ERROR141
02.12.10,21:09
dobry den, na vyhladavanie pouzivam CTRL - F a nie vzdy nájde to co potrebujem aj ked sa na to prave divam, mam tam cca 14 tis. riadkov a 4 stlpce, je nejaká funkcia aby som mohol vsetky data nacitat a vylepsit vyhladavanie alebo je to uz preplnene a preto to nevyhladava korektne ??
radioblaster
02.12.10,21:28
co znamena vylepsit? ja mam tabulku zo 110k riadkami a vyhladava pomerne rychlo a korektne
ERROR141
03.12.10,06:47
no aby to poriadne vyhladavalo, ci sa tomu neda nejak pomoct
marjankaj
03.12.10,08:08
no aby to poriadne vyhladavalo, ci sa tomu neda nejak pomoct

A čo ti to poriadne nevyhľadalo?:confused:

Ešte existuje funkcia FIND.
ERROR141
03.12.10,08:57
Používam Ctrl + F , co je myslim ta funkcia, ak nie opravte ma.

a ked napisem do okna ktore sa objavi po stlaceni klaves presný názov,prípadne telefonne cislo, napise mi ze program SM Excel nenasiel hladane udaje
marjankaj
03.12.10,09:01
Používam Ctrl + F , co je myslim ta funkcia, ak nie opravte ma.

a ked napisem do okna ktore sa objavi po stlaceni klaves presný názov,prípadne telefonne cislo, napise mi ze program SM Excel nenasiel hladane udaje

Prilož súbor.:eek:

CTRL+F nie je funkcia. Je to makro. Výsledok funkcie je vždy nejaká hodnota.
Dvojičky
28.12.10,12:41
Dobrý deň. Poprosila by som Vás o radu. Robím v exceli tabuľku, keď zapíšem do jednej bunky nejakú hodnotu a chcem pokračovať v druhej bunke , automaticky sa mi tá prvá bunka s číslami vymriežkuje, čísla nevidieť. Ako si to mám nastaviť, aby mi to nerobilo. Viete mi poradiť ? Ďakujem
PaloPa
28.12.10,14:04
Používam Ctrl + F , co je myslim ta funkcia, ak nie opravte ma.

a ked napisem do okna ktore sa objavi po stlaceni klaves presný názov,prípadne telefonne cislo, napise mi ze program SM Excel nenasiel hladane udaje

Problém bude asi v tom, že máš nastavené prehľadávanie len celých buniek, alebo buniek s určitým formátom, resp. hľadaná hodnota je výsledkom vzorca, ale nemáš nastavené prehľadávanie v hodnotách.

Viď obrázok.

P.
PaloPa
28.12.10,14:27
Dobrý deň. Poprosila by som Vás o radu. Robím v exceli tabuľku, keď zapíšem do jednej bunky nejakú hodnotu a chcem pokračovať v druhej bunke , automaticky sa mi tá prvá bunka s číslami vymriežkuje, čísla nevidieť. Ako si to mám nastaviť, aby mi to nerobilo. Viete mi poradiť ? Ďakujem

Príčina: šírka stĺpca je užšia ako zobrazená hodnota

Možnosti sú riešenie sú dve:
1) Prispôsobiť obsah bunke - Formát / Bunky / záložka Zarovnanie - "Prispôsobiť bunke"

2) Prispôsobiť šírku stĺpca: Myšku do záhlavia stĺpcov, po zmene kurzora dvojklik - šírka stĺpca sa prispôsobí najširšej hodnote.

Niekedy stačí zmenšiť / zväčšiť zobrazenie - Lupa

Palo
Dvojičky
28.12.10,15:04
Ďakujem pekne. Bola hodnota širšia, ako bola bunka. Dala som dvojklikom hore šírku stĺpca a hneď mi naskočila hodnota. Ešte raz ďakujem.
Dvojičky
03.01.11,14:23
Dobrý deň. Robím si tabuľku v exceli a keď dám do bunky napr. 3 - 9 a kliknem na enter, aby som sa dostala do druhej bunky , tak sa mi to premení na 3.IX Ako si to mám opraviť, aby mi tam zostávali číslice, ktoré tam zadám. Napr. v jednej bunke potrebujem 03 - 09, v druhej 10 - 16 atď.
Ďakujem
PaloPa
03.01.11,14:54
"číslo medzera číslo" si Excel interpretuje ako dátum a automaticky ho prehodí do prednastaveného formátu.

Ak to má v bunke byť ako text, treba začať apostrofom (') , alebo si naformátovať bunku ako TEXT, ak to má byť vzorec, začína sa vždy znakom = (rovná sa)

P.
Dvojičky
03.01.11,15:13
"číslo medzera číslo" si Excel interpretuje ako dátum a automaticky ho prehodí do prednastaveného formátu.

Ak to má v bunke byť ako text, treba začať apostrofom (') , alebo si naformátovať bunku ako TEXT, ak to má byť vzorec, začína sa vždy znakom = (rovná sa)

P.
Presne tak. Keď dám číslo medzera číslo , tak sa mi to po kliknutí zmení. Chcem vytvoriť tabuľku,na upratovanie do každého vchodu, napr. prvá rodina má službu od 3 do 9, druhá od 10 do 16 atď. Vždy som to robila vo worde, ale teraz som to chcela skúsiť v exceli a stále po kliknutí sa mi to zmení na rímske číslice. Moc v exceli robiť neviem, tak to len skúšam.