Evelinka11
02.12.10,12:46
Dobry den,prosim o pomoc pri rieseni mojho problemu...v januari mi konci rodicovska dovolenka, chcem sa vratit do prace...lenze...v marci bola firma(s.r.o.) v ktorej som pracovala predana(nevedela som o tom, nikto mi nic neoznamil)..novy majitel sa asi vyparil, firma je totiz nefunkcna,len papierova....na adrese uvedenej v OR som nasla byvat romov, telefonne cislo je neexistujuce, nemam sa ako s dotycnym majitelom skontaktovat a poriesit tak aspon moju vypoved a odhlasky zo socialky...lebo asi ma nezamestna( on totizto o mne ani nevie!!! Ked sa firma predavala, tak vsetky mzdove papiere ostali u mojho byvaleho sefa a dodnes su tam!!!)
Ako mam toto riesit???
Netka
02.12.10,13:43
Už ti asi zostáva len kontaktovať bývalého šofa, keď predpokladáš, že má mzdovú evidenciu on.
Evelinka11
02.12.10,13:47
A moze mi aj byvaly sef dat vypoved so spatnou platnostou, myslim ku dnu predaja firmy? On mi tvrdi, ze nemoze, ze on s tym uz nic nema...
Netka
02.12.10,13:49
Výpoveď Vám spätne dať nemôže.

Skúste sa informovať na SP či ste tam prihlásená, v tomto stave by ste tam mala mať prerušenie z dôvodu RD. Ale aspoň si overíte či Vás evidujú pri konkrétnej firme.
Evelinka11
02.12.10,13:51
A ako sa teda dopracujem ku vypovedi??? O odstupnom uz ani nesnivam..... V SP ma eviduju, neposiela zial ani prazdne vykazy, na ich vyzvy tiez nereaguje...
Netka
02.12.10,14:02
Skúste sa ohnať tým, že ak Vám nedá výpoveď musí Vám prideliť prácu podľa pracovnej zmluvy. A ak Vám ju nepridelí musí Vám platiť náhradu vo výške priemerného zárobku /Prekážky na strane zamestnávateľa §142 ods. 3/
Evelinka11
02.12.10,14:12
No, len on nereaguje, neprebera ziadne listy...addresa je neplatna...mobil neplatne cislo...tazko sa mozem niecim ohanat, nemam skym...Byvaly zamestnavat je predsa byvaly, mam to riesit zo sucasnym- nezvestnym, nie? A nebol tu poruseny zakon? Ked sa firma predavala, nemali uz vtedy som mnou ukoncit PP?
Zoltán Kovács
02.12.10,14:16
No, len on nereaguje, neprebera ziadne listy...addresa je neplatna...mobil neplatne cislo...tazko sa mozem niecim ohanat, nemam skym...Byvaly zamestnavat je predsa byvaly, mam to riesit zo sucasnym- nezvestnym, nie? A nebol tu poruseny zakon? Ked sa firma predavala, nemali uz vtedy som mnou ukoncit PP?


Zmena majiteľa nie je dôvod na ukončenie PP. Ak to vôbec bol predaj firmy?
Evelinka11
02.12.10,14:38
Bol to predaj.Ide mi o to, koho mam kontaktovat, ked sucasny majitel je " nezvestny"??Kde mam nastupit, ked mi skonci RD?Na adrese uvedenej v OR byvaju romovia, telefon je tiez neplatny...S nim nie je sanca nieco poriesit....Tak co robit v tomto pripade? Firma uz v podstate nefunguje, ziadna cinnost, som jediny zamestananec...