kimart
02.12.10,06:47
Ahojte, prosím Vás o pomoc. Troška sa to hambím písať, ale mám syna ktorý má už dva roky problémy (krváca z konečníka), potrebovala by som súrne nejakého dobrého odborníka, ktorý by mu pomohol. U nás ho len odpinkávajú, berie rôzne sirupy, no nezaberá. Je mi to jedno, môže byť aj bylinkár, len nech pomôže. ďakujem
ivka70
02.12.10,06:17
Kto vas odpinkava?
Krvacanie z konecnika najcastejsie sposobuju hemoroidy.
Hemoroid sa da aj nahmtat ako dureny uzlik v okoli konecnika, ale koze byt aj skryty vo vnutri.
Treba sa umyvat po kazdej velkej potrebe a natierat mastou na ne / napr. Faktu.
Xanti
02.12.10,06:21
Alebo to môže byť niečo vážnejšie.
Treba gastroenterologické vyšetrenie, aby sa vylúčili polypy na hrubom čreve - spôsobujú krvácanie,
a detto aby sa vylúčila ulcerozna kolitída - spôsobuje krvácanie z konečníka.

Syn nebol u gastroenterologa?
kimart
02.12.10,07:31
vážim si vašu pomoc, ale nie sú to polypy, povedali mu že ak sa to nezlepší musí ísť na chirurgiu. ja by som skôr uvítala nejaký kontakt na dobrého gastroentr... bývame v okrese TN, ale nie je problém aj niekde inde. Prosím
mamka Danka
02.12.10,07:46
Predpokladám, že ak ti lekár povedal, že to nie sú polypy, tak mu robili kolonoskopiu a určili príčinu krvácania. Tebe sa ale nepozdáva spôsob liečby (terapie), keď to trvá už dva roky.
Ťažko ti poradiť, keď neuvádzaš diagnózu, či ide o hemoroidy, alebo nejaký chronický zápal, kolitídu či čo. Aj niektoré lieky môžu vyvolávať krvácanie (napr. niektoré na reumatický zápal svalov a kĺbov). Doporučujem ti pozrieť si na porade tému hemoroidov.
V BA v nemocnici v Petržalke na Antolskej je celé špecializované oddelenie, dosť špičkovo vybavené aj s odborným personálom. Možno by som sa pred chir. zákrokom poradila ešte tam.
kimart
02.12.10,08:02
Predpokladám, že ak ti lekár povedal, že to nie sú polypy, tak mu robili kolonoskopiu a určili príčinu krvácania. Tebe sa ale nepozdáva spôsob liečby (terapie), keď to trvá už dva roky.
Ťažko ti poradiť, keď neuvádzaš diagnózu, či ide o hemoroidy, alebo nejaký chronický zápal, kolitídu či čo. Aj niektoré lieky môžu vyvolávať krvácanie (napr. niektoré na reumatický zápal svalov a kĺbov). Doporučujem ti pozrieť si na porade tému hemoroidov.
V BA v nemocnici v Petržalke na Antolskej je celé špecializované oddelenie, dosť špičkovo vybavené aj s odborným personálom. Možno by som sa pred chir. zákrokom poradila ešte tam.
ako by som získala telef. kontakt, aby sme sa mohli v tej nemocnici objednať?
buchač
02.12.10,10:48
Ber ma z rezervou , poprípade sa aj uraz , ale ber ma ale vážne ...smrteľne ...

2 / dva / roky ...?????? http://skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-27-lipssealed.gif


Ahojte, prosím Vás o pomoc. Troška sa to hambím písať, ale mám syna ktorý má už dva roky problémy (krváca z konečníka), potrebovala by som súrne nejakého dobrého odborníka, ktorý by mu pomohol. U nás ho len odpinkávajú, berie rôzne sirupy, no nezaberá. Je mi to jedno, môže byť aj bylinkár, len nech pomôže. ďakujem
Hanbíš sa za písanie???
Že pomoc hľadáš ...niekto iný - iní by sa mal/i hanbiť ...
Možno by si sa mala trošku hanbiť za to , že ste nepritvrdili na príslušných miestach .
Ja by som teda hej ...a fest !!!
Vek syna neuvádzaš , predpokladám , že už bude nejaký ten teeneger , že nejaká tá hanba aj jeho fackuje , že má tie vlastnosti tohoto veku ...

Predpokladám, že ak ti lekár povedal, že to nie sú polypy, tak mu robili kolonoskopiu a určili príčinu krvácania. Tebe sa ale nepozdáva spôsob liečby (terapie), keď to trvá už dva roky.
Ťažko ti poradiť, keď neuvádzaš diagnózu, či ide o hemoroidy, alebo nejaký chronický zápal, kolitídu či čo. Aj niektoré lieky môžu vyvolávať krvácanie (napr. niektoré na reumatický zápal svalov a kĺbov). Doporučujem ti pozrieť si na porade tému hemoroidov.
V BA v nemocnici v Petržalke na Antolskej je celé špecializované oddelenie, dosť špičkovo vybavené aj s odborným personálom. Možno by som sa pred chir. zákrokom poradila ešte tam.
Jednoznačne by som doporučoval tento postup , ak nebol vykonaný ...

ako by som získala telef. kontakt, aby sme sa mohli v tej nemocnici objednať?
V prvom rade sa musíš realizovať TY v spolupráci s pediatrom ...
Žiadať , trvať , nástojčiť na tých vyšetreniach ...nech pekne krásne len výmenné lístočky vypíše a hajde na interné oddelenie , chirurgiu ...odtiaľ je už cesta kratšia .
Mali by ste skončiť na endoskopickom oddelení , kde by sa už malo jednoznačne potvrdiť alebo vyvrátiť podozrenie na to alebo ono ...
Tara1
02.12.10,21:05
V Trenčíne je veľmi dobrý gastroenterolog MUDr. Hlísta, pracuje v nemocnici, kontakt by pre teba nemal byť problém.
kimart
05.12.10,12:18
V Trenčíne je veľmi dobrý gastroenterolog MUDr. Hlísta, pracuje v nemocnici, kontakt by pre teba nemal byť problém.

ďakujem,idem skúsiť pohľadať kontakt.
Nejde o polypy, ani nič podobné, jedná sa o natrhnutie
kimart
06.12.10,06:50
V Trenčíne je veľmi dobrý gastroenterolog MUDr. Hlísta, pracuje v nemocnici, kontakt by pre teba nemal byť problém.
no je mi ľúto, ale ani u Mudr. Hlístu som nepochodila, vraj oni vyšetrenia nerobia
buchač
06.12.10,07:03
V Trenčíne je veľmi dobrý gastroenterolog MUDr. Hlísta, pracuje v nemocnici, kontakt by pre teba nemal byť problém.

ďakujem,idem skúsiť pohľadať kontakt.
Nejde o polypy, ani nič podobné, jedná sa o natrhnutie

no je mi ľúto, ale ani u Mudr. Hlístu som nepochodila, vraj oni vyšetrenia nerobia

Ako Ti to normálne povedať ...veď to sa ani nedá .....:confused:

Ja sa Ti čudujem ....
Mi len teraz nepovedz , že to natrhnutie má len deň - dva .....:confused:

Myslím si , že riešenie natrhnutia konečníka by si asi fakt len na inom oddelení mala riešiť ...
evuš
06.12.10,07:04
Skús ešte MUDr. Černok /dúfam, že priezvisko je presné/ v NMn/V na poliklinike
kimart
06.12.10,08:42
Ako Ti to normálne povedať ...veď to sa ani nedá .....:confused:

Ja sa Ti čudujem ....
Mi len teraz nepovedz , že to natrhnutie má len deň - dva .....:confused:

Myslím si , že riešenie natrhnutia konečníka by si asi fakt len na inom oddelení mala riešiť ...

písala som,že je to dlhodobejšie, samo - že pokus o riešenie bol, no aj to som písala...
lekári to riešia mastičkami - sirupom, to trvá rok, tak preto chcem nejakého lepšieho odborníka, no vidím, že to nie je také ľahké.
No nechápem prečo sa mi čuduješ....ja fakt už neviem kde sa obrátiť
mamka Danka
14.12.10,08:22
ako by som získala telef. kontakt, aby sme sa mohli v tej nemocnici objednať?

Univerzitná nemocnica Bratislava - nemocnica sv. Cyrila a Metoda, Antolská ul. Petržalka.
Pozri Zlaté stránky alebo www.unb.sk (http://www.unb.sk) a tam klikni v ľavo na nem.C.a M. a najdi gastroenterologickú kliniku
evuš
14.12.10,08:47
A skúšali ste ??? : Mudr. Černok, Nemocnica s poliklinikou Nové Mesto n/V ako som radila povyše ?
kimart
14.12.10,09:52
No práveže sme z NM, a chceli sme niekoho iného
jenny5
14.12.10,21:18
Je to naozaj veľmi dlhá doba a keďže sa to konzervatívnou liečbou nelepší, každopádne treba nájsť gastroenterológa a následne chirurga. Ja som s podobným problémom skončila na operačke a hoci to nie je nič príjemné, operácia maximálne pomohla.
Ide o fisuru, ktorá ak sa nezahojí používaním mastičiek a iných liekov, tak to končí operačne. Nechcem strašiť, ale ak to trvá tak strašne dlho, treba to riešiť čím skôr. Synovi držím naozaj palce.
Pediater Vás mal poslať na všetky potrebné vyšetrenia a keď videl, že sa to nelepší, tak hľadať ďalej. Skúste naozaj tú Antolskú.
Lubaba
14.12.10,22:39
práve máme v rodine takýto možno presne problém jedná sa o frisuru tiež, sme objednaní na chirurgický zákrok, toto ochorenie síce nesprevádzalo krvácanie z konečníka, ale tiež bolo ťažké rozhodovanie, návšteva endokrinológa ani nebola...držím palce aby to dobre dopadlo..trvá to dlho a s takými vecami sa neradno zahrávať a čakať...