kergulaan
02.12.10,07:49
Zaujima ma co by sa stalo, keby som prepojil 2 PC cez USB kabel. "Spoznali" by sa alebo by nekomunikovali, resp by mohol zhoriet nektory USB port?
Fero11
02.12.10,07:05
nikdy som to neskusal, ale myslim si, ze by nemal byt ziadny problem
Nandrolon
02.12.10,07:16
lenže treba na to tzv. usb cross kábel
- myslím že efektívnejšie aj rýchlejšie by to bolo prepojiť cez sieťové karty...
kergulaan
02.12.10,07:24
nikdy som to neskusal, ale myslim si, ze by nemal byt ziadny problem
No ved, nikde som sa o tom nic nedocital a celkom ma to zaujima. Aj by som to vyskusal ale sa bojim "nasledkov" - ze by nieco zhorel, karta, port atd.
Toz mozno este niekto napise co ma s tym skusenosti.
Este je tam aj taky problemik s OS - ako by medzi sebou komunikovali.
Stefan2005
02.12.10,07:58
Fero11
02.12.10,08:11
zabudly sme sa este opytat na dovod, preco to chces prepajat cez USB ?
tranzistor20
02.12.10,08:25
Na webe je o tom kopa info ... potrebujes na to speci kabel "USB networking cable" ....v strede toho kable je okruhovy plosak ... normalnym kablom to urcite nepripajaj .... osobne som to neskusal , ale mzslim si ze napajanie by ti spalilo mikroelektroniku ...... kabel vyzera takto nejak:
http://eshop.kak.cz/zbozi/kaa165-oem-laplink-kabel-propojovaci-usb-20-1/

a ked si taky kabel kupis tak k nemu dostanes aj software bez ktoreho sa nepohnes..... takze tak .... na druhu stranu mas aj inu alternativu... USB to ethernet adapter (http://www.kassotechnik.sk/produkt/Speed-Dragon-USB-2.0-to-Ethernet-adapter/) do toho strcis obycajny CAT5 krizeny kabel , a na druhy koniec zas USB to ethernet adapter .... potom ti uz staci iba nastavit ip adresy a ficis.... .. Ovsem ... Ethernetove pripojenie maju dnes uz aj chladnicky, takze nevidim dovod preco by si to mal takto robit..... ;)
Chobot
02.12.10,08:54
Zaujima ma co by sa stalo, keby som prepojil 2 PC cez USB kabel. "Spoznali" by sa alebo by nekomunikovali, resp by mohol zhoriet nektory USB port?

NEskúšal by som to. USB konektor má 4 piny: 2 dátové a 2 napájacie. Ak spojíš 2 PC, pustíš proti sebe 2 rôzne zdroje napájania, kto vie, čo to spraví, ak sa náhodou póly prekrížia - vlastne spravíš skrat. Pozri ako je polarizácia v konektore:

http://en.wikipedia.org/wiki/USB

a keď to spojíš káblom, tak to presne skratuješ. USB slúži na napajanie zariadení. Možno by sa dalo vypnúť napájanie a použiť len dátové piny, ale načo sa škrabať okolo hlavy, ak to môžeš prepojiť jednoducho sieťovým káblom.
salvosko
02.12.10,09:37
Potrebujes na to specialny kable ktory je dost drahy.
Prepoj to sietovym kabol, usetris a nic neznicis.
PotPalo
02.12.10,10:54
Dávnejšie som to skúšal, USB do USB. Samozrejme +5V som nezapojil (veď aj načo), len GND a dátové signály. A nič to nerobilo. Ono totiž každé USB zariadenie je ako klient, ktorý sa hlási, že čo je zač. Počítač je ako server, a ak spojíme dva, žiadny z nich sa tomu druhému nebude hlásiť. Obidva budú len čakať na hlásenie.

Tie káble "USB to USB" majú elektroniku, ktorá emuluje sieťovú kartu, takže v oboch počítačoch to vyzerá ako USB sieťová karta, cez ktorú sú spojené.

Najjednoduchšie a aj najrýchlejšie je 2 PC priamo spojiť cez sieťové karty kríženým káblom. Rýchlosť 100Mb/s a žiadny extra software, stačí to v PC správne nastaviť. Môžu byť aj rozdielne operačné systémy. Mám to odskúšané, 700MB súbor (celé CD) prenesieš za 1 minútu.
kergulaan
02.12.10,11:12
Dakujem vsetkym za odpovede. Viac menej to nepotrebujem, len ma to zaujimalo.
Este raz vdaka.
Matúš Svrčina
02.08.12,17:47
Vlado40
02.08.12,18:18
mecky
02.08.12,20:54
ak su to novsie pc (5rokov), tak by nemusel byt ani krizeny
Matúš Svrčina
03.08.12,10:23