Gong
02.12.10,14:03
Ahojte, prosím o radu, bola nám uhradená faktúra za právne služby za vymáhanie pohľadávky v auguste, v oktobri mi klient poslal mail, že klientovi pohľadávku uhradia, a že našu vystavenú faktúru mám započítať. Prosím faktúru ktorú som vystavila mám dobropisovať?, a aby som im nevracala sumu naspäť spravím jednostranný zápočet s inou faktúrou, ktorú som im vystavila? (mesačne im učtujeme paušál) tak s tým by som im to mohla započítať. Dakujem
Gong
02.12.10,13:47
...nikto mi nevie poradiť prosíím :-(((((((((((((((((((((((((((((((((
Zoltán Kovács
02.12.10,14:11
Trošku domotané zadanie. Mne z toho vychádza, že sú traja zúčastnení. Je to tak?
Gong
02.12.10,14:32
... nie nie fakt som to trošku domotala, nemala som tam udávať to čo má klient, proste my sme vystavili fa za službu, ktorú nám zaplatili, lenže službu nevykonáme, a aby sme neposielali späť peniaze, tak mám urobiť zápočet s druhou fa, ktorú sme im vystavili. Tak si myslím, že tú fa by som mala vystornovať a potom aby som nemusela vraciať peniaze, tak urobím započet s druhou fa, a podľa mna mi stačí jednostranný zápočet. Mozno sa mýlim. Dakujem
Zoltán Kovács
02.12.10,16:12
... nie nie fakt som to trošku domotala, nemala som tam udávať to čo má klient, proste my sme vystavili fa za službu, ktorú nám zaplatili, lenže službu nevykonáme, a aby sme neposielali späť peniaze, tak mám urobiť zápočet s druhou fa, ktorú sme im vystavili. Tak si myslím, že tú fa by som mala vystornovať a potom aby som nemusela vraciať peniaze, tak urobím započet s druhou fa, a podľa mna mi stačí jednostranný zápočet. Mozno sa mýlim. Dakujem


Takto už je to pochopiteľné. Faktúru za nedodanú službu samozrejme stornovať.
Stačí jednostranný zápočet prijatých peňazí na úhradu inej faktury, aby sa nemuseli bubaky vrátiť. Ale samozrejme je potrebné upovedomiť odberateľa o tomto zápočte.
Gong
02.12.10,16:15
prosíííííííím :-(((((((((
Gong
02.12.10,16:16
Dakujem, pošlem mu oznámenie o zápočte.