jued
02.12.10,14:06
Ak vykonám službu na stavbe v SR a účtujem to českej firme, ktorá mi len české IČ DPH, tak faktúru vystavujem s DPH ? Aspoň si myslím, ale neviem či je to správne.
Lubo44
02.12.10,13:25
Miesto dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza. Takže ak je stavba na Slovensku, DPH patrí Slovenksu. Faktúru vystavíš s DPH. - § 16, ods. 1
renocka99
09.06.11,09:15
A ako je tento prípad po 1.1.2011?
takto?
je to služba podľa § 15 ods.1 - čo si myslím, že jej - fakturujete bez slovenskej DPH a českú firmu uvediete do súhrnného výkazu??
Ďakujem
ingak
18.12.11,21:58
Ja mam opacny pripad. V Cechach sme si prenajali priestor na "vzorkovnu" a objednali si stavebne upravy u platcu dph v Cechach. Fakturu nam vystavil s ceskou dph. Malo by to byt vporiadku. Zaujima ma ci nemame povinnost registracie dph v Cechach? Vzorkovna - su tam vystavene vzorky, nie je to predajna, ani sklad, nie je tam ani zamestnanec.
Pavol / Lukáčik&Partners
19.12.11,10:42
Malo by sa jednat o sluzbu podla §16 ods. 1 t.j. fakturovane by to malo byt s Ceskou DPH. K otazke registracie - musite si pozriet Cesku legislativu, ale nas zakon v §5 hovori, ze zahranicna osoba je povinna podat ziadost o registraciu pred zacatim vykonavania zdanitelnej cinnosti. Bude táto vzorkovna vykonavat nejake zdanitelne transakcie - dodavat tovar, prip. poskytovat sluzby?
ingak
19.12.11,20:58
Vzorkovna bude sluzit da sa povedat na reklamu. Budu tam len upevnene vzorkove kusy. Vtedy si myslim, ze nemame prevadzkaren.Ale akonahle by sme zamestnali tam cloveka, ktory by tam mal pracovnu dobu od do a poskytoval by informacie pripadne uzatvaral zmluvy, tak vtedy by sa to posudzovalo ako prevadzkaren.
Pavol / Lukáčik&Partners
20.12.11,10:27
Súhlasim s Vasim nazorom. Tento typ cinnosti by nemal zakladat povinnost registracie pre DPH v CR. Faktura bola vystavena spravne s ceskou DPH. Ak ste DPH registrovana na Slovensku, mozete si po splneni vsetkych zakonnych podmienok podat ziadost o vratenie tejto DPH.