kamila60
02.12.10,14:06
Dobrý deň. Nevie mi tu niekto z chlapov poradiť, ako prekopírovať MRP Mzdy a pers. vizuál. systém na externý disk a po následnom vyčistení PC, nainštalovať celú verziu aj s údajmi späť? ďakujem
Lubo44
02.12.10,13:31
Myslím, že prekopírovať celý program nie je dobré riešenie. Pretože môžu tam byť nejaké súbory viazané na systém. Neviem čo myslíš pod pojmom vyčistiť PC. Ak ho chceš preinštalovať. Tak neodporúčam ti kopírovať celý program. Stačí ak si odzálohuješ dáta na externý disk. Normálne podľa štandardného postupu v programe. Akurát si vyberieš inú cestu, kde treba uložiť súbor. Alebo si jednoducho skopíruj len zálohový súbor na externý disk. Potom po preinštalovaní systému si znova naištaluj MRP mzdy a personalistika a urob obnovu zo zálohy - z externého disku.
adinka55
02.12.10,13:32
No ja by som to cele urcite nekopirovala, nakolko sa jedna o win program.
Urob si klasicku zalohu na USB, pripadne sa este poisti zalohou na ten externy disk. Po vycisteni PC si stiahni najaktualnejsiu verziu zo stranky MRP (ak mas samozrejme predplatene) a zalohu obnov (Firma - Udrzba udajov aktualnej firmy - Obnovit udaje)
kamila60
02.12.10,13:36
...veľká vďaka za rady, technik povedal, že môj PC už treba dať na poriadok, vraj mi požičia externý disk, aby som si tam nakopírovala, čo chcem nechať a on potom dá PC na poriadok...len ja som hrozný laik... tak preto táto prosba... podľa vašich rád a za pomoci technika to snáď už nejako zvládneme...
kamila60
02.12.10,13:40
...a ešte jedna asi priblbá otázka...ak mi technik všetko z PC vymaže, ja si potom stiahnem najnovšiu verziu MRP a z tej zálohy z USB tam potom jednoducho ako dostanem tie archivované údaje?
adinka55
02.12.10,13:48
No ja by som to cele urcite nekopirovala, nakolko sa jedna o win program.
Urob si klasicku zalohu na USB, pripadne sa este poisti zalohou na ten externy disk. Po vycisteni PC si stiahni najaktualnejsiu verziu zo stranky MRP (ak mas samozrejme predplatene) a zalohu obnov (Firma - Udrzba udajov aktualnej firmy - Obnovit udaje)


Obnova sa robi takto:
(Firma - Udrzba udajov aktualnej firmy - Obnovit udaje (cez tlacitko Prehladavat si nastavis cestu na ten USB kluc a len potvrdis)
Leila2006
02.12.10,13:48
Ak ti technik všetko z PC vymaže, najprv si budeš musieť nainštalovať program MRP, až potom tam dáta z USB skopíruješ cez položku údržbu údajov a obnovu údajov.
Stefan2005
02.12.10,13:49
... ja naopak by som radil prekopírovať celý adresár Mzdy na iné médium, a obzvlášť Data*** a DataZal (robím si vždy aj takúto zálohu) - aj keď by sa po inštalácii použila voľba obnova dát....

Možná to neviem nastaviť, ale v prípade multiverzie MRP robí zálohu vždy len konkrétnej firmy, nie všetkých firiem (ak mám zatvorenú firmu, zálohovanie a obnova nie je možná). Odzálohovaním všetkých dát sa možno vyhnúť tomu, že by sa zabudlo za zálohovanie určitej firmy !
Leila2006
02.12.10,13:53
... ja naopak by som radil prekopírovať celý adresár Mzdy na iné médium, a obzvlášť Data*** a DataZal (robím si vždy aj takúto zálohu) - aj keď by sa po inštalácii použila voľba obnova dát....

Možná to neviem nastaviť, ale v prípade multiverzie MRP robí zálohu vždy len konkrétnej firmy, nie všetkých firiem (ak mám zatvorenú firmu, zálohovanie a obnova nie je možná). Odzálohovaním všetkých dát sa možno vyhnúť tomu, že by sa zabudlo za zálohovanie určitej firmy !

no to je pravda, to ma nenapadlo, v multiverzii treba potom veru nahodiť každú firmu zvlášť...v tom prípade je lepšie skopírovať celý program...
mne technik tiež radil kopírovať aj na ext.disk vždy celý program, no nerobím to tak, lebo to strašne dlho trvá...
kamila60
02.12.10,14:01
...ešte raz ďakujem, ste zlatí... po vašich radách som už aspoň trochu v obraze a myslím, že keď si ich prečíta technik, tak to spolu zvládneme bez ujmy...:)
Dav
02.12.10,16:36
Ak bude verzia MRP vyššia, ako tá, v ktorej si robila zálohu, dáta Ti neobnoví. Mala by si si zazálohovať údaje, stiahnuť zo stránky MRP aktualizačné súbory a zazálohovať aj tie.Po preinštalácii počítača budeš musieť nahrať aj súbory, ktoré sú k spusteniu MRP potrebné. Základnú verziu budeš aktualizovať tými súbormi zo zálohy, aby si mala istotu, že budeš mať rovnakú verziu programu, a nakoniec obnovíš údaje zo zálohy.

Alebo zazálohuješ celé MRP, po preinštalácii stiahneš len súbory prostredia a prekopíruješ celé MRP.
kamila60
02.12.10,17:36
Ďakujem a pekný večer...
lenkak
03.12.10,07:26
Ak bude verzia MRP vyššia, ako tá, v ktorej si robila zálohu, dáta Ti neobnoví.

toto sa mi nezdá, ostatné ok.
Ja mám odskúšané, že záloha nesmie byť vo vyššej verzii ako program kde sa dáva záloha.
kamila60
03.12.10,11:33
...v tom prípade by to bolo jednoduchšie...ďakujem
miakral
31.01.11,12:22
dobrý deň,
mám problém zálohovať dáta cez údržbu dát si dám prechádzať dám si to uložiť niekam do dokumentov a kliknem na zálohovať uloží sa mi to vo formáte phc a nedá sa mi otvoriť v pc.....som úplný začiatočník neviem kde robím chybu a čo mám dalej robiť..prosíííím poradte mi niekto dakujeeeeem
Stefan2005
31.01.11,13:26
dobrý deň,
mám problém zálohovať dáta cez údržbu dát si dám prechádzať dám si to uložiť niekam do dokumentov a kliknem na zálohovať uloží sa mi to vo formáte phc a nedá sa mi otvoriť v pc.....som úplný začiatočník neviem kde robím chybu a čo mám dalej robiť..prosíííím poradte mi niekto dakujeeeeem

a otázku máš akú ?
Ak to uložilo s rozšírením phc, tak je to v poriadku; ak bude treba obnoviť v MRP dáta, tak z tohoto súboru dokáže obnoviť dáta.
Nie je mi známe, za akým účelom chceš súbor xxxxxxx.phc otvoriť v PC - resp. čo s ním chceš robiť. Ale ak veľmi, je to ZIP archív s koncovkou phc...
miakral
31.01.11,13:59
dakujem za odpoved,už som tomu pochopila,že mi to proste otvorí až ked to budem chcieť obnoviť v programe MRP ja som sa zľakla,že ked mi to nechce otvoriť v pc,tak to je proste zle zálohované....som totálny začiatočník a stresujem pri maličkostiach:-)
Stefan2005
31.01.11,17:54
...dám si to uložiť niekam do dokumentov ...


...som totálny začiatočník a stresujem pri maličkostiach:-)

hlavne potom to "niekam" nezabudni poznačiť, aby si daný súbor vedela v prípade potreby nájsť.... to by bol len stress.
lenkak
31.01.11,20:33
súbor s koncovkou phc vie použiť mrp. Tak sa neznepokojuj.
Až v programe mrp použiješ na obnovu uložený súbor phc.
Otvoriť ten súbor vieš napríklad v notepad, ale jeho obsahu neporozumieš.
Stefan2005
31.01.11,21:00
...Otvoriť ten súbor vieš napríklad v notepad, ale jeho obsahu neporozumieš.

... prezradím ešte oniečo viacej - ak sa koncovka .phc nahradí .zip, tak Total Commander (resp. akýkoľvek správca súborov a archívov) ho bez problémov otvorí a extrahuje - sú v ňom súbory dbf, dbf, .... zálohovanej firmy (Data00XX).
lenkak
31.01.11,21:06
... prezradím ešte oniečo viacej - ak sa koncovka .phc nahradí .zip, tak Total Commander (resp. akýkoľvek správca súborov a archívov) ho bez problémov otvorí a extrahuje - sú v ňom súbory dbf, dbf, .... zálohovanej firmy (Data00XX).

a potom už len postačí databázový program,napr.: dbase a môžeme si aj poopravovať dbf súbory. ;)
polka
01.02.11,14:54
Potrebovala by som vedieť, či sa dajú preniesť dáta jednej z firiem z jedného licencovaného programu MRP podv. účtovníctvo multiverzia do nového MRP, ale s iným licenčným číslom a ako. Ďakujem veľmi pekne za rady.
Dav
01.02.11,15:31
Potrebovala by som vedieť, či sa dajú preniesť dáta jednej z firiem z jedného licencovaného programu MRP podv. účtovníctvo multiverzia do nového MRP, ale s iným licenčným číslom a ako. Ďakujem veľmi pekne za rady.
1. MRP -Vybrať firmu -otvoriť- Údržba dát - Zálohovať /vyhľadať adresár (v prvej multiverzii).
2. MRP- Vybrať firmu -otvoriť -Program-Voľba a definícia firiem- Pridať. Otvoriť pridanú firmu - Údržba dát-Obnoviť zo zálohy/vyhľadať adresár so zálohou vytvorenou podľa bodu 1.
lenkak
01.02.11,20:41
len sa nezľakni, že Ti bude vypisovať hlášku, že obnovuješ data z inej licencie do inej, a ak Ti ani nesedí poradové číslo firmy, tak aj na to upozorní.
polka
01.02.11,21:40
len sa nezľakni, že Ti bude vypisovať hlášku, že obnovuješ data z inej licencie do inej, a ak Ti ani nesedí poradové číslo firmy, tak aj na to upozorní.
Mám doma nainštalovaný MRP licencovaný (z práce), len teraz neviem, ako postupovať. Keďže potrebujem novú licenciu pre inú firmu, či si mám ten pôvodný MRP odinštalovať a nanovo nainštalovať prázdny program, do ktorého by som preniesla tie zálohované dáta, alebo sa to dá dáko spraviť aj bez toho, aby som odinštalovávala? Prosím poraďte mi, ale polopate ak je to možné.
lenkak
01.02.11,22:00
dá sa mať aj dve licencie na jednom pc. A mať aj každú firmu v jej licencii. Záleží ako chceš pokračovať.
To čo máš nainštalované to už treba nechať tak. A druhú licenciu nainštalovať do pc, ale na iné miesto.
Zvyčajne sa ukladá do:
C:\Program Files\MRP a podadresár podvojné alebo jednoduché účtovníctvo...
a ten druhý musí byť inde,
napr na D:
alebo môže byť aj na C: a pod iným menom.
napr:
C:\MRPxy a podadresár podvojné alebo jednoduché účtovníctvo...
Proste musíš ich mať odlíšené.
alebo aj na:
C:\Program Files\MRPxy a podadresár podvojné alebo jednoduché účtovníctvo...
tu musí byť iný názov mrp.
A dať si pozor, akú firmu práve robíš.
polka
01.02.11,22:17
JOj, Lenka, ty si taká zlatá, takže nemusím nič odinštalovať, len si novú licenciu nainštalujem na nové miesto v PC a do nej si prenesiem firmu z prvej licencie? A predsa ešte niečo. Pri inštalácii novej licencie mi treba na to nové miesto nanovo nainštalovať celý program MRP?
lenkak
02.02.11,07:10
nemusíš nič odinštalovať.
Pri druhej inštalácii nemusíš základ mrp inštalovať, postačí Ti rovno nainštalovať upgrade z netu, alebo ak máš cd, tak verziu z tade a potom upgrade, len si daj pozor na miesto kde ho bude inštalovať, lebo potom budeš každý nový upgrade inštalovať podľa mrp kde máš uložené, teda aj na prvú inštaláciu aj na druhú.
polka
02.02.11,07:17
nemusíš nič odinštalovať.
Pri druhej inštalácii nemusíš základ mrp inštalovať, postačí Ti rovno nainštalovať upgrade z netu, alebo ak máš cd, tak verziu z tade a potom upgrade, len si daj pozor na miesto kde ho bude inštalovať, lebo potom budeš každý nový upgrade inštalovať podľa mrp kde máš uložené, teda aj na prvú inštaláciu aj na druhú.
Lenka, myslím, že som to pochopila a dúfam, že po zakúpení novej licencie sa mi to podarí zrealizovať. Veľmi si mi pomohla, za čo ti ešte raz moc a moc ďakujem, bo som mala hrozné mindráky z toho, že prídem o všetky dáta.
lenkak
02.02.11,07:19
keď budeš si robiť zálohy, pravidelne, zakaždým, či na disk, alebo aj iné záložné miesto, tak sa nemusíš o data báť, len treba ich stále zálohovať.
polka
02.02.11,07:27
keď budeš si robiť zálohy, pravidelne, zakaždým, či na disk, alebo aj iné záložné miesto, tak sa nemusíš o data báť, len treba ich stále zálohovať.
To robím stále aj teraz, len som nevedela ako je to s dvomi licenciami na jednom počítači. Ešte raz vrelá vďaka.
Ivuchak
22.06.11,06:45
Zdravím. Prosím súrne o radu. Nainštalovala som do nového PC Mzdy, stiahla up grade, urobila obnovu zo zálohy. Prenieslo mi len databázu zamestnancov, zálohy na mzdu, dochádzku...ale mzdy vykazuje nulové :eek: spätne roky dozadu, čo s tým? Prosím poradte, dnes mám robiť výplaty. Ďakujem.
Ivuchak
22.06.11,06:56
Zdravím. Prosím súrne o radu. Nainštalovala som do nového PC Mzdy, stiahla up grade, urobila obnovu zo zálohy. Prenieslo mi len databázu zamestnancov, zálohy na mzdu, dochádzku...ale mzdy vykazuje nulové :eek: spätne roky dozadu, čo s tým? Prosím poradte, dnes mám robiť výplaty. Ďakujem.

Ešte som si všimla, že mzdy vyplácané v hotovosti prešli, aj tie zálohy boliv hotovosti. Mzdy posielané na účet sú nulové.
Stefan2005
22.06.11,09:04
... Nainštalovala som do nového PC Mzdy, stiahla up grade, urobila obnovu zo zálohy. ...ale mzdy vykazuje nulové...

osobne zvyknem (zatiaľ výnimočne) robiť obnovu zo zálohy vždy v tej verzii, ktorá ju vytvorila... a upgrade až potom....
Ivuchak
22.06.11,10:09
osobne zvyknem (zatiaľ výnimočne) robiť obnovu zo zálohy vždy v tej verzii, ktorá ju vytvorila... a upgrade až potom....

Skúsila som, z verzie 34 do 34 a nepomohlo:mee::mee: aj tak vdaka :)
Ivuchak
22.06.11,11:33
Tak som sa inšpirovala úvodnými príspevkami a som to po pol dni skúšania :eek: klasickými postupmi proste skopírovala, celý adresár v starom PC a hurá, všetko to tam mám. Dúfam, že neoľutujem ...
miakral
27.02.12,10:01
prosím Vás, robím si zálohovanie dát pre ročnou uzávierkou.Cez údržbu dát som si zálohovala do pc a následne na CD dáta,ale chcem sa opýtať,či mám urobiť ešte aj kopírovanie celého programu Mrp niekde som čítala,že sa to odporúča.ale neviem čo to znamená,ako si mám celý program skopírovať?dakujem
lenkak
27.02.12,11:14
Program sa dá zálohovať aj celý tak ako píšeš. Robí sa hlavne vtedy keď robíš sama nejaké zostavy, eviduješ zostavy, prípadne exporty si chceš zálohovať, a takisto aj v prípade že keby si musela nanovo inštalovať celé mrp, potom by si nainštalovala len základ systému, aktuálnu verziu a prekopírovala by si data a všetko by si mala. Nemusela by si každú firmu, každý rok zvlášť obnovovať.
Kopírovať treba mrp tam kde sa naištalovalo. Zvyčajne býva cesta:
C:\Program Files\MRP
novšie verzie resp. zakúpené licencie sa už inštalujú inde, ale ja stále používam staré cesty.