Simonab
27.11.05,19:38
Je to moja prvá otázka. Potrebovala by som vedieť, či s.r.o. poskytujúca zdravotnú starostlivosť, potrebuje inšpekčnú knihu a keď áno, kde by ju mala autorizovať. Na ŽU mi povedali, že u nich nie, lebo to nevyplýva zo živnostenského zákona. Kde potom to mi nevedeli povedať. Vraj si to mám zistiť sama. Poradí mi niekto?
Týmto sa chcem aj ospravedlniť babám, ktorým som poslala SS aby sa na mňa nehnevali. Až teraz som si prečítala pravidlá porady a samozrejme že s nimi súhlasím. Takže ešta raz sorry.
Paula
27.11.05,19:23
Je to moja prvá otázka. Potrebovala by som vedieť, či s.r.o. poskytujúca zdravotnú starostlivosť, potrebuje inšpekčnú knihu a keď áno, kde by ju mala autorizovať. Na ŽU mi povedali, že u nich nie, lebo to nevyplýva zo živnostenského zákona. Kde potom to mi nevedeli povedať. Vraj si to mám zistiť sama. Poradí mi niekto?
Týmto sa chcem aj ospravedlniť babám, ktorým som poslala SS aby sa na mňa nehnevali. Až teraz som si prečítala pravidlá porady a samozrejme že s nimi súhlasím. Takže ešta raz sorry.Linky na tému inšpekčná kniha:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=10814&highlight=in%B9pek%E8n%2A
http://www.porada.sk/showthread.php?t=13687&highlight=in%B9pek%E8n%2A
Simonab
27.11.05,20:43
To už som všetko prečítala predtým ako som sa spýtala. Mne však ide o to či lekár musí mať v ambulancii inšpekčnú knihu (prípadne kde by ju mal autorizovať), keď mu to ako mi povedali na ŽU zo živnostenského zákona nevyplýva, pretože poskytovanie zdravotnej starostlivosti nie je činnosťou na základe tohto zákona. Oni mi ju autorizovať nechceli. Ale on predsa prevádzku má. Kde mu budú v prípade kontroly robiť záznamy?
Simonab
28.11.05,11:02
Nikto mi neporadí? Baby, ktoré robíte účtovníctvo lekárom, kde ste?
Má ten váš inšpekčnú knihu?:(:(:(
elPi
28.11.05,15:31
Povinnosť mať v "prevádzkárni" inšpekčnú knihu je ustanovená podľa vyhlášky č. 322/2001 Z.z. (viď príloha) a je viazaná na živnostenský zákon. Slúži pre zápisy orgánov, ktoré v prevádzkárni môžu vykonávať rôzne kontroly - najmä živnostenský úrad, SOI, Potravin a poľnohosp. inšpekcia, a pod.
Ak má byť nejaká obdobná dokumentácia v zdravotníckom zariadení, malo by to byť uvedené v "licencii", v podmienkach prevádzkovania zariadenia a na účely orgánov, ktoré môžu takúto "prevádzkáreň" kontrolovať. To by si mali sami ustanoviť čo potrebujú.
Ambulancia ako prevádzka nie je "prevádzkáreň" v zmysle živnostenského zákona. Takže je možné, že žiadna inšpekčná kniha tam nemusí byť.
:rolleyes:
Simonab
28.11.05,17:52
Tiež nad tým takto uvažujem, ale nie som si istá. No nič to aj tak ti ďakujem za ochotu pomôcť. Myslím, že mu ju dám autorizovať aspoň na činnosti, ktoré má v živnostenskom liste. Uvidím, čo mi povedia.
danda
28.11.05,19:12
Aj my poskytujeme zdravotnú starostlivosť a tiež nám povedali, že ju nepotrebujeme. Ja som predtým v organizácii nerobila, ale žiadna kontrola ju nežiadala. Písali to vraj na svoje záznamy.
elPi
29.11.05,08:34
Tiež nad tým takto uvažujem, ale nie som si istá. No nič to aj tak ti ďakujem za ochotu pomôcť. Myslím, že mu ju dám autorizovať aspoň na činnosti, ktoré má v živnostenskom liste. Uvidím, čo mi povedia.
Ak má aj živnosť tak ano, ale len vtedy ak predmetom podnikania je taká činnosť, ktorá sa vykonáva v prevádzkárni. (Je veľa živností ktoré sa nevykonávajú v žiadnej prevádzkárni).
Prevádzkáreň musí byť nahlásená a potom aj tak označená, atď. - viď živnostenský zákon.
Definícia prevádzkárne zo živn. zákona:
"Prevádzkarňou sa rozumie priestor, v ktorom sa prevádzkuje živnosť; nie je ním priestor súvisiaci s prevádzkovaním živnosti ani technické a technologické zariadenie určené na prevádzkovanie živnosti alebo súvisiace s prevádzkovaním živnosti."

To danda:
Áno, tie "iné" orgány si robia vlastné zápisy.
Simonab
29.11.05,11:53
Takže dnes som zistila, že inšpekčnú knihu lekár nemusí mať. Tie ostatné činnosti tam neprevádzkuje, takže sme sa dohodli s babami na ŽU, že ju autorizovať nemusí. Inak ešte raz dík za reakcie aj za rady.