m_peter
28.11.05,06:22
Caute "poradaci" - nevie mi prosim Vas niekto poradit, co mam robit v pripade, ak mi PC stale vyhadzuje chybu kernell32.dll. Preinstaloval som si Windows 98 SE na Windows 98 CZ a stale mi to robi. Od minuleho tyzdna som pripojeny na net cez "mikrovlnku" a vobec sa mi neda spustit internet Explorer - moze to suvisiet s tou chybnou hlaskou kernell32.dll? Momentalne pouzivam prehliadac K-meleon. Poradte mi prosim, kde sa mam obratit, mam zaniest PC do opravy alebo co?
Diky moc
Marína
28.11.05,05:46
Skús sa pozrieť na nastavenia
Internet Explorer/Nástroje/Možnosti siete Internet/Pripojenia/Natavenia
andrej_rv
28.11.05,05:52
Caute "poradaci" - nevie mi prosim Vas niekto poradit, co mam robit v pripade, ak mi PC stale vyhadzuje chybu kernell32.dll. Preinstaloval som si Windows 98 SE na Windows 98 CZ a stale mi to robi. Od minuleho tyzdna som pripojeny na net cez "mikrovlnku" a vobec sa mi neda spustit internet Explorer - moze to suvisiet s tou chybnou hlaskou kernell32.dll? Momentalne pouzivam prehliadac K-meleon. Poradte mi prosim, kde sa mam obratit, mam zaniest PC do opravy alebo co?
Diky mocAk si preinštaloval Windows, asi je treba k nemu stiahnuť a doinštalovať aj "záplaty" - tzv. servisepacky. Alebo skús pohľadať na tech.podpore microsoftu http://support.exe.sk/
hron
28.11.05,09:22
Tipujem, ze kernel "pada" len pri spusteni IE. Su viry, alebo adware, ktore napadaju konfiguracne nastavenia IE a vedu k podobnym stavom. Reinstalacia nepomoze, treba odvirit, skontrolovat na advare a povymazavat. Inym riesenim je vratit registre do stavu PRED zaciatkom tychto vypadkov. Ak je to len par dni, da sa to z uschovanych kabinetov, ak viac, tak potom reinstalacia WINDOWS. A IE uplne nanovo, z vymazom starej konfiguracie. IE sa musi reinstalovat, lebo aktualne IE uz nezvyknu byt sucastou instalacneho baliku Windows98.
Ak ste nerozumeli ani slovo, tak treba zavolat odbornika.
pankratz
26.12.05,06:16
Myslím, že škoda bola inštalovať w 98. Lepšie by bolo prejsť na W XP. Tento je lepší, inštalácia je jednoduchá. Zvládol som ta aj ja, 2 ročný užívateľ. vo veku 62 rokov. Obsahuje obnovenie systému, v ktorom sa môžte vrátiť k pôvodnému nastaveniu, ak ste niečo pokazili.
AlexS
26.12.05,08:30
Myslím, že škoda bola inštalovať w 98. Lepšie by bolo prejsť na W XP. Tento je lepší, inštalácia je jednoduchá. Zvládol som ta aj ja, 2 ročný užívateľ. vo veku 62 rokov. Obsahuje obnovenie systému, v ktorom sa môžte vrátiť k pôvodnému nastaveniu, ak ste niečo pokazili.
W XP je skutočne lepší, ale pred preinštaláciou chcem upozorniť, že má väčšie nároky na pamať i HDD. W XP iba potvrdzuje, že najhorší vír je MS, požiera RAM i HDD.:)
pankratz
26.12.05,17:00
Nároky na pamäť vychádzajú z toho, že program si ukladá do pamäte všetko, čo sa robí na pc. A práve v nastavení tejto doby, obnovenia systému je problém. Ja mám RAM len 128 MB. Je to málo, ale v čase keď som si kupoval pc mi to stačilo. A potom už som zistil, že všetko čo spravím, sa mi zapisuje, a vždy sa mi znižuje voľná kapacita. Po pátraní som zistil, že je potrebné nastaviť kratšiu dobu na obnovenie, a potom sa automaticky ostatné údaje, po nastavenom čase vymažú. Nakoniec som získal 700 MB voľnej pamäte. A v pravidelnom intervale dať vyčistiť disk, defragmentovať HDD. Aj cookies som nastavil na kratšiu dobu, 3 dni. A zatiaľ mi stačí kapacita pamäte, hoci pôvodne som ju plánoval rozšíriť.
lenkak
26.12.05,19:24
Na prácu s Internetom je lepší WinXP.