83gene
02.12.10,14:14
Dobry den,

zacinam uctovat v programe MKsoft. Zadavam si dosle faktury, no nie je mi jasne co mam zadavat do kodu predkontacie a textu predkontacie,a naco to sluzi.

dakujem
tuta
02.12.10,14:01
Kód predkontácie si stanovuješ sama a to tým, že si do predkontácií zadáš napr. FATEL - faktúra za telefón, alebo si faktúru za telefón označíš napr. 1, všetko záleží len od Teba ako si to nastavíš.
Text sa Ti zobrazuje na doklade.
tuta
02.12.10,14:03
Ináč tu na porade je založená téma:

http://www.porada.sk/t8015-mksoft.html,

Ale ak budeš potrebovať pomoc kľudne sa pýtaj :):)
Stefan2005
02.12.10,14:05
...zacinam uctovat v programe MKsoft. ... no nie je mi jasne co mam zadavat do kodu predkontacie ...

toto je ten moment, keď treba zobrať manuál k danému programu, a treba sa do neho podívať :).

Konkrétne sa k tomuto píše:

"V okne Predkontácie účtovania máte možnosť zadefinovať predpisy pre vytvorenie účtovných dokladov v účtovnom denníku a saldokonte pohľadávok a záväzkov. Zoznam predkontácií účtovania sa zobrazí cez stlačenie kláves Ctrl+U alebo z menu hlavného okna programu U-Účtovníctvo – Predkontácie účtovania.

Tip Vytváranie dokladov cez predkontácie účtovania je vďaka týmto nastaveniam jednoduchšie, zaberie menej času a obmedzí vznik chýb pri účtovaní."
83gene
07.12.10,07:53
Dakujem za rady.

Teraz by som chcela spytať:
Mali sme haváriu auta, došla faktúra zo servisu a krycí list. V mksofte zaúčtujem klasicky došlú faktúru v saldokonte, spoluúčasť a čiastku, ktorú zaplatila poisťovna rovno servisu zaúčtujem ako nový doklad v účtovnom denníku. Ako mám prosím Vás prepojiť došlú faktúru s čiastkou v ÚD, ktorú zaplatila poisťovňa?

Vopred Vám ďakujem.
83gene
10.12.10,11:18
Prosím Vás ako mám postupovať pri vytvorení faktúry k prijatej platbe v mk softe? Podľa príručky mi to neide.
Dakujem.
83gene
10.12.10,11:23
Vždy odomna pýta variabilný symbol v doplnkovom rozúčtovaní, pričom v príručke nie je zadaný, čo je aj logické,keďže faktúru chcem iba nahodiť,nie uhradiť a nechce ma pustiť ďalej.
charly5252
24.02.16,18:23
Mk soft neodporúčam. Mám veľmi zlé skúsenosti. Prečo? 1. prioritou u nich je nie pomoc ale spôsob jak vytiahnuť peniaze od zákazníka. Zbytočne zložitý a miestami nefunkčný. Každý koho poznám naňho nadáva nechápem jak ho tu môže dakto chváliť, asi si píšu komentáre sami :D