tibor24
03.12.10,09:08
pred časom mi bola uvalená exekúcia, z dôvodu neplatenia výživného. Dostal som sa do finančnej tiesne. Ale nie je pravda, že som neplatil výživné. Každý mesiac platím cca 350 eur, čo je asi 80%. Platím ho len vdaka priatelke, ktorá mi stále požičiava.ja už asi 3/4 roka nemám príjem. Som konatelom v likvidujúcej sro. Tých 20% (2x po 50EUR) je sporenie. Takže na život majú. V sporení som meškal a meškám. Bývalá ale žiada zaplatiť naraz všetko (asi 2800 eur aj s ex poplatkami)!!! nemám z čoho, tak vydali exekučný príkaz aj na odobratie vodičského. SUPER! A to som bol včera na pracovnom pohovore a potešil som śa, ked mi oznámili, že ma príjmajú ako obch, zástupcu od 1.1. Na to potrebujem ale vodičák!!! Čo mám robiť!!!
Chcem ešte povedať, že nezávidím, mamičkám, ked im bývalý muž neposiela výživné. Je to ťažké. ALE!!! Aké to mám ja??? Z podnikania mi dlží obch, partner 25tis EUR.Ktoré nikdy neuvidím, lebo jeho firma nemá majetok. Už som to skúšal všelijako. Ako sa ja dopracujem k svojmu právu? To nikoho nezaujíma. Ale ked ja platím 80% výživného a bývalá si zmyslí, že chce všetko naraz, tak mi zablokujú účty, zoberú vodíčák a ty rieš. Je to spravodlivé? Nehovoriac o tom, že som ju upozornoval, že nebudem istý čas platiť na sporenie, že to doplatím, ked budem mať znova príjem. LEN ona chce všetko naraz. AJ JA !!! Kto mi poradí ? AK sa vôvec dá?
Mária27
03.12.10,08:17
Ak sa zmenia výrazne pomery v príjmoch, súd môže výživné znížiť. Požiadaj súd o zníženie výživného, najmä o čiastku na sporenie detí. Tá sa určuje len vtedy, keď povinný rodič má vysoký príjem. Keby boli deti plnoleté, mohli by ti to priznať aj spät.
bubkoch
03.12.10,08:25
Ak sa zmenia výrazne pomery v príjmoch, súd môže výživné znížiť. Požiadaj súd o zníženie výživného, najmä o čiastku na sporenie detí. Tá sa určuje len vtedy, keď povinný rodič má vysoký príjem. Keby boli deti plnoleté, mohli by ti to priznať aj spät.

to je sice v poriadku co radis, ale to neriesi problem na ktory sa pyta ... a sice problem co ma robit tych niekolko mesiacov kym sud rozhodne o znizeni a co ma robit s dlznou sumou a exekucnymi trovami ... asi nic, len zaplatit ...
tibor24
03.12.10,09:19
ďakujem za radu. Ale znížiť výživné som už žiadal. Doložil som doklad o nižšom prjme, dokonca máme spolu s priatelkou spločné dieťa(má 2,5 roka) ale súd rozhodol tak, že výška výživného zostáva v rovnakej sume !!! Lebo ona dal zároven s tým protinávrh na zvýšenie! Tak povedzte mi, kolko ludí platí na 2 deti 440 EUR mesačne.? A stále má málo. Opakujem. Posielam jej (teda moja priatelka) 330 mesačne . Exekútor si teraz stahuje 20% mysím, ale určite majú z čoho žiť. napriek tomu je v práve. A ty plať, A nikoho to nezaújíma
tibor24
03.12.10,09:25
ešte chcem dodať, že nemám šancu si požičať v banke. Mám tam v omeškaní 2 úvery, na ktoré mi tiež hrozí exekúcia. Rodičia sú dôchodcovia, a z nebankovky? Požičal som si raz. A ďakujem, neprosím. Tolko mi vlastne ani nebankovka nedá. Už nemám čím ručiť. Na jediný pozemok, čo mi darovali rodičia je už uvalená exekúcia. Asi sa chce dostať k tomu pozemku. šikovné. Uvydíme, do kedy to bude tolerovať priatelka, lebo už sa sama dostáva do fin problémov. A čo sa stane ked nebudem platiť? Je to trestný čin. Tak ma zavrú ako posledného grázla a nikto po mne ani neštekne! Nech žije demokratické SLOVENSKO!!!!
tibor24
03.12.10,09:26
uvidíme, sorry
knazek
17.05.13,06:45
Ahoj, takže ja mám presne taký istý problém ako ty, múžem ti len poradiť aby si vodičák neodovzdával a výzvu PZ ignoruj.... Problém nastane keď ťa zastavia niekde na ceste akože dopravná kontrola budú ťa lustrovať, čo sa zväčša pri bežných kontrolách nerobí, pokial sa im nezdá niečo podozrivé... No a v konečnom dúsledku, môžeš jazdiť aj bez vodičáku, tebe jazdiť nikto nezakázal, takže to bude len priestupok, ako keby si si zabudol papiere doma... možno 20e pokuta. Tiež mám nenažranú ex ktorá už nevie ako sa vpratať do kože, takže treba len zo systémom vy..bať, lebo systém vy...be s tebou. :-)