kubiška
02.12.10,14:09
Potrebovala by som važení priatelia poradiť. Majú nám v byte meniť vodomery pre studenú úžitkovú vodu. Svetlosť otvoru v šachte, kde sú stúpačky máme 300x300, správca bytového domu však tvrdí, že montéri, ktorí budú vymieňať vodomer tvrdia, že uvedený rozmer je malý. Rada by som vedela, akú svetlosť musí mať ten otvor, aby sa montážnik dostal k vodomeru.
Ďakujem :)

Katarína
kubiška
02.12.10,16:07
dakujem.
220870
02.12.10,16:11
Líši sa to podľa jednotlivých tipov šácht.Pri výmene alebo revízii potrubí rozvodov môžu požadovať aj 90 x 150 cm.
kubiška
03.12.10,06:21
jasne, ze to zalezi hlavne od sachty, teda jej rozmerov, to mas pravdu :)

lenze nam nejdu vymienat cele potrubie, to je samozrejme, ze by som tym padom musela celu stenu vyburat, nam maju vymienat vodomery, pocitam, ze ak to budu odmontovavat nejakym klucom ci hasakom, tak pochybujem ze bude mat dlzku vacsiu nez 30 cm!!! tym padom sa do tej sachty cez nas otvor dostane, za to ze je sachta mala uz ja nemozem.....takze ak je mala cize uzka sachta, nemoze pouzit obro kluc!!! a tym padom mu nas otvor 30cm x30 cm musi stacit, ci nie??? nevie mi s tym poradit nejaky pan monter, alebo niekto, kto takuto pracu vykonava?
dakujem