karpis
02.12.10,10:08
My sme plátcovia DPH objednali sme prepravu pre nášho odberateľa (DE) plátca, Prepravca slovenská firma plátca DPH .

preprava Slonensko-Nemecko

Prepravca nám vystavil faktúru s DPH.
My refakturujeme bez DPH?

Súhrnný výkaz NIE?
karpis
02.12.10,09:55
posúvam
IvoM
02.12.10,10:11
My sme plátcovia DPH objednali sme prepravu pre nášho odberateľa (DE) plátca, Prepravca slovenská firma plátca DPH .

preprava Slonensko-Nemecko

Prepravca nám vystavil faktúru s DPH.
My refakturujeme bez DPH?
Áno

Súhrnný výkaz NIE?
SV Áno

.
Iwett
16.12.10,15:50
Dobrý večer, vedel by mi niekto poradiť?
Sme OZ zahraničnej /českej/ firmy. Česká prepravná spoločnosť nám omylom naúčtovala prepravu tovaru, ktorá patrila našej materskej firme. Môžeme refakturovať túto prepravu materskej firme?
Ďakujem.
Iwett
13.01.11,17:27
Dobrý večer, vedel by mi niekto poradiť?
Sme OZ zahraničnej /českej/ firmy. Česká prepravná spoločnosť nám omylom naúčtovala prepravu tovaru, ktorá patrila našej materskej firme. Môžeme refakturovať túto prepravu materskej firme?
Ďakujem.
Dobrý večer, som tu po čase zas. Mohol by sa mi niekto vyjadriť k vyššie uvedenej otázke? Totiž prepravné náklady som refakturovala a vznikol mi ďalší problém. Musím z titulu refakturácie služieb podať aj SV? Prosím, prosím.....:mee:
OľgaH
12.04.11,08:07
Kúpili sme tovar z NL, od platcu DPH, prepravu nám robila slovenská firma. S dodávateľom bolo dohodnuté, že nám časť prepravných nákladov preplatí. My sme taktiež platiteľom DPH. Platí uvedené v príspevku 3 aj pre náš prípad? Vyhotovím faktúru na refakturáciu časti dopravy bez DPH s odovlávkou na pargraf 15 a budem to uvádzať aj v súhrnnom výkaze?
Ďakujem vopred za Vaše názory.
OľgaH
13.04.11,09:22
Kúpili sme tovar z NL, od platcu DPH, prepravu nám robila slovenská firma. S dodávateľom bolo dohodnuté, že nám časť prepravných nákladov preplatí. My sme taktiež platiteľom DPH. Platí uvedené v príspevku 3 aj pre náš prípad? Vyhotovím faktúru na refakturáciu časti dopravy bez DPH s odovlávkou na pargraf 15 a budem to uvádzať aj v súhrnnom výkaze?
Ďakujem vopred za Vaše názory.
Mohol by sa mi prosím k tomuto niekto skúsený vyjadriť? :confused:
zlatica76
19.04.12,12:50
Posúvam :) podobný problém

V rámci trojstranného obchodu platí dohoda:
- cena za výrobky bude fakturovaná prvému odberateľovi (nie je problém)
- cena za prepravu bude fakturovaná druhému (konečnému) odberateľovi

Otázka:
My si objednáme u nášho prepravcu prepravu (SK firma) do krajiny konečného odberateľa. Cena za prepravu bude xx eur. My máme dohodnuté s konečným odberateľom, že cena za prepravu je (xx+100) eur. V obchodnom registri nákladnú prepravu nemáme zapísanú.
Považuje sa takáto faktúra za refakturáciu? Alebo už ide o podnikanie? Nedá sa spraviť sprostredkovanie prepravy, konečný odberateľ s tým nesúhlasí.
Aké riziká z tohto môžu vzniknúť?
zlatica76
20.04.12,07:13
posúvam
zlatica76
30.04.12,17:34
posúvam
betka
02.05.12,07:11
Posúvam :) podobný problém

V rámci trojstranného obchodu platí dohoda:
- cena za výrobky bude fakturovaná prvému odberateľovi (nie je problém)
- cena za prepravu bude fakturovaná druhému (konečnému) odberateľovi

Otázka:
My si objednáme u nášho prepravcu prepravu (SK firma) do krajiny konečného odberateľa. Cena za prepravu bude xx eur. My máme dohodnuté s konečným odberateľom, že cena za prepravu je (xx+100) eur. V obchodnom registri nákladnú prepravu nemáme zapísanú.
Považuje sa takáto faktúra za refakturáciu? Alebo už ide o podnikanie? Nedá sa spraviť sprostredkovanie prepravy, konečný odberateľ s tým nesúhlasí.
Aké riziká z tohto môžu vzniknúť?

Toto som i ja minule riešila..... v jednej spoločnosti, a preto posúvam ...
heja3
12.06.12,09:45
Posúvam :) podobný problém

V rámci trojstranného obchodu platí dohoda:
- cena za výrobky bude fakturovaná prvému odberateľovi (nie je problém)
- cena za prepravu bude fakturovaná druhému (konečnému) odberateľovi

Otázka:
My si objednáme u nášho prepravcu prepravu (SK firma) do krajiny konečného odberateľa. Cena za prepravu bude xx eur. My máme dohodnuté s konečným odberateľom, že cena za prepravu je (xx+100) eur. V obchodnom registri nákladnú prepravu nemáme zapísanú.
Považuje sa takáto faktúra za refakturáciu? Alebo už ide o podnikanie? Nedá sa spraviť sprostredkovanie prepravy, konečný odberateľ s tým nesúhlasí.
Aké riziká z tohto môžu vzniknúť?

Tiež ma zaujíma - Posúvam...
Adiks
13.06.12,06:06
Posúvam :) podobný problém

V rámci trojstranného obchodu platí dohoda:
- cena za výrobky bude fakturovaná prvému odberateľovi (nie je problém)
- cena za prepravu bude fakturovaná druhému (konečnému) odberateľovi

Otázka:
My si objednáme u nášho prepravcu prepravu (SK firma) do krajiny konečného odberateľa. Cena za prepravu bude xx eur. My máme dohodnuté s konečným odberateľom, že cena za prepravu je (xx+100) eur. V obchodnom registri nákladnú prepravu nemáme zapísanú.
Považuje sa takáto faktúra za refakturáciu? Alebo už ide o podnikanie? Nedá sa spraviť sprostredkovanie prepravy, konečný odberateľ s tým nesúhlasí.
Aké riziká z tohto môžu vzniknúť?
Zásadnou podmienkou refakturácie je, že rovnakú čiastku, ktorá bola faktúrované tebe, Ty fakturuješ ďalej. Ak fakturuješ s nejakou maržou, potom je to klasická fakturácia a nie je to už refakturácia.
Adiks
13.06.12,06:16
mimotemy Mimochodom, správny termín je prefakturácia alebo refakturácia ?