danasv
02.12.10,08:51
Tak sa toho vela popisalo vela povravelo a teraz v decembri bz som chela mat v tomto ohlade konecne jasno.
precitala som si clanok http://www.cas.sk/clanok/186130/od-noveho-roka-si-mlade-rodiny-polepsia-tieto-zmeny-ich-cakaju.html

a rada by som mala od vas potvrdene ci tomu royumiem spravne :)
takze ak som na MD od jula 2010 moja MD bude trvat nie 28tyzdnov ale 34tyzdnov? a predlzi sa mi automaticky? alebo treba o nieco niekde poziadat?

A ak mi MD skonci budem dostavat Rodicovskz prispevok 190Eur mesacne do veku troch rokov dietata?

dakujem za komenty rady a odpovede.
Jana Motyčková
02.12.10,08:33
Ešte stále to nie je v NRSR schválené, asi dnes by sa to malo schvaľovať, potom pokiaľ niekto detailne nesleduje schôdzu je dobré počkať, kým to nezverejnia v schválenom znení (predpokladám najneskôr v pondelok by to mohlo byť známe). Až potom sa bude dať presnejšie povedať, čo bude platiť.
danasv
02.12.10,09:32
Dakujem za odpoved, vedela som ze dnes je to na rokovani no prekvapilo ma prave,ze v tom clanku to pisu ako hotovu vec. tak som bola zvedava ci mne mi neunikli nejake infosky. Kedye schodzu nesledujem online, tak sa to zrejme dozvieme vo vecernych spravach a na ofic potvrdenie pockam teda kym to vydaju v zbierke. Vdaka este raz.
Chobot
02.12.10,10:38
Dakujem za odpoved, vedela som ze dnes je to na rokovani no prekvapilo ma prave,ze v tom clanku to pisu ako hotovu vec. tak som bola zvedava ci mne mi neunikli nejake infosky. Kedye schodzu nesledujem online, tak sa to zrejme dozvieme vo vecernych spravach a na ofic potvrdenie pockam teda kym to vydaju v zbierke. Vdaka este raz.

To ma vytáča na redaktoroch a reportéroch - niekde započujú nejakú informáciu JPP a hneď to dajú do médií, ako by to bolo už platné. Naháňajú senzácie...
Kvaka
05.12.10,13:35
To ma vytáča na redaktoroch a reportéroch - niekde započujú nejakú informáciu JPP a hneď to dajú do médií, ako by to bolo už platné. Naháňajú senzácie...
V NRSR boli tieto zmeny navrhnuté v spoločnej správe výborov, ktoré novelu upravovali. Každý si to tam mohol prečítať, teda aj redaktori. Pravdou však je, že novela, spoločná správa výborov a pozmeňujúce návrhy poslancov sa prejednávali až v druhom čítaní 2.12., nakoniec bol zákon schválený v treťom čítaní a mal by byť vydaný v zbierke zákonov.
Kto chce vedieť viac, môže si to pozrieť aj tu:
http://www.nrsr.sk/Default.aspx?sid=zakony/zakon&MasterID=3422
Je tam vidno, ako poslanci schvaľovali nielen body spoločnej správy k novele, ale aj pozmeňujúce návrhy k novele, sú tam pripnuté aj návrhy poslancov, aj výsledky hlasovania.
Chobot
05.12.10,16:46
V NRSR boli tieto zmeny navrhnuté v spoločnej správe výborov, ktoré novelu upravovali. Každý si to tam mohol prečítať, teda aj redaktori. Pravdou však je, že novela, spoločná správa výborov a pozmeňujúce návrhy poslancov sa prejednávali až v druhom čítaní 2.12., nakoniec bol zákon schválený v treťom čítaní a mal by byť vydaný v zbierke zákonov.
Kto chce vedieť viac, môže si to pozrieť aj tu:
http://www.nrsr.sk/Default.aspx?sid=zakony/zakon&MasterID=3422
Je tam vidno, ako poslanci schvaľovali nielen body spoločnej správy k novele, ale aj pozmeňujúce návrhy k novele, sú tam pripnuté aj návrhy poslancov, aj výsledky hlasovania.

Ešte stále nie je isté, či bude platiť v takom znení, ako bol schválený. Čaká sa na podpis prezidenta, ktorý ho môže vetovať. Ak ho nepodpíše, budú ho musieť znovu v parlamente schvaľovať a to by nestihli do 1.1.2011.

Takže stále nie je definitívne, že to bude platiť.
Kvaka
05.12.10,17:15
Ešte stále nie je isté, či bude platiť v takom znení, ako bol schválený. Čaká sa na podpis prezidenta, ktorý ho môže vetovať. Ak ho nepodpíše, budú ho musieť znovu v parlamente schvaľovať a to by nestihli do 1.1.2011.

Takže stále nie je definitívne, že to bude platiť.
Máš pravdu, ja som len chcela napísať, že to nebola správa JPP. :D:D:D
Čítala som o tom na stránke NRSR hneď ako to tam bolo priložené a hneď som niekde na porade na tie zmeny upozornila. A opakovane aj na to, že zákon ešte schvaľuje prezident.
Len neviem, prečo tam stále nie je ešte schválené znenie.