Andrea Szabóová
02.12.10,08:11
Ahojte, chcela by som sa opýtať aký máte názor na účtovanie projektovej dokumentácie. Ako firma si dávame opravovať rôzne stroje a zariadenia a pri väčších opravách dodávateľ vypracováva aj projektovú dokumentáciu, či spĺňa zariadenie aj po oprave všetky technické aj funkčné parametre. Je správne dávať danú dokumnetáciu do ceny opravy? alebo by ste to považovali ako investíciu, čo ja si teda nemyslím, že by bolo ok.

dakujem
Adiks
03.12.10,11:00
Projektové práce sa účtujú na účte obstarania DHM len do času uvedenia DHM do užívania, čo nie je tento prípad. Projektová dokumentácia k oprave spolu so samotnou opravou by sa mala účtovať na účte opráv.
zuzana cinova
01.04.13,09:37
Projektové práce sa účtujú na účte obstarania DHM len do času uvedenia DHM do užívania, čo nie je tento prípad. Projektová dokumentácia k oprave spolu so samotnou opravou by sa mala účtovať na účte opráv.
My sme 21.12.2012 obdržali zálohovú faktúru na realizačnú projektovú dokumntáciu,ktorá však nebola dodaná do konca roku 2012. Uvedenú dokumntáciu sme dali vypracovať,aby sme mohli začať realizovať dielo na základe zmluvy s odberaeľom. Neviete mi poradiť ako to zaúčtovať? Ďakujem
Tweety
01.04.13,09:39
Veď z príspevku vyplýva, kam to treba zaúčtovať. A kedže ide o zálohu, tak na 052.
katkarbk
27.03.14,13:38
Ahojte, firma v prenajatých priestoroch, ktoré vlastník zrekonštruoval spôsobom 50% nákladov platil vlastník, 50% nákladov firma ako nájomné budúcich období. Firma ale dala vypracovať na prestavbu projektovú dokumentáciu, ktorú viedla na účte 042 v sume 3100 eur. Prosím, poradíte, čo s tým ďalej, ako účtovať?

Prosím, poradí mi niekto?
katkarbk
28.03.14,07:16
Prosím, poradí mi niekto?