010, aj keď to bola nočná. Na 1.12.2010 si nemala naplánovanú zmenu a tým pádom si nebola podľa kalendára v práci. To, že si si vybavovala výstupné papiere je o.k., to si si mohla kľudne ak dnes, zajtra, pozajtra, atd.....

Ak nemáš zatiaľ nové zamestnanie, choď na úrad práce do 7.12.2010 a zaregistrujú ťa spätne od 1.12.2010.
bozena13
02.12.10,16:42
Ďakujem Vám za príspevky, jeden deň si doplatím v poisťovnia, iba chcem poukázať na maldých ľudí, že výpoved dohodou ešte nemusí byť dohodou. Lebo organizácia Vás postaví pred hotovú vec a Vy nemáte šancu, ďakujem.
mzdarka renca
02.12.10,16:45
Ďakujem Vám za príspevky, jeden deň si doplatím v poisťovnia, iba chcem poukázať na maldých ľudí, že výpoved dohodou ešte nemusí byť dohodou. Lebo organizácia Vás postaví pred hotovú vec a Vy nemáte šancu, ďakujem.

prečo si chceš jeden deň doplácať? zaregistruj sa na úrade práce, aj keby to bolo na tento jeden deň a tým pádom si poistenec štátu.;)
veronikasad
02.12.10,16:45
Ďakujem Vám za príspevky, jeden deň si doplatím v poisťovnia, iba chcem poukázať na maldých ľudí, že výpoved dohodou ešte nemusí byť dohodou. Lebo organizácia Vás postaví pred hotovú vec a Vy nemáte šancu, ďakujem.
Nič nemusíš doplácať, UP ťa zaeviduje spätne a zdr. poistenie za teba bude platiť štát od 1.12.
Dobrovolná registrácia v SP na jdeden deň nemá význam - počas evidencie na úrade práce štát dôch. poistenie za teba tiež neplatí.

Inak - dohoda je súhlas zamestnanca aj zamestnávatela. Mala ši šancu - dohodu s takýmto dátumom nepodpísať. Ale myslím, že ti to už bolo vysvetlené, ak si mala nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas, celá smena sa ti započítala do 30.11.
bozena13
02.12.10,16:49
Ďakujem, už som v novej práci...........
veronikasad
02.12.10,16:51
Ďakujem, už som v novej práci...........
tak si potom porieš chýbajúci deň v zdr. poisťovni ako samoplatitel ...
renkulka
03.12.10,06:43
Prosím o radu, zamestnávateľ mi nariadil dať do pracovnej zmluvy nasledovnú formulu: "V prípade, že zamestnanec nedodrží dvojmesačnú výpovednú lehotu a trvá na skoršom ukončení pracovného pomeru, vzdáva sa tým zamestnanec nároku na vyplatenie mzdy za posledný odpracovaný mesiac". Môže byť vôbec niečo také ? Oponujem mu, že predsa on nemusí súhlasiť a zamestnancovi nepovolí odísť skôr ako v období dvoch mesiacov a zamestnanec má predsa zase nárok na mzdu za odpracované dni. Šef to tak chce, ale mne ako mzdárke sa to nepáči. Oponuje mi tým, že on musí vyplatiť odstupné ak nie je dodržaná 2 mesačná výpovedná, tak nech zamestnanec zdieľa 1 plat, keď šef suhlasí s tým, aby odišiel "zo dňa na deň" a má starosti s tým aby našiel niekoho iného. aký máte na to názor?
Tweety
03.12.10,06:47
Prosím o radu, zamestnávateľ mi nariadil dať do pracovnej zmluvy nasledovnú formulu: "V prípade, že zamestnanec nedodrží dvojmesačnú výpovednú lehotu a trvá na skoršom ukončení pracovného pomeru, vzdáva sa tým zamestnanec nároku na vyplatenie mzdy za posledný odpracovaný mesiac". Môže byť vôbec niečo také ? Oponujem mu, že predsa on nemusí súhlasiť a zamestnancovi nepovolí odísť skôr ako v období dvoch mesiacov a zamestnanec má predsa zase nárok na mzdu za odpracované dni. Šef to tak chce, ale mne ako mzdárke sa to nepáči. Oponuje mi tým, že on musí vyplatiť odstupné ak nie je dodržaná 2 mesačná výpovedná, tak nech zamestnanec zdieľa 1 plat, keď šef suhlasí s tým, aby odišiel "zo dňa na deň" a má starosti s tým aby našiel niekoho iného. aký máte na to názor?
Môžeš dať, ale formuluj to takto, s týmto dokonca ZP počíta.
§62
(3) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.