sonicka_1
02.12.10,19:38
Ahojte,
chcela by som kupit laminator, avsak netusim podla coho vyberat, nasla som podobne, ale jeden je za 19 a druhy za 250 :confused:
Podla coho sa kupuju?
buchač
02.12.10,18:42
Ahojte,
chcela by som kupit laminator, avsak netusim podla coho vyberat, nasla som podobne, ale jeden je za 19 a druhy za 250 :confused:
Podla coho sa kupuju?
Podľa účelu ...;)

Podobné nie sú vždy tie isté ...:rolleyes:
sonicka_1
02.12.10,19:37
ucel laminovanie :) klasicke laminovanie certifikatov a podobnych veci
Chobot
03.12.10,09:19
ucel laminovanie :) klasicke laminovanie certifikatov a podobnych veci

To nám je jasné, že si s ním nebudeš žehliť vlasy....;) Ale koľko budeš laminovať denne? 1 dokument, alebo 300 dokumentov? Ako rýchlo potrebuješ zalaminovať dokument? Sú laminátory, kde A4 trvá zalaminovať cca 1 minútu, ale sú aj také, kde to preletí za pár sekúnd. Ako rýchlo potrebuješ zahriať laminátor na prevádzkovú teplotu? Stačí, ako bude zahrievať 10 minút? Alebo potrebuješ rýchlejšie?

Dal som raz laminovať v jednej kopírovacej službe. Keď ujco zapol laminátor, zahrieval sa (ten laminátor, nie ujco ;):D) asi 15 minút. Potom kým mi zalaminoval 2 A4 dokumenty, trvalo to asi 5 minút. A aj tak to nebolo dokonale zalaminované, jeden roh sa mi za 2 dni oddelil. Tak taký laminátor do profesionálneho obchodu je nevhodný. Možno doma.

Niektoré laminátory majú len gombík ON-OFF, alebo ani to nie. To sú tie za 19,99 EUR (videl som taký aj v LIDLI). Doma stačia. Do firmy by som kupoval s kontrolkou teploty a výkonnejší (aby si nečakala 15 minút na zahriatie).
marek kk
06.10.13,10:30
Napriklad ja robim vraci na laminatore za 50000e a laminuje 2000 a2 za hodinu