AdrianaA
02.12.10,15:00
Dostali sme od dodávateľa z nemecka faktúru za špedičné služby. Samozdanili sme túto faktúru a potrebujeme ju refakturovať do tretej krajiny - ruska. Mám postupovať tak, že som službu prijala a následne ju poskytujem a miesto dodania bude v SR, teda na faktúre do ruska bude slovenská DPH ?
IvoM
03.12.10,07:29
Z toho čo si napísala sa to jednoznačne nedá posúdiť, pozri si §47 najmä §47.6, ak ide o špedičné služby súvisiace s vývozom tak bez DPH.
AdrianaA
03.12.10,08:43
Zle som napísala otázku.
Od ruského dodávateľa sme kúpili tovar, ktorý sa loďou dopravil do Hamburgu, kde nám špedička pripravila všetky dokumenty a tovar prostredníctvom dopravcu sme doviezli do SR, kde bol preclený. Potiaľto je to OK. Špedičná firma nám však dodatočne vyfaktúrovala náklady spojené s odobratím tovaru, nakoľko musela s ruskou firmou riešiť určité záležitosti - doklady sprevádzajúce tovar neboli v poriadku. Tieto dodatočné náklady faktúrovala nám,lebo mi sme jeho zmluvný odberateľ špedičných služieb.
Nakoľko ale tieto náklady boli spôsobené ruskou firmou, ktorá nesprávne pripravila doklady k tovaru, tak my chceme rusom tieto dodatočné náklady refaktúrovať. No a nie som si istá akým spôsobom.