eva16
02.12.10,16:07
Dobrý podvečer,
mám dosť zaujímavú otázku? Platiteľ A - SK DPH vykonával služby (prepravu zeminy na smetisku v ČR) pre druhého platiteľa B - SK DPH. Tento druhý platiteľ B, vykonával tieto isté práce pre tretieho platiteľa C - SK DPH. A ešte aj ten tretí platiteľ dodával tieto služby pre platiteľa D - ČR DPH.
Ako fakturuje platiteľ A platiteľovi B, platiteľ B platiteľovi C.....???? Malo by to byť bez SK DPH, nakoľko boli práce vykonávané v ČR? Komu sa bolo treba registrovať v ČR pre DPH?
Je to riadne zamotané, však......Skúsi mi niekto poradiť?
danushka
02.12.10,15:13
Každý registrovaný pre DPH na SK fakturuje SK odberateľovi so slovenskou DPH, keďže SK objednávateľ zadal práce pre SK vykonávateľa, DPH registrovaného.

Ten, čo tieto služby fakturuje CZ odberateľovi - fakturuje bez DPH, CZ odberateľ vo svojej krajine túto službu dodaní.

Takže ten, čo chce poskytovať službu v CZ a nemá povinnosť registrácie DPH na SK, môže požiadať DÚ o pridelenie IČ DPH a bude mať povinnosť podávania štvrťročných súhrnných výkazov DÚ.
eva16
02.12.10,17:09
Ok, ale ked tie práce boli dodané v ČR a nie v SR, tak tam by malo platiť §16 odst.1 služby ktoré sa viažu k nehnuteľnosti ???? A teda faktúry by mali byť bez DPH ????
Luba
03.12.10,21:23
Asi si treba najprv vydefinovať, čo je to vlastne za službu. Teda nie som si istá, či preprava zeminy na smetisku je služba viažuca sa na nehnuteľnosť. To boli stavebné práce , keď sa buduje to smetisko, či ako? Ak by to bolo viažuce sa na nehnuteľnosť, tak by bolo miesto dodania na každej úrovni v ČR a bolo by treba odviesť daň v ČR.